Ухвала від 23.08.2017 по справі 809/1183/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"23" серпня 2017 р. Справа № 809/1183/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Городенківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

22.08.2017 Державна архітектурно-будівельна інспекція України звернулася до суду з адміністративним позовом до Городенківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язанння до вчинення дій.

Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом (пункт 6).

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що даний позов не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду з огляду на наступне.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів згідно з частини 2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ (підвідомчість справ) визначена в статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 17 цього Кодексу, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Закріплені у Кодексі адміністративного судочинства України положення щодо підсудності розмежовують справи адміністративної юрисдикції у межах системи адміністративних судів між окремими її елементами. На відміну від юрисдикції, підсудність розмежовує компетенцію між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення справ, віднесених до їх юрисдикції. Відповідно до статтей 18, 19, 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено предметну, територіальну та інстанційну підсудність адміністративних справ.

Так, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунтками 1- 4 частини першої цієї статті.

Пунктом 2 частини 1 статті 18 цього Кодексу встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судом підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

З матеріалів адміністративного позову слідує, що позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови у відкритті виконавчого провадження за постановами Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області у справі про адміністративне правопорушення від 10.07.2015 за №154/1009/02-43/2015 та від 05.01.2016 за №1/1009/02-43/2016 про стягнення з ОСОБА_2 8 500,00 грн. та 10 200,00 грн. штрафу в дохід держави;

- зобов'язати відповідача відкрити виконавче провадження за постановами Управління державної архутектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області по справі про адміністративне правопорушення від 10.07.2015 за №154/1009/02-43/2015 та від 05.01.2016 за №1/1009/02-43/2016.

В контексті вищевикладеного суд зазначає, що предметно дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.

При цьому суд зазначає, що порушення правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення.

Згідно із частиною 1 статті 21 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.

У відповідності до вимог пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи те, що адміністративний позов поданий з порушенням правил предметної підсудності адміністративних справ, суд приходить до висновку, що розгляд заявлених позовних вимог віднесений до компетенції місцевого загального суду, а саме до Городенківського районного суду Івано-Франківської області, як адміністративного суду та підлягає поверненню з підстав, визначених пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного, керуючись пунктом 1 частини 3 статті 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Городенківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення певних дій - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Матуляк Я.П.