26 липня 2017 р.
м. Херсон
Справа № 821/1092/17
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Кисильова О.Й., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Управління капітального будівництва Херсонської міської ради до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, за участю третьої особи - дочірнього підприємства "Херсонський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про визнання протиправною та скасування постанови,
встановила:
Управління капітального будівництва Херсонської міської ради (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області (далі - відповідач), за участю третьої особи - дочірнього підприємства "Херсонський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (далі - третя особа), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу від 12.07.2017 року, винесену у виконавчому провадженні з примусового виконання наказу № 923/1008/14 від 15.12.2016 року, виданого господарським судом Херсонської області.
Відповідно до статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач просить скасувати постанову про накладення штрафу від 12.07.2017 року, накладеного на Управління капітального будівництва Херсонської міської ради за невиконання наказу господарського суду Херсонської області № 923/1008/14 від 15.12.2016 року про зобов'язання позивача вчинити певні дії.
Тобто предметом спору є постанова державного виконавця, прийнята в межах виконання рішення, ухваленого за правилами господарського судочинства.
Згідно із частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
За приписами частини 1 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби" (із змінами та доповненнями) критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Таким чином, до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
Відповідно до ст.ст. 116-121-1 Господарського процесуального кодексу України питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує господарський суд, який розглянув справу.
Зважаючи на те, що даний спір виник з приводу оскарження постанови про накладення штрафу, прийнятої в ході примусового виконання рішення суду, ухваленого за правилами господарського судочинства, зазначену справу належить розглядати за правилами господарського судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин у відкритті провадження у даній справі слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 109, 158, 160, 165, КАС України, -
ухвалила:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Управління капітального будівництва Херсонської міської ради до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, за участю третьої особи - дочірнього підприємства "Херсонський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про визнання протиправною та скасування постанови.
Роз'яснити позивачеві, що розгляд даної справи належить до юрисдикції господарського суду Херсонської області.
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 11.5