Постанова від 08.10.2009 по справі 892/09/9104

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2009 року №892/09/9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду

в складі: головуючого судді - Стародуба О.П.,

суддів - Шавеля Р.М., Пліша М.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові в залі суду апеляційну скаргу управління праці і соціального захисту населення Золочівської районної державної адміністрації Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03.12.2008р. по справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Золочівської районної державної адміністрації Львівської області про стягнення коштів,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулась до суду із адміністративним позовом про стягнення з відповідачів недоплаченої разової щорічної грошової допомоги як учаснику війни, передбаченої статтею 14 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі грошова допомога), за 2005-2008 роки.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.12.2008р. позов задоволено частково, в межах стягнення в користь позивач недоплаченої грошової допомоги за 2008 рік. В решті в задоволенні позову відмовлено.

З таким рішенням суду в частині задоволення позовних вимог не погодився відповідач, подав апеляційну скаргу, в якій покликається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.

Свої вимоги за апеляційною скаргою мотивує тим, що підстави для визнання дій управління протиправними відсутні, оскільки належна позивачу грошова допомога була виплачена в розмірах, визначених Законом України «Про державний бюджет України» на відповідний рік і підстави для виплати її в більшому розмірі були відсутні.

Заслухавши доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у них доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що позивач є учасником війни і відповідно до статті 14 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” має право щорічно до 5-го травня отримувати грошову допомогу в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до Законів України «Про Державний бюджет України на 2005-2007 роки» належна позивачу грошова допомога виплачувалась в 2005 році в розмірі 50,00 грн., в 2006 році - 50,00 грн., в 2007 році - 55,00 грн., в 2008 році - 65,00 грн.

Судом першої інстанції, в частині виплати позивачу недоплаченої грошової допомоги за 2005-2007 роки, в задоволенні позовних вимог відмовлено, оскільки позивачем пропущено річний строк звернення до суду за захистом прав і підстави для його поновлення відсутні.

В цій частині рішення суду першої інстанції сторонами не оскаржується.

Задовольняючи позовні вимоги за 2008 рік суд першої інстанції виходив з того, що належна позивачу допомога протиправно виплачувалась в меншому розмірі ніж передбачено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Поряд з тим, суд першої інстанції залишив поза увагою ту обставину, що положення Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік», щодо розміру грошової допомоги, на час її нарахування та виплати позивачу діяли і підлягали виконанню органами державної влади, а втратили чинність уже після 05 травня з 22.05.2008р. - з часу ухвалення рішення Конституційним судом України.

Належна позивачу грошова допомога була виплачена управлінням праці і соціального захисту населення у передбаченому Законом «Про Державний бюджет України» розмірі, а законні підстави для нарахування, виплати або стягнення такої допомоги у більшому розмірі відсутні.

Таким чином відповідач, на якого покладено обов'язок виплати щорічної грошової допомоги, здійснюючи виплату позивачу такої допомоги діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому підстави для визнання його дій протиправними відсутні.

За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції допущено порушення норм матеріального права, а тому постанова суду в частині задоволення позову підлягає скасуванню і в цій частині в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст.160, 195, 196, 198, п.4 202, 205, 207, 211, 212, 254 КАС України,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу управління праці і соціального захисту населення Золочівської районної державної адміністрації Львівської області задоволити.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03.12.2008р. по справі №2а-7083/08 в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_1 скасувати і в цій частині в задоволенні позову відмовити.

В решті постанову Львівського окружного адміністративного суду від 03.12.2008р. по справі №2а-7083/08 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом одного місяця після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

ГОЛОВУЮЧИЙ: О.П. СТАРОДУБ

СУДДІ: Р.М. ШАВЕЛЬ

М.А. ПЛІШ