вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
10.11.09Справа №2а-10401/09/4/0170
о 09:38
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Заєвській Н.В., за участі представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу '
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя
до Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "Слав Інтел"
про стягнення 3325, 12 грн.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "Слав Інтел" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 3325,12 грн. Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати сум штрафу, застосованого за несвоєчасне надання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку за 2008 рік.
Ухвалами суду від 02.09.2009 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження адміністративну справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не з'явися, направив до суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення судового розгляду справи не надав.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, відповідно до вимог ч. 3 ст. ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін за наявними у матеріалах справи документами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази, суд
Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст. 17 КАС України, згідно із п. 4 ч. 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року №121/2001 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Згідно із п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. N 8-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за N 442/6730 управління Пенсійного фонду України (далі - Фонд) у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду. Відповідно до пп. 5 п. 2.2 цього Положення управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності нарахування та сплати страхових внесків, призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Отже контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 64, абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону України від 09.07.2003 року №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058) орган Пенсійного фонду має право звертатись до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Таким чином, управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим, реалізуючи свої завдання та функції у правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.
Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 частини 1 статті 14 Закону №1058 страхувальниками визнаються роботодавці, в тому числі юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону №1058 визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону №1058.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач є юридичною особою, державну реєстрацію якого проведено Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 18.09.2004 року, ідентифікаційний код 33186893 (а.с. 4), є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і страхувальником в розумінні Закону №1058.
Відповідно до п. п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 Закону №1058 страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Судом встановлено, що посадовими особами позивача встановлено факт порушення відповідачем вимог пп. 4 п. 2 ст 17 Закону №1058, п. 1.3.1 Порядку формування і надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування - не надані відомості до системи персоніфікованого обліку за 2008 рік, складено акт №81 від 14.04.2009 року.
Відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону №1058 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення (ч. 13 ст. 106 Закону №1058).
На підставі акту №81 від 14.04.2009 року позивачем прийнято рішення №505 від 23.04.2009 року (а.с. 9) про застосування фінансових санкцій у розмірі 3325,12 грн., яке отримано відповідачем 29.04.2009 року (а.с. 10).
Відповідачем у встановленому порядку не надано доказів сплати сум штрафних санкцій у повному обсязі, не надано доказів оскарження рішення позивача №505 від 23.04.2009 року, матеріалами справи підтверджується наявність заборгованості, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 94, 158-163 КАС України, суд,
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями "Слав Інтел" (ідентифікаційний код 33186893, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Монтажна, 15а) на користь управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим (п/р 25606010045501 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЗКПО 20727038) заборгованість у сумі 3325,12 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня отримання постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суду АР Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Циганова Г.Ю.