Рішення від 13.07.2017 по справі 367/7640/16-ц

Справа № 367/7640/16-ц

ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2017 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючої судді Оладько С.І.,

при секретарі Костяк В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпені цивільну справу за позовом ОСОБА_1,ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5,ОСОБА_6 до Коцюбинської селищної виборчої комісії про оплату праці членам виборчої комісії в день голосування на позачергових виборах депутатів Коцюбинської селищної ради 17 липня 2016р

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись до суду із позовом,в якому вказали,що згідно постанови Коцюбинської селищної виборчої комісії № 1 від 26 квітня 2016 року «Про початок виборчого процесу позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області», оголошено з 28 травня 2016 року початок виборчого процесу позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області 17 липня 2016 року.

Постановою Ірпінської міської виборчої комісії Київської області № 7 від 29 червня 2016 року «Про утворення дільничних виборчих комісій», утворено звичайні дільничні виборчі комісії з позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області 17 липня 2016 року.

16 липня 2016 року Ірпінською міською виборчою комісією було прийнято постанову № 11, якою внесено зміни у склади звичайних дільничних виборчих комісій з позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області 17 липня 2016 року.

Додатком № 1 до постанови Ірпінської міської виборчої комісії Київської області від 16 липня 2016 року №11, вказано список складу дільничної виборчої комісії № 321315, серед яких: голова комісії ОСОБА_1, заступник голови комісії ОСОБА_2, член комісії ОСОБА_3, член комісії ОСОБА_4, член комісії ОСОБА_5, член комісії ОСОБА_6.

Згідно табелю обліку робочого часу членів дільничної виборчої комісії № 321315, а саме: голова комісії ОСОБА_1, заступник голови комісії ОСОБА_2, член комісії ОСОБА_3, член комісії ОСОБА_4, член комісії ОСОБА_5, член комісії ОСОБА_6 брали участь у роботі комісії у день позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області та в день встановлення підсумків голосування і результатів позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області 17.07.2016 року та 18.07.2016 року, протоколи про встановлення підсумків голосування Коцюбинська селищна виборча комісія Київської області прийняла ранком 18.07.2016 року.

Згідно ст. 8 ЗУ «Про державний бюджет на 2016 рік», встановлено у 2016році мінімальну заробітну плату:

у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1600 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня - 8,29 гривні, з 1 травня - 8,69 гривні, з 1 грудня - 9,59 гривні.

Враховуючи вищевикладене, розрахунок 14% мінімальної заробітної плати за кожний відпрацьований членом дільничної виборчої комісії становить:

1450 грн. *14%/100% = 203 грн.

За два дні сума відпрацьованих днів членом дільничної виборчої комісії становить:

203 грн. + 203 грн. = 406 грн. (за день позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області та в день встановлення підсумків голосування і результатів позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області 17.07.2016 року та 18.07.2016 року).

Однак станом на дату подання позовної заяви Коцюбинською селищною виборчою комісією так і не оплачена праця членів звичайної дільничної виборчої комісії № 321315 з позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області 17 липня 2016 року, у зв'язку із чим позивачі змушені звернутись до суду.

Позивачі просять стягнути з Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області на користь ОСОБА_1 суму оплати праці (за день позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області та в день встановлення підсумків голосування і результатів позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради Київської області 17.07.2016 року та 18.07.2016 року) в розмірі 406,00 грн., на користь ОСОБА_2 -406гр, на користь ОСОБА_3-406гр, на користь ОСОБА_4-406гр,на користь ОСОБА_5 - 406,00 грн.,на користь ОСОБА_6 - 406,00 грн.

Позивачі у судове засідання не з»явились,до суду надійшли заяви від ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_6 про розгляд справи за їх відсутності,позивачі ОСОБА_1,ОСОБА_4 та ОСОБА_8 у судове засідання в черговий раз не з»явились.

Представник відповідача у судове засідання не з»явився,про день та час розгляду справи повідомлений належним чином ,до суду подані письмові заперечення на позов,відповідно до яких просить у позові відмовити. .

Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким,що не підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.3 ЦПК України «Кожна особа має право у порядку,встановленому цим Кодексом,звернутися до суду за захистом своїх порушених,невизнаних або оспорюваних прав,свобод чи інтересів.У випадках,встановлених законом,до суду можуть звертатися органи та особи,яким надано право захищати права,свободи та інтереси інших осіб,або державні чи суспільні інтереси».

Відповідно до ст..11 ч 1 ЦПК України «Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб,поданим відповідно до цього Кодексу,в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб,які беруть участь у справі».

Відповідно до ст.. 60 ЦПК України «Кожна сторона зобов»язана довести ті обставини,на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень,крім випадків встановлених ст. 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами,які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини,які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб,які беруть участь у справі,виникає спір. Доказування не може грунтуватися на припущеннях».

Відповідно до ст.. 61 ч 3 ЦПК України «Обставини,встановлені судовим рішенням у цивільній,господарській або адміністративній справі,що набрало законної сили,не доказуються при розгляді інших справ,у яких беруть участь ті самі особи або особа,щодо якої встановлено ці обставини».

У судовому засіданні встановлено,що позивачі, будучи членами дільничної виборчої комісії № 321318 на позачергових виборах депутатів Коцюбинської селищної ради 17 липня 2016 року, брали участь у її роботі у дні голосування та встановлення підсумків голосування, а отже мають право на оплату праці в розмірі по 406,00 гривень кожен на підставі частини 12 статті 28 Закону України «Про місцеві вибори», пунктів 20 і 21 Порядку оплати праці членів територіальних і дільничних виборчих комісій з місцевих виборів, нарахування та виплати одноразової грошової винагороди, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 687 від 08.09.2015 року.

Згідно пункту 8 частини 4 статті 25 Закону України «Про місцеві вибори» сільська, селищна територіальна виборча комісія вирішує питання щодо використання коштів на проведення місцевих виборів, розподіляє кошти між дільничними виборчими комісіями, здійснює контроль за їх цільовим використанням.

Відповідно до частини 12 статті 28 Закону України «Про місцеві вибори» робота членів виборчих комісій (у тому числі пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів та у дні встановлення підсумків голосування і результатів виборів оплачується у розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. Таким документом є затверджений Кабінетом Міністрів України Порядок оплати.

Відповідно до пункту 2 Порядку оплати: «Під час підготовки та проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі - депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад), сільських, селищних, міських голів та старост, позачергових і перших виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів оплата праці членів виборчих комісій, нарахування та виплата їм одноразової грошової винагороди здійснюються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з державного бюджету».

Цільова субвенція з державного бюджету на фінансування позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради 17 липня 2016 року у загальному розмірі 139 000,00 гривень була виділена за рішення Центральної виборчої комісії (постанова № 110 від 10.05.2016 року) і надійшла на казначейський рахунок Коцюбинської селищної ради 21 липня і 03 серпня 2016 року.

Оскільки, відповідно до частини 1 статті 69 Закону України «Про місцеві вибори» та пункту 2 Порядку оплати оплата праці членів виборчих комісій здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з державного бюджету, цільова субвенція, яка надійшла на казначейський рахунок Коцюбинської селищної ради, мала бути включена до бюджету селища на 2016 рік.

Включення отриманої субвенції до бюджету селища на 2016 рік відповідно до пункту 23 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» належить до виключної компетенції Коцюбинської селищної ради.

Разом із тим, дана сума до цього часу не включена Коцюбинською селищною радою до бюджету селища Коцюбинське на 2016 рік. Відсутність коштів у селищному бюджеті на 2016 рік, отриманих як цільова субвенція з державного бюджету, позбавляє Відповідача та будь-яких інших осіб здійснювати розрядження цими чи будь-якими іншими коштами на фінансування позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради 17 липня 2016 року, у тому числі здійснювати оплату праці членів виборчих комісій.

Оплата праці членів виборчих комісій відповідно до частини 1 статті 69 Закону України «Про місцеві вибори» і пункту 2 Порядку оплати здійснюються виключно за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з державного бюджету. Якщо місцевим бюджетом не передбачено взагалі коштів на оплату праці членів виборчих комісій.

Суд приходить до висновку, що належним відповідачем по справі є Коцюбинська селищна рада до виключної компетенції якої належить включення отриманої субвенції до бюджету селища Коцюбинське, що, в свою чергу, позбавляє Коцюбинську селищну виборчу комісію Київської області можливості користуватися коштами виділеними на фінансування позачергових виборів депутатів Коцюбинської селищної ради 17 липня 2016 року, а тому суд відмовляє позивачам у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Враховуючи,що сторони по справі в судове засідання не з"явились,відповідно до ст. 197 ч 2 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

На підставі вищевикладеного, керуючись п. 8 ч. 4 ст. 25 ЗУ «Про місцеві вибори», керуючись ст. ст. 3, 4, 10, 11, 15, 57, 119, 197, 212-215, 224-228 ЦПК України, суд, -

вирішив:

ОСОБА_1,ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5,ОСОБА_6 відмовити у позові.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 10 днів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Копію рішення суду направити сторонам по справі для відома.

Суддя: С. І. Оладько