Справа № 534/1298/17
№ 3/534/454/17
29 серпня 2017 року м. Горішні Плавні
Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області Крикливий В.В., перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.154 КУпАП,
16 серпня 2017 року до Комсомольського міського суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений 07 серпня 2017 року відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.154 КУпАП.
Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що його було складено членом громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Міська міліція» ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 з приводу того, що вона «07.08.2017 року близько 18 год. 30 хв. вигулювала свого собаку у невідведеному для цього місці - у дворі будинку №4 по вул. Молодіжній».
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Так, відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частина друга статті 154 КУпАП встановлює відповідальність за повторне протягом року тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників чи в невідведених для цього місцях, а також за вказані дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну.
Виходячи із змісту ст.255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення, передбачені статтею 154 КУпАП, мають право складати посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради).
Між тим, доказів на підтвердження повноважень особи, яка склала даний протокол про адміністративне правопорушення, до справи не приєднано.
Окрім того, на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 правопорушення, до протоколу долучені світлокопії документів, які належним чином не завірені, що позбавляє суд можливості пересвідчитися в ідентичності цих документів, в той час, як інформація, що в них міститься, має суттєве значення під час розгляду протоколу та може істотно вплинути на висновки суду.
Враховуючи, що протоколи про адміністративні правопорушення, що складені без додержання встановлених вимог, підлягають поверненню відповідному органові для належного оформлення, керуючись ст.256 КпАП України, -
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.154 КУпАП - повернути Громадському формуванню з охорони громадського порядку і державного кордону «Міська міліція», для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_3
Згідно з оригіналом.
Суддя В.В. Крикливий