ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
27 липня 2017 року № 826/2388/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до третя особаДепартаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Комунальне підприємство «Київблагоустрій»
провизнання бездіяльність протиправною та зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Комунальне підприємство «Київблагоустрій», в якому просить:
- визнати неправомірною бездіяльність Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо неповернення ОСОБА_1 автомобільного причепу марки STREET FOOD, модель ПТ-013 фургон легковий - причеп, 2014 року випуску, який має реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов НОМЕР_3, білого кольору;
- зобов'язати Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повернути ОСОБА_1 автомобільний причеп марки STREET FOOD, модель ПТ-013 фургон легковий - причеп, 2014 року випуску, який має реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов НОМЕР_3, білого кольору.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що дізнавшись про факт демонтажу вказаного автомобільного причепу з підстав незаконності його встановлення та ведення торгівельної діяльності без необхідних дозвільних документів, позивачем було сплачено відшкодування за демонтаж, у зв'язку з чим останній звернувся до Комунального підприємства «Київблагоустрій» з вимогою про повернення належного позивачу автомобільного причепу. Проте, за твердженням позивача, повернення демонтованого автомобільного причепу здійснено не було без наявності на це законодавчо мотивованої причини.
Під час судового розгляду справи позивачем заявлені позовні вимоги підтримано у повному обсязі, які останній просив суд задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач та третя особа явку свого представника у судове засідання не забезпечили, з огляду на що судом ухвалено про перехід до розгляду справи у порядку письмового провадження на підставі ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, від представника відповідача через канцелярію суду надійшли письмові заперечення проти позову, в яких зазначено, що рішення про демонтаж малої архітектурної форми (тимчасової споруди) приймається Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) внаслідок не виконання вимог припису власником (користувачем) встановленого елементу благоустрою. Відповідачем наголошено, що кошти за демонтаж конструкції позивача у розмірі 4776,00 грн. отримано Комунальним підприємством «Київблагоустрій», а тому позовні вимоги в частині стягнення останніх з відповідача задоволенню не підлягають. Також, за твердженням відповідача, саме Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не створювалось перешкод у вільному володінні майна позивача, внаслідок чого останній вказав, що Департамент не є належним відповідачем у даній справі.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, ОСОБА_1 (орендодавець) уклав з ОСОБА_3 (орендар) договір оренди автомобільного причепу від 10.05.2016, об'єктом якого виступив автомобільний причеп марки STREET FOOD, модель ПТ-013 фургон легковий - причеп, 2014 року випуску, який має реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов НОМЕР_3, білого кольору, що належить на правові власності позивачу, згідно зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу.
За твердженнями позивача, дізнавшись про факт демонтажу вказаного автомобільного причепу з підстав незаконності його встановлення та ведення торгівельної діяльності без необхідних дозвільних документів, останній звернувся до Комунального підприємства «Київблагоустрій», де йому надали рахунок від 14.07.2016 №2016080216 за демонтаж конструкції у розмірі 4776,00 грн. з ПДВ.
Згідно з наявною у матеріалах справи копією квитанції від 30.09.2016, ОСОБА_1 сплачено грошові кошти у розмірі 4776,00 грн. за оплату послуг, згідно з рахунком від 14.07.2016 №2016080216, що також підтверджено представником відповідача у письмових запереченнях проти позову.
У той же час, у матеріалах справи міститься копія листа Комунального підприємства «Київблагоустрій» від 10.11.2016 №043-1384, адресованого ОСОБА_1, яким останнього повідомлено про результати розгляду його заяви від 24.10.2016 стосовно повернення кіоска «купави», демонтованого за адресою: пров. Лаврський, 15 у Печерському районі м. Києва. Так, у вказаному листі зазначено, що згідно з п. 2 Протоколу від 16.06.2016 №47 комісії з питань розміщення тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібно роздрібної торгівельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, Комунальне підприємство «Київблагоустрій» здійснюватиме видачу тимчасових споруд виключно в порядку, розробленому та затвердженому Комісією для забезпечення прозорості процедури повернення з майданчиків тимчасового зберігання власникам демонтованих тимчасових споруд.
Вважаючи таку відмову у поверненні власного автомобільного причепу необґрунтованою, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.
Розглядаючи справу по суті, суд виходить з такого.
Положеннями ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (тут і надалі у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.
При цьому, до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів (п. 1 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).
Приписами ч. 1 ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що правила благоустрою території населеного пункту (далі - Правила) - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту.
Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту (далі - Типові правила) для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.
Так, Правила благоустрою міста Києва затверджено рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051 (тут і надалі у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин).
У відповідності до п. 13.2.3 Правил благоустрою міста Києва, самовільно встановлені (розміщені) малі архітектурні форми та тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, підлягають демонтажу власником об'єкта (особою, яка здійснила встановлення (розміщення) об'єкта) за власні кошти у строки, визначені в приписі Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
У разі якщо власник малої архітектурної форми або тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (особа, яка здійснила встановлення (розміщення) об'єкта) не провів демонтажу відповідно до абзацу першого цього пункту, демонтаж об'єкта здійснюється в порядку, встановленому пунктом 13.3 цих Правил.
У силу п. 13.3.1 Правил благоустрою міста Києва, у разі виявлення самовільно розміщених (встановлених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, в т. ч. тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, самовільно розміщених (встановлених) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (автомагазини, автокафе, автокав'ярні, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо) (далі - засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі), об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (на розміщення яких відсутні оформлені в установленому порядку документи) уповноважені особи Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), структурних підрозділів з питань контролю за благоустроєм районних в місті Києві державних адміністрацій, комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київблагоустрій" (далі - КП "Київблагоустрій) вносять припис його власнику (користувачу або особі, яка здійснила розміщення (встановлення)) з вимогою усунення порушень шляхом проведення демонтажу малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, демонтажу (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі із зазначенням строку демонтажу (переміщення) відповідно до абзаців другого і третього цього підпункту.
Малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності мають бути демонтовані протягом трьох днів з моменту отримання припису, крім тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, відсутніх в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва, демонтаж яких має бути здійснений протягом одного дня з моменту отримання припису.
Засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі мають бути демонтовані (переміщені) негайно після отримання припису.
У разі внесення припису власнику (користувачу або особі, яка здійснила розміщення (встановлення)) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі уповноважена особа, яка внесла припис, негайно повідомляє про це Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент промисловості та розвитку підприємництва).
Протягом зазначеного у приписі строку власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) зобов'язаний за власний рахунок здійснити демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, демонтаж (переміщення) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та провести відновлення порушеного благоустрою на місці їх розміщення (встановлення).
У разі невиконання припису уповноважена особа, яка внесла припис, у триденний строк складає протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Приписами п. 13.3.2 Правил благоустрою міста Києва передбачено, що у разі якщо власники (користувачі або особи, які здійснили розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі не здійснили демонтаж в строки, зазначені в приписі, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації вживають заходів щодо демонтажу самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, а Департамент промисловості та розвитку підприємництва - щодо демонтажу об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на підставі рішень, зазначених у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з наступним відшкодуванням усіх витрат згідно з абзацом 3 цього підпункту.
У разі якщо власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, не здійснює демонтаж (переміщення) цього засобу в строки, зазначені в приписі, Департамент промисловості та розвитку підприємництва, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) негайно вживають заходів щодо організації демонтажу (переміщення) самовільно розміщеного (встановленого) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі на підставі рішень, зазначених у підпункті 13.3.3 пункту 13.3 цих Правил, за кошти міського бюджету або з інших джерел, не заборонених законодавством, з наступним відшкодуванням усіх витрат згідно з абзацом 3 цього підпункту.
У випадках, зазначених в абзацах першому і другому цього підпункту, всі витрати на проведення демонтажу (переміщення), перевезення, розвантаження, зберігання малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі підлягають відшкодуванню власником (користувачем або особою, яка здійснила розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.
У випадках, зазначених в абзацах першому і другому цього підпункту, відновлення порушеного благоустрою здійснює власник (користувач або особа, яка здійснила розміщення (встановлення)) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі у дводенний строк з моменту демонтажу (переміщення) такого об'єкта (засобу) або відшкодовує балансоутримувачу території витрати на його відновлення.
Рішення про демонтаж самовільно розміщеної (встановленої) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі приймається Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними в місті Києві державними адміністраціями, Департаментом промисловості та розвитку підприємництва (щодо об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі). Рішення про демонтаж (переміщення) самовільно розміщеного (встановленого) засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі приймається Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаментом промисловості та розвитку підприємництва. За результатами проведеної роботи комісії складають акти демонтажу (переміщення) у двох примірниках (п. 13.3.3 Правил благоустрою міста Києва).
Згідно з п. 13.3.4 Правил благоустрою міста Києва, після складання акта демонтажу (переміщення) мала архітектурна форма, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкт сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засіб пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі опечатується (окрім об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі) та перевозиться на майданчик тимчасового зберігання, де передається відповідальній особі під розпис в акті демонтажу (переміщення).
У відповідності до пункту 13.3.5 Правил благоустрою міста Києва, демонтовані малі архітектурні форми, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі повертаються власнику (користувачу) на підставі акта приймання-передачі після відновлення благоустрою на місці їх самовільного розміщення (встановлення) та відшкодування витрат з їх демонтажу, перевезення, розвантаження та зберігання в установленому порядку.
Демонтовані (переміщені) засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі повертаються власнику (користувачу) у присутності працівника міліції на підставі акта приймання-передачі після відновлення благоустрою на місці їх самовільного розміщення (встановлення) та відшкодування витрат з демонтажу (переміщення), перевезення, розвантаження та зберігання в установленому порядку.
У разі, якщо від власника (користувача) не надходить заява про повернення демонтованої (переміщеної) малої архітектурної форми, тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі зазначене майно може бути реалізоване відповідно до законодавства України.
Згідно з наявними у матеріалах справи доказами, на підставі виставленого Комунальним підприємством «Київблагоустрій» рахунку від 14.07.2016 №2016080216 за демонтаж конструкції у розмірі 4776,00 грн. з ПДВ позивачем сплачено відповідні грошові кошти, що підтверджується квитанцією від 30.09.2016 та відповідає вимогам пункту 13.3.5 Правил благоустрою міста Києва, як передумова для повернення демонтованої споруди. Інших вимог, зокрема щодо відновлення благоустрою, до позивача не висувалось, як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів та повідомлених відповідачем обставин. Проте, автомобільного причепу позивачу так і не було повернуто.
Вказане свідчить про протиправність дій щодо утримання майна позивача, що є порушенням вимог п. 13.3.5 Правил благоустрою міста Києва.
Посилання Комунального підприємства «Київблагоустрій» у листі від 10.11.2016 №043-1384 на не факт відсутності розробленого Комісією з питань розміщення тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібно роздрібної торгівельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства порядку, як на підставу для відмови позивачу у поверненні належного йому майна, суд відхиляє як необґрунтовані, оскільки чинним на момент виникнення спірних правовідносин законодавством чітко передбачені підстави та умови такого повернення, підстави для незастосування яких відсутні.
Також, суд звертає увагу, що положення Правил благоустрою міста Києва не визначають особу, яка має повернути власнику демонтовану споруду, що не є підставою для її незаконного утримання.
Так, згідно з п.п. 13.3.1-13.3.5 Правил благоустрою міста Києва, саме до повноважень Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) віднесено винесення відповідних приписів, прийняття рішення про демонтаж, його проведення та зберігання засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.
Відповідно, саме вказаний Департамент і зобов'язаний повернути власнику автомобільний причеп на виконання вимог п. 13.3.5 Правил благоустрою міста Києва.
Яким чином Департамент організує виконання вказаних повноважень - шляхом залучення власних співробітників чи створення для цього окремих структур - є питанням внутрішньої організації роботи і відповідальності Департаменту за дотримання вимог Правил благоустрою м. Києва не знімає.
Разом з тим, згідно з п.п. 19.1.1, 19.1.2 Правил благоустрою міста Києва, контроль за станом благоустрою міста, а також контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил здійснюється Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке виконує функції інспекції з питань благоустрою в м. Києві, та управліннями (відділами) контролю за благоустроєм виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), а також Головним управлінням МВС України в м. Києві, іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в межах наданих повноважень, комунальними підприємствами, установами та організаціями, які несуть відповідальність за належне утримання об'єктів благоустрою.
Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надає методичні рекомендації та координує діяльність всіх підприємств, установ та організацій у сфері благоустрою території міста (Головне управління охорони культурної спадщини. Головне управління ритуальних послуг, Головне управління житлового господарства, Головне управління комунального господарства, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головне управління МВС України у м. Києві, ККО «Київзеленбуд», КП «Плесо», АК «ВАТ «Київводоканал», АЕК «Київенерго», ВАТ «Київгаз» тощо), управлінь (відділів) контролю за благоустроєм, районних у м. Києві державних адміністрацій, органів самоорганізації населення.
У той же час, відповідачем та третьої особою не надано суду будь-якої іншої інформації щодо нормативного врегулювання процедури демонтажу та зберігання демонтованих споруд, тому у суду відсутні підстави для висновку про те, що вчинити дії щодо повернення позивачу його майна має саме комунальне підприємство «Київблагоустрій», а не Департамент.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин даної справи та наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов до висновку про визнання протиправною бездіяльність Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо неповернення ОСОБА_1 автомобільного причепу марки STREET FOOD, модель ПТ-013 фургон легковий - причеп, 2014 року випуску, який має реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов НОМЕР_3, білого кольору.
За таких обставин суд вважає належним відповідачем у справі Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), і зобов'язує останній повернути ОСОБА_1 автомобільний причеп марки STREET FOOD, модель ПТ-013 фургон легковий - причеп, 2014 року випуску, який має реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов НОМЕР_3, білого кольору.
При цьому, слід зазначити, що у межах спірних правовідносин не йдеться про повернення грошових коштів, сплачених позивачем за рахунком, наданим Комунальним підприємством «Київблагоустрій». З урахуванням викладеного, твердження представника Департаменту про неналежність останнього як відповідача не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду справи.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги викладене, суд вказує про необґрунтованість позовних вимог та задоволення останніх.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з наявної у матеріалах справи квитанції від 13.02.2017 №28, позивачем в якості судового збору сплачено 640,00 грн.
Отже, сума судового збору, що підлягає поверненню позивачу, становить 640,00 грн.
Керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо неповернення ОСОБА_1 автомобільного причепу марки STREET FOOD, модель ПТ-013 фургон легковий - причеп, 2014 року випуску, який має реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов НОМЕР_3, білого кольору.
Зобов'язати Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повернути ОСОБА_1 автомобільний причеп марки STREET FOOD, модель ПТ-013 фургон легковий - причеп, 2014 року випуску, який має реєстраційний номер НОМЕР_1, кузов НОМЕР_3, білого кольору.
Присудити здійснені ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2, адреса: м. Київ, Березняківська, 20, кв. 98) документально підтверджені квитанцією від 13.02.2017 №28 судові витрати 640,00 грн. (шестисот сорока грн. 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (код ЄДРПОУ 34926981, адреса: 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 143).
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур