Постанова від 03.11.2009 по справі 2а-6056/08/2

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

03.11.09 Справа №2а-6056/08/2

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.

при секретарі Слабун О.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості в сумі 3400,00 грн.

за участю представників:

від позивача - Нечаєва Н.О., представник, довіреність № 81/10-0 від 14.07.2009 року;

від відповідача - ОСОБА_1, паспорт серії ЕЕ НОМЕР_5;

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) заборгованості в сумі 6240,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, що застосовані за порушення вимог податкового законодавства.

Ухвалою суду від 03.11.2009 року провадження по справі закрито в частині позовних вимог щодо стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 2840,00 грн. заборгованості.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 03.11.2009 року наполягав на задоволенні уточнених позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що рішення №0000692303 від 25.01.2008 року, на підставі якого нараховані штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн., прийнято з порушенням вимог чинного законодавства. На підставі зазначеного вище, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимогу повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши пояснення представника позивача та відповідача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець 31.05.2002 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії НОМЕР_1

Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим 16.01.2008 року проведено перевірку по контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці - павільйону, розташованого за адресою: м. Сімферополь, вул. Трубаченка,8, що належить відповідачу.

В ході перевірки виявлені порушення п.п. 1,2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій та без роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції; не видання особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Крім того, відповідачем було порушено ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами без наявності ліцензії.

За результатами перевірки складено акт № 002827/010900129/2303 від 16.01.2008 року, з яким відповідача ознайомлено, акт перевірки ним підписаний, один примірник акту отриманий.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняті рішення № 0000682303 від 25.01.2008р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2840,00 грн. та № 0000692303 від 25.01.2008 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн.

Вказані рішення отримані відповідачем 04.02.2008 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 2232842.

Відповідач, не погодившись з рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій, звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.01.2008 року №0000682303 та № 0000692303.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.12.2008 року по справі № 2-а-711/08 позовні вимоги фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 задоволено частково, рішення № 0000682303 від 25.01.2008р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2840,00 грн. скасовано, в іншій частині позовних вимог в позові відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулась до Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим з апеляційною скаргою на постанову суду від 18.12.2008 року по справі № 2-а-711/08, в якій просила постанову суду скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 03.08.2009 року по справі № 2-а-711/08/0170 апеляційну скаргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 залишено без задоволення, постанову суду від 18.12.2008 року залишено без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням по адміністративній, цивільній або господарській справі, яка набрала законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, в яких беруть участь ті самі особи чи особа, відносно якого встановлені ці обставини.

Таким чином, суд дійшов висновку, що ДПІ в м. Сімферополі АР Крим неправомірно застосовані до відповідача штрафні санкції у розмірі 2840,00 грн. на підставі рішення № 0000682303 від 25.01.2008р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Що стосується застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн. на підставі рішення № 0000692303 від 25.01.2008р. про застосування фінансових санкцій за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд зазначає наступне.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та тютюновими виробами визначені у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідно до ст. 15 вказаного закону роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензій.

Відповідно до ст. 1 Закону під ліцензією слід розуміти документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку

Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначена у ст. 17, відповідно до якої у разі здійснення оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій накладається штраф у розмірі 200% вартості отриманої партії товару , але не менше 1700 грн.

В ході вивчення матеріалів справи, зокрема, акту перевірки №002827/010900129/2303 від 16.01.2008 року, судом з'ясовано, що відповідачем дійсно було порушено законодавство в сфері державного регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки під час проведення перевірки 16.01.2009 року посадовим особам ДПІ в м. Сімферополь АР Крим ним не було надано ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

В порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не було надано доказів того, що висновки перевірки в цій частині є помилковими та протиправними.

З огляду на зазначене вище, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно прийнято рішення № 0000692303 від 25.01.2008р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн. за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та вірно зроблений розрахунок фінансових санкцій.

Згідно з даними облікової картки, відповідачем заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн. не сплачена.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, суд вважає, що позовні вимоги належить задовльнити.

У судовому засіданні, яке відбулось 03.11.2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 09.11.2009 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідент. номер НОМЕР_6; відомості про відкриті рахунки в установах банків в матеріалах справи відсутні) на користь міського бюджету м. Сімферополь (р/р 31112106700002 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 22301854; код платежу 3021081107) 3400,00 грн. заборгованості.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Яковлєв С.В.