Справа № 344/9601/17
Провадження № 2-а/344/1030/17
27 липня 2017 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про визнання рішення, дій суб'єкта владних повноважень неправомірними, скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 26.02.2017р. серія БР № 295924,
26.07.2017 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про визнання рішення, дій суб'єкта владних повноважень неправомірними, скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 26.02.2017р. серія БР № 295924.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Як вбачається зі змісту позовних вимог, ОСОБА_1 оскаржується постанова про накладення адміністративного стягнення про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія БР № 295924 26.02.2017 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП. Позивач зазначає, що копію оскаржуваної постанови він одержав 14.07.2017 року при ознайомленні зі всіма матеріалами виконавчого провадження.
Однак у оскаржуваній вище постанові а саме у графі «10. Копію постанови мною отримано» - зазначено, що від підпису та отримання копії постанови ОСОБА_1 відмовився відповідно до ст. 63 КУ.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (ч. 1 ст. 100 КАС України).
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи (ч. 2 ст. 100 КАС України).
Враховуючи вищенаведене та те, що обставини, які б свідчили про поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, не підтверджені належними доказами, вважаю, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, тому на підставі ч. 1 ст. 100 КАС України її адміністративний позов слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 165 КАС України, ст. 289 КУпАП, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про визнання рішення, дій суб'єкта владних повноважень неправомірними, скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 26.02.2017р. серія БР № 295924 - залишити без розгляду.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Татарінова