Україна
12 жовтня 2009 р. справа № 2а-15027/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі
при секретарі Химич М.В.,
за участю представника позивача Наумової О.С.,
представника відповідача Голота В.І., Лисак Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкової заборгованості,
Добропільська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкової заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 11.08.2009 року існує заборгованість з ПДВ в загальному розмірі 11622026,67 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, надала заяву про уточнення позовних вимог, в яких просила суд стягнути заборгованість станом на момент розгляду, а саме 11981993,00, згідно декларації за червень №9000465643 від 17.07.09 року.
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнали та просили відстрочити виконання постанови.
Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Добропільська об'єднана державна податкова інспекція є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач Державне підприємство «Добропіллявугілля» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, Статуту, перебуває на обліку як платник податків (а.с.6) та є платником податку на додану вартість.
Відповідач станом на 11.08.2009 року не сплатив до бюджету податок на додану вартість в загальному розмірі 11622026,67 грн.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість є загальнодержавним податком.
Відповідно до п.п.4.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.3.1. п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Зазначена сума відповідачем у встановлений термін сплачена не була.
Всього борг відповідача за основним платежем з податку з податку на додану вартість склав 11981993,00 грн.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідачу були направлені податкові вимоги:
- Перша податкова вимога на суму 87407,05 грн. від 19.06.2003 року;
- Друга податкова вимога на суму 170155,21 грн. від 21.07.2003 року;
Зазначені заборгованості були узгоджені у встановленому порядку.
19.08.2003 року прийнято рішення №13-24-014-8-2 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
30.12.2003 року прийнято рішення №1/10/24-012 про продаж активів, які віднесені до податкових джерел погашення податкового боргу платника податків.
Сума заборгованості сплачена не була.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства податковий борг у розмірі 11981993,00 грн. підлягає стягненню з відповідача.
У відповідності до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Представником позивача заявлено клопотання про відстрочення виконання постанови до 01 жовтня 2014 року, оскільки стягнення заборгованості та виконання рішення суду на даному етапі призведе до припинення господарської діяльності відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання відповідача про відстрочення виконання виплати.
Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також ч.2 ст. 263 КАС України передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Таким чином, суд приходить до висновку про відстрочення виконання постанови до 01 жовтня 2014 року.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (адреса: 85000, Дон.обл., м.Добропілля, пр.Шевченка, 2, ЄДРПОУ 32186934) на користь державного бюджету борг в розмірі 11981993 (одинадцять мільйонів дев'ятсот вісімдесят одна тисяча дев'ятсот дев'яносто три) грн.00 коп. на користь одержувача - Державного бюджету України у м.Добропіллі, на р/р 31114029700035, ЄДРПОУ 34686542, МФО 834016, код платежу 14010100.
Відстрочити виконання постанови до 01.10.2014 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.