01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
про повернення позовної заяви
26.10.09№ 05-5- 47 / 30914
Суддя , розглянувши
позовну заяву Приватне підприємство "Фірма "Дніпро"
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто Дім Транс"
про зустрічний позов по справі №47/418
Відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право до прийняття рішення зі спору подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Приватне підприємство "Фірма "Дніпро" звернулось до Господарського суду міста Києва з зустрічним позовом по справі № 47/418 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Дім Транс" про стягнення 16 802,10 грн.
Зустрічний позов Приватного підприємства «Дніпро» заявлено про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто Дім Транс»16 802,10 грн. збитків, що складають вартість пошкодженого вантажу.
Первісний позов в справі № 47/418 заявлено Товариством з обмеженою відповідальністю «Авто Дім Транс»про стягнення з Приватного підприємства «Фірма «Дніпро»заборгованості в сумі 15 960,00 грн. згідно договору - заявки від 10.06.2009.
Суд, дослідивши матеріали первісного позову та поданого зустрічного позову, дійшов висновку, що зустрічний позов Приватного підприємства «Фірма «Дніпро»про стягнення 16 802,10 грн. збитків не є взаємно пов"язаним з первісним, оскільки у позові ТОВ «Авто Дім Транс»предметом спору є стягнення заборгованості за укладеним між сторонами договором-заявкою від 10.06.2009, а у зустрічному -відшкодування збитків в сумі 16 802,10 грн., і відповідно, сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме вирішенню спору в справі № 47/418, оскільки наявність заборгованості та відшкодування збитків мають різну правову природу і не ставляться в залежність одне від одного, вони мають різне правове визначення правовідносин сторін за ними, зокрема підстав здійснення розрахунку за зобов'язанням та підстав відшкодування збитків
Керуючись ст. 60 , 86 Господарського процесуального кодексу України, -
Відмовити Приватному підприємству «Фірма «Дніпро»у прийнятті та спільному розгляді зустрічного позову про стягнення збитків в одному провадженні з позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто Дім Транс»про стягнення заборгованості, як такого, що не є взаємно пов"язаним з первісним
Матеріали зустрічного позову повернути Приватному підприємству «Фірма «Дніпро».
Звернути увагу Приватного підприємства «Фірма «Дніпро», що він може звернутися до суду з окремим позовом про відшкодування збитків для його розгляду в окремому провадженні.
Повернути Приватному підприємству «Фірма «Дніпро»з Державного бюджету України державне мито в сумі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп., сплачене квитанцією № 26 від 22.10.2009, а також 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Суддя Станік С.Р