Справа № 815/3582/17
про залишення позовної заяви без руху
07 липня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., вивчивши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕНДКСІМ» до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування наказу,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕНДКСІМ» до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Служби безпеки України в якому позивач просить:
-визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 10.05.2017 року №688 в частині застосування спеціальних санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕНДКСІМ».
Відповідно до п.п.3,4,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Згідно з ч.1 п.4 ст.106 КАС України зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Адміністративний позов не відповідає вищевказаним приписам КАС України, оскільки позивач визначив в якості відповідачів Міністерство економічного розвитку і торгівлі України , Службу безпеки України, разом з тим прохальній частині позову, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Тобто, позивач заявив тільки одну позовну вимогу до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Відповідно до ст.108 КАС України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом, визначення кола осіб учасників судового процесу у справі відповідно до чинного законодавства.
За таких обставин позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали позивачем. В іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачеві.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.185 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення 5-денного строку з дня проголошення ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через адміністративний суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Суддя О.Я. Бойко