Ухвала від 13.07.2017 по справі 908/598/17

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

пр. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел. (057) 702-00-72

Е-mail: inbox@dna.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

13.07.2017 справа № 908/598/17

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя суддіДучал Н.М. Склярук О.І. , Агапов О.Л.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна", м.Київ

на рішення господарського суду Запорізької області

від08.06.17 (підписано 15.06.17)

у справі№ 908/598/17 (суддя Корсун В.Л.)

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "ІННА", м.Запоріжжя

до треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна", м.Київ 1.Приватний нотаріус Дніпровського (Дніпропетровського) міського нотаріального округу - Бондар Ірина Михайлівна, м.Дніпро; 2. Вознесенівський відділ державної виконавчої служби міста Запоріжжя Запорізького головного територіального управління юстиції, м.Запоріжжя

провизнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Запорізької області від 08.06.17 у справі №908/598/17 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННА" задоволено.

Визнано таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис вчинений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Бондар І.М. від 14.05.14 за реєстровим № 1758 про звернення стягнення на нерухоме майно: нежитлове приміщення Х, яке знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, бул. Шевченка, буд. 27, що належить на праві власності товариству з обмеженою відповідальністю "ІННА".

Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННА" - 1600 грн. судового збору.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" звернулося з апеляційною скаргою б/н та б/д, в якій просить рішення господарського суду Запорізької області від 08.06.17 у справі №908/598/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІННА" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна"; третя особа -1: приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу - Бондар Ірина Михайлівна; третя особа-2: Вознесенівський ВДВС Запорізького ГТУЮ, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню скасувати та винести нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Порядок та форма звернення з апеляційною скаргою до апеляційного господарського суду визначені Господарським процесуальним кодексом України, зокрема ст. 93, 94, 95 розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч.3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються докази сплати судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовій збір".

Розмір ставок судового збору встановлений ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Звертаючись з апеляційною скаргою про скасування рішення господарського суду Запорізької області від 08.06.17 у справі № 908/598/17 скаржником мав бути сплачений судовий збір у розмірі 1760,00 грн.

На підтвердження сплати судового збору за подання апеляційної скарги скаржником до апеляційної скарги додане платіжне доручення №413 від 19.01.17 про сплату судового збору у сумі 1600,00 грн., яке не є належним доказом сплати судового збору за подання апеляційної скарги, оскільки не підтверджує сплату останнього у встановленому порядку та розмірі.

Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

З доданого Товариством з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" на підтвердження сплати судового збору за подання апеляційної скарги платіжного доручення №413 від 19.01.17 вбачається, що судовий збір перерахований за невірними платіжними реквізитами, а саме: Отримувач УДКСУ у Комунарському р-ні м.Запоріжжя; код отримувача: 38025435; банк отримувача ГУ ДКСУ у Запорізькій області; код банку: 813015; рахунок отримувача: 31212206700005; призначення платежу *;101; судовий збір, за позовом ТОВ ОТП Факторинг Україна, код 36789421, Комунарський р/с м.Запоріжжя.

За інформацією на офіційному сайті судової влади України (http://dna.arbitr.gov.ua) передбачено наступні платіжні реквізити для зарахування судового збору при зверненні з апеляційною скаргою до Донецького апеляційного господарського суду на рішення, зокрема господарського суду Запорізької області.

Отримувач коштів - УДКСУ у м. Харкові

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999649

Банк отримувача - ГУ ДКСУ у Харківській області

Код банку отримувача (МФО) - 851011

Рахунок отримувача 31217206782002

Код класифікації доходів бюджету - 22030101

Призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький апеляційний господарський суд (назва суду, де розглядається справа).

Отже, додане до апеляційної скарги платіжне доручення №413 від 19.01.17 не є належним доказом сплати судового збору за подання Товариством з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" апеляційної скарги, оскільки не підтверджує сплату останнього у встановленому порядку та розмірі.

Відповідно до ст.93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду - протягом десяти днів з дня її оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст.84 цього Кодексу.

Оскаржуване рішення прийняте господарським судом Запорізької області 08.06.17, повний текст рішення підписано 15.06.17, отже 10-денний строк на його оскарження сплинув 24.06.17.

Апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" б/н та б/д направлена до господарського суду Запорізької області 03.07.17 р., що підтверджується відбитком поштового штемпелю на конверті, тобто після закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги, без клопотання про поновлення цього строку.

Відповідно до п.п. 3, 4 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Враховуючи наведене, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" б/н та б/д на рішення господарського суду Запорізької області від 08.06.17 по справі №908/598/17 підлягає поверненню заявникові.

Керуючись ст. 86, п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" б/н та б/д на рішення господарського суду Запорізької області від 08.06.17 по справі №908/598/17 повернути заявникові.

Додаток (тільки для апелянта): апеляційна скарга б/н та б/д на 9 арк., у т.ч. платіжне доручення №413 від 19.01.17, поштовий конверт.

Головуючий суддя Н.М. Дучал

Судді: О.І. Склярук

О.Л. Агапов

Згідно з оригіналом

секретар с/з В.В. Руденко

13.07.17

Надруковано 5 екз.:

1-позивачу

1-відповідачу

2-третім особам

1-у справу

Попередній документ
67709156
Наступний документ
67709158
Інформація про рішення:
№ рішення: 67709157
№ справи: 908/598/17
Дата рішення: 13.07.2017
Дата публікації: 18.07.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Донецький апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші спори