Ухвала від 17.07.2017 по справі 808/27/17

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗМІНИ ПОРЯДКУ І СПОСОБУ ВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ

17 липня 2017 рокуСправа № 808/27/17

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Батрак І.В.,

за участю секретаря Лялько Ю.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі

за позовом: ОСОБА_1

до: Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Управління Пенсійного фонду України у Вознесенівському районі м.Запоріжжя

про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

30.01.2017 Запорізьким окружним адміністративним судом винесено постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про зобов'язання вчинити певні дії задоволено у повному обсязі.

12.04.2017 вказане рішення набрало законної сили.

Судом 30.05.2017 за заявою позивача видано виконавчий лист по справі №808/27/17.

10.07.2017 на адресу суду надійшла заява Управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області про заміну сторони боржника правонаступником, у якій зазначає, що Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845, до Управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області (далі - УДКСУ у м. Запоріжжі Запорізької області або заявник) надійшла заява від ОСОБА_1 щодо виконання виконавчого листа суду від 30.05.2017 по справі №808/27/17 про присудження на користь позивача судового збору у сумі 551,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області. Вказує, що розглянувши зазначений виконавчий документ та здійснивши дії відповідно до вимог Порядку Управлінням виявлено обставини, що унеможливлюють його виконання. Так, в органах ДКС України відсутні рахунки Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, з яких можливо здійснити безспірне списання за рішенням суду по вказаній справі. Зазначена установа не включена до мережі розпорядників та одержувачів коштів державного та місцевого бюджетів, витрати на її утримання здійснює Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області. Ураховуючи викладене, просить змінити порядок і спосіб виконання постанови від 30.01.2017 постановивши стягнення з Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 551,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області та здійснити розгляд заяви за відсутності представника заявника.

Позивач та представник відповідача в судове засідання не прибули, про дату, час і місце розгляду заяви повідомлені належним чином, будь-яких заяв чи заперечень до суду не надіслали. Від представника третьої особи надійшло клопотання (вх. № 20308 від 17.07.2017) про розгляд заяви без участі представника.

У зв'язку з тим, що представники позивача, відповідача та заявник в судове засідання не прибули, відповідно до частини 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув заяву за відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подану заяву та додані до неї матеріали суд приходить до висновку, що подана заява не підлягає задоволенню.

Згідно частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

За наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Звертаючись із заявою про зміну порядку і способу виконання судового рішення шляхом стягнення з Запорізького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 551,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, заявник фактично порушує питання про заміну боржника у справі.

Наявність інших обставин, які роблять виконання рішення неможливим, наявність виняткових обставин, які б зумовлювали необхідність такої зміни, заявником не доведено.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області про зміну способу і порядку виконання судового рішення, - відмовити

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали, а в разі складення ухвали у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує - з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В.Батрак

Попередній документ
67957322
Наступний документ
67957324
Інформація про рішення:
№ рішення: 67957323
№ справи: 808/27/17
Дата рішення: 17.07.2017
Дата публікації: 01.08.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Запорізький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема зі спорів щодо:; правового статусу фізичної особи, у тому числі:; реєстрації актів цивільного стану, крім актів громадянства