Ухвала від 19.08.2017 по справі 803/1047/17

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 серпня 2017 року

Справа № 803/1047/17

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., вивчивши позовну заяву Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Луцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області звернулося з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 03.07.2017 року №ВП 54301138 та постанови про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження від 30.06.2017 року №ВП 52354589.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.

Відповідно до частин третьої, четвертої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Згідно з абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270, документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Тобто, розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача. Відповідно до пункту 61 зазначених Правил вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

З огляду на вищевикладене, належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення разом з розрахунковим документом. Будь-яким іншим доказом також може бути письмове підтвердження відповідача (розписка, штамп про отримання тощо) або третіх осіб про отримання позовної заяви і доданих до неї документів.

З позовної заяви вбачається, що позивачем в якості доказу відправлення відповідачу позовної заяви з додатками додається лише розрахункова квитанція, проте позивачем не додано опис вкладення поштового відправлення, що позбавляє суд можливості з'ясувати, які саме документи надсилались Луцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Волинської області відповідачеві.

Таким чином, Луцьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Волинської області не надано належних доказів про надіслання позовної заяви з додатками відповідачу.

Крім того, відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

З матеріалів адміністративного позову слідує, що оскаржувану постанову від 03.07.2017 року №ВП 54301138 позивач отримав 25.07.2017 року. Разом з тим, у позовній заяві позивач не зазначає коли була отримана ним оскаржувана постанова від 30.06.2017 року №ВП 52354589 та не надає доказів з датою отримання вищевказаної постанови. До суду позивач звернувся 16 серпня 2017 року, тобто з пропуском 10 робочих днів на оскарження, які передбачені частиною 5 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження».

Не зазначення у позовній заяві дати отримання оскаржуваної постанови, унеможливлює вирішення питання про дотримання позивачем строків звернення до суду та поважності причин пропуску подання до суду позовної заяви.

Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 01.09.2017 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання пояснень та доказів щодо дати отримання постанови про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження від 30.06.2017 року №ВП 52354589, пояснень та доказів стосовно дотримання строків звернення до суду та поважності причин пропуску цього строку, а також доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Керуючись статтями 88, 106, 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання дій протиправними та скасування постанов, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до 01 вересня 2017 року.

Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Т.М. Димарчук