Справа 362/3249/17
Провадження 3/362/999/17
11.07.2017 року суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Корнієнко С.В,, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Васильківського відділу поліції ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, за ст.124 КпАП України,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 07 червня 2017 року серії БР №177617, ОСОБА_1 о 08 год. 50 хв. в м.Біла Церква, по вул. Ярослава Мудрого, не був уважний ,не стежив за дорожньою обстановкою, не відреагував на її зміну,перед початком руху та його зміною водій не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, під час руху транспортного засобу заднім ходом, водій створив небезпеку та перешкоду іншому учаснику руху.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.3б, 10.1, 10.9 ПДР України, та вчинив правопорушення, передбачене ст.124 КпАП України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП, складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 124 КУпАП, віднесено до компетенції органів внутрішніх справ, які на виконання вимог ст. 256 КУпАП, повинні перевірити та зазначити в протоколі відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначається лише про створення ОСОБА_1 аварійної ситуації для іншого учасника дорожнього руху, а не про порушення ним правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно зі ст. 124 КУпАП, порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Тобто, ст. 124 КУпАП не передбачає відповідальності за створення аварійної ситуації.
Враховуючи вищевикладене, те що в протоколі неналежно викладено суть порушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, оскільки відсутні відомості про пошкодження внаслідок ДТП транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, що згідно диспозиції ст. 124 КУпАП є наслідком порушення правил дорожнього руху та обов"язковою ознакою об"єктивної сторони складу даного правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, прихожу до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.124, 247 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Апеляційна скарга або подання прокурора на постанову судді подається протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя Корнієнко С.В.