вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
27.10.09Справа №2а-9642/09/11/0170
о 18 годині 01 хвилину
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю
представника позивача Олейник Марини Олександрівни, довіреність №01-2671 від 07.09.09р., у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом
Сімферопольського міського центру зайнятості, м. Сімферополь
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП № 579360", м. Сімферополь
про стягнення заборгованості у сумі 1158,21 грн.
Сімферопольський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП №579360» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 1158,21грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та мотивовані тим, що відповідачем у повному обсязі не сплачуються у встановлені законодавством строки страхові внески.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 13.08.2009р. відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез'явившегося представника відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
22.12.2005р. ТОВ «АТП№579360» зареєстроване Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради, як юридична особа, що підтверджується копією довідки №05.3-8.1/3015 від 17.09.2009р. Головного управління статистики в АР Крим (а.с.16).
ТОВ «АТП №579360» зареєстровано у Сімферопольському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за №15095736.
Відповідно до п.3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон), роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Стаття 35 зазначеного Закону, передбачає обов'язок роботодавця своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Згідно ч.1 ст. 38 Закону та пунктом 9.1 Інструкції про порядок числення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття і обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 18.12.2000р. №339 (далі - Інструкція), роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати й неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом внесків (недоїмки), штраф, пеню.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за перший квартал 2009 року, поданої відповідачем у міський центр зайнятості у порядку звітності відповідно до додатку №1 до Акту перевірки (а.с.26), за ТОВ «АТП №579360» склалася недоїмка зі сплати страхових внесків у розмірі 7532,05грн. (з урахуванням часткової оплати в розмірі 25,00грн), з яких 6616,44грн. заборгованість зі сплати страхових внесків, пеня 397,33грн. та 518,28грн. - сума страхових внесків, строк сплати яких не настав (а.с.5).
З матеріалів справи вбачається, що постановами Господарського суду АР Крим у справах №2-15/2592-2008А, №2-4/39-2008А та постановами Окружного адміністративного суду АР Крим у справах №2а-5940/09/6/0170, №2а-2119/09/2/0170, №2а-2518/08/7, №2-а-395/08 з відповідача на користь Сімферопольського міського центру зайнятості стягнуто недоїмку зі сплати страхових внесків на загальну суму 5457,93 та пені на загальну суму 397,33грн. (а.с.30-38).
Заборгованість зі сплати страхових внесків станом на 01.06.2009р. становить 1158,51. (7532,05грн. - 5457,93грн. - 397,33грн. - 518,28грн.).
Відповідно до довідки розрахунку, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість станом на 01.06.2009р. в сумі 1158,21 (а.с.4).
Частиною 2 ст. 38 Закону встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку, а статтею 39 зазначеного Закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Згідно п.2 ч.2 ст.12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи, зокрема, провадять збір страхових внесків, здійснюють контроль правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Із наведеної вище норми Закону вбачається, що Сімферопольський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, та до його повноважень належить здійснення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відтак, вимоги позивача про стягнення заборгованості в сумі 1158,21грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 27 жовтня 2009року.
У повному обсязі постанову складено 02 листопада 2009 року.
Керуючись статтями 122, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1 Адміністративний позов задовольнити повністю.
2 Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП №579360» (95053, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 5/2, ідентифікаційний код 33979880) заборгованість зі сплати страхових внесків у Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (рр №37175301900002, в ГУ ДКУ в АР Крим м.Сімферополь, МФО 824026, код платежу 50040100,) у сумі 1158 (одна тисяча сто п'ятдесят вісім) гривень 21 копійка станом на 01.06.2009р.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.