Чортківський районний суд Тернопільської області
04 серпня 2017 року Справа № 608/1091/17
Номер провадження3/608/186/2017
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Парфенюк В. І. , розглянувши матеріали, які надійшли від управління Держпраці у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, , працюючого начальником управління Державної казначейської служби України у Чортківському районі Тернопільської області, ідентифікаційний код 21000312014, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,-
за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу № 19-17-038/193 від 10 липня 2017 року встановлено, що ОСОБА_1 за час своєї діяльності, перебуваючи на посаді начальника управління Державної казначейської служби України в Чортківському районі, який наділений правом прийому та звільнення працівників, у 2016 році не забезпечив виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у відповідності до вимог ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Тобто, середньооблікова чисельність штатних працівників у 2016 році - 18 осіб, з них жодної особи з інвалідністю; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 1 особа.
Згідно пояснень ОСОБА_1, доданих в судовому засіданні письмового заперечення та документів вбачається, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про державну службу» прийняття громадян України на посади державних службовців без проведення конкурсу заборонено. За 2016 рік управлінням оголошено чотири конкурси та направлено інформацію про попит на робочу силу (вакансії) до Чортківського районного центру зайнятості населення, де в коментарях до даних про вакансії зазначена категорія осіб - інваліди, які не досягли пенсійного віку.
Відповідно до п. 1.1 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 року № 246, управлінням в електронній формі дано оголошення та розміщено на сайті Нацдержслужби та сайті ДКСУ про проведення конкурсу. А також опубліковано оголошення про проведення конкурсу в районній газеті «Голос народу». На конкурс Чортківським районним центром зайнятості населення жодного інваліда не направлено, жоден інвалід самостійно не виявив бажання прийняти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади. За таких обставин ОСОБА_1 вважає, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, а тому відсутні підстави для притягнення його до відповідальності.
Відповідно до вимог ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
З огляду на вищевикладене, начальник управління Державної казначейської служби України в Чортківському районі Тернопільської області не вправі прийняти на державну службу працівника без проведення конкурсу. Оскільки такі конкурси управлінням оголошувалися і в коментарях до даних про вакансії зазначалася категорія осіб - інваліди, які не досягли пенсійного віку, однак такі особи не виявили бажання взяти участь в проведенні конкурсів, то в такому випадку начальник управління в силу своїх службових обов'язків не мав підстав виконати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, а тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З врахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
Закрити провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга або протест прокурора подаються до апеляційного суду Тернопільської області через Чортківський районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або протесту прокурора.
Суддя: В І Парфенюк