07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.
№ провадження 3/356/201/17
Справа № 356/880/17
15.08.2017 суддя Березанського міського суду Київської області Капшученко І.О. розглянувши матеріали, що надійшли з Березанського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ж/м СадовийАДРЕСА_1,
за ст. 185 КУпАП
В серпні 2017 року до Березанського міського суду Київської області надійшов протокол серії АА № 882228 від 10.08.2017, згідно якого ОСОБА_1 05.08.2017 о 02 год. 00 хв. в магазині «Продукти 1033» в м. Березань по вул. Шевченків шлях, 156А, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, висловлювався нецензурними словами в адресу працівників поліції, на зауваження не реагував, на прохання пройти до службового приміщення відмовився. При затриманні працівниками поліції впирався, намагався втекти. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив злісну непокору законним вимогам працівників поліції, за що передбачена відповідальність згідно з ст. 185 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема прізвища, адреси свідків, якщо вони є.
Відповідно до ч. 1 ст. 272 КУпАП як свідок у справі про адміністративне правопорушення може бути викликана кожна особа, про яку є дані, що їй відомі які-небудь обставини, що підлягають установленню по даній справі.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА 882228 від 10.08.2017 відносно ОСОБА_1, долучено пояснення ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, Ожога ОСОБА_6 ОСОБА_7, ОСОБА_8, з яких вбачається, що їм відомі обставини по даній справі (а.с.7-14). Проте процесуальний статус вказаних осіб у протоколі не вказаний.
Неналежне виконання вимог законодавства стосовно порядку оформлення протоколу про адміністративне правопорушення позбавляє суд можливості повно і всебічно дослідити усі обставини вказаної справи, винести законне і обґрунтоване рішення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП повернути до Березанського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області для дооформлення та приведення протоколу у відповідність із вимогами ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: І. О. Капшученко