Ухвала від 24.07.2017 по справі 805/2611/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про закінчення підготовчого провадження

і призначення справи до судового розгляду

24 липня 2017 р. Справа № 805/2611/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Арестова Л.В., дослідивши матеріали адміністративного позову Державної служби України з питань праці до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружковський фарфоровий завод» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 24 липня 2017 року відкрито провадження в даній справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу (справи щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо, зокрема, державного нагляду (контролю), встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду.

Як вбачається з доданих до адміністративного позову документів, відповідні обставини для звернення до суду виявлені під час перевірки відповідача, проведеної Головним управлінням Держпраці у Донецькій області, про що останнім складено акт від 14 липня 2017 року № 05.3-12/68.

Разом із цим, із позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до суду звернулась Державна служба України з питань праці.

Згідно з п.п. 1, 7 Положення про Держану службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Державна служба України з питань праці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Державна служба України з питань праці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.

Наказом Державної служби України з питань праці від 04 лютого 2016 року № 8 затверджено Положення про Головне управління Держпраці у Донецькій області (що розміщено на офіційному веб-сайті Головного управління Держпраці у Донецькій області - http://dn.dsp.gov.ua/polozhennya-pro-golovne-upravlnnya-derzhprac-u-donecky-oblast.html), згідно з яким Головне управління Держпраці у Донецькій області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується, повноваження якого поширюються на територію Донецької області. Відповідно до покладених на нього завдань Управління здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю.

Проаналізувавши викладене можна дійти висновку, що Головне управління Держпраці у Донецькій області (яким в межах проведеної перевірки виявлено, як зазначено ним в акті перевірки, порушення законодавства про охорону праці) є суб'єктом владних повноважень, який наділений функціями державного нагляду та контролю у сфері державного нагляду з питань праці, є самостійною юридичною особою з визначеними повноваженнями, зокрема, правом звернення до суду з вимогою про повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктом господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, у випадку, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

У той же час, доказів наявності порушеного права саме Державної служби України з питань праці суду не надано.

На підставі наведеного суддя вважає на необхідне отримати від Державної служби України з питань праці пояснення з обґрунтування того, яким чином відповідачем порушено права Державної служби України з питань праці як позивача по справі; пояснення щодо підстав звернення до суду з урахуванням того, що порушення законодавства про працю, які стали підставою звернення до суду, виявлено Головним управлінням Держпраці у Донецькій області, яке має право на звернення до суду.

У порядку підготовки справи до судового розгляду проведені підготовчі дії, визначені ст. 110 КАС України, з'ясовано склад осіб, які беруть участь у справі, надіслані копії ухвали про відкриття провадження у справі особам, які беруть участь у справі разом з інформацією про їхні права та обов'язки, запропоновано відповідачу надати до суду письмові заперечення проти позову та докази в обґрунтування заперечень, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору.

Проведення попереднього судового засідання не вважаю за необхідне.

Враховуючи наведене, керуючись ст. 121 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду 14 серпня 2017 року о 14-30 год. у відкритому судовому засіданні в приміщені Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, б. 1.

Зобов'язати позивача надати суду для огляду оригінали всіх документів, копії яких додані до адміністративного позову; надати суду пояснення з обґрунтування того, яким чином в даних правовідносинах порушено права саме Державної служби України з питань праці; пояснення щодо причин звернення до суду з урахуванням того, що порушення законодавства про працю, які стали підставою звернення до суду, виявлено під час проведення перевірки відповідача Головним управлінням Держпраці у Донецькій області, яке наділено правом звернення до суду.

Запропонувати відповідачу надати суду в разі заперечень - письмові заперечення проти позову та докази на їх підтвердження.

У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Представники осіб, які беруть участь у справі, повинні мати документи, що посвідчують їх повноваження, відповідно до ст.ст. 56, 58 КАС України, зокрема паспорт, довіреність, документ, що посвідчує службове становище.

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Арестова Л.В.