Постанова від 06.10.2009 по справі 2а-14808/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2009 р. справа № 2а-14808/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді

при секретарі

при секретарі Химич М.В.,

за участю представника позивача Войтюка В.В.,

розглянувши у відкритому судового засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Артемівської районної ради про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ

Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулось до суду з адміністративним позовом Артемівської районної ради про зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування заявлених вимог зазначили, що Контрольно-ревізійним відділом у Донецькій області згідно п. 2.1 плану роботи КРУ у Донецькій області на IІ квартал 2009 року була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності Артемівської міської ради за період з 01.06.2006 року по 01.05.2009 року. За результатами ревізії було складено акт № 08-13/022 від 01.06.2009 року, який підписаний головою Артемівської районної ради та начальником фінансово-господарського забезпечення із запереченнями. На підставі акту відповідачу направлено вимогу від 26.06.2009 року № 05-08-05-15/5544 про усунення порушень, виявлених ревізією.

В ході ревізії були виявлені порушення діючого законодавства України з фінансових питань, які станом на теперішній час залишаються не відшкодованими на загальну суму 158544 грн.

Контролюючим обміром встановлено, що підрядником побудовано гараж позиція 5 до діючих гаражів позиція 3. за проектом виконані роботи: фундамент стрічковий монолітний з бетону марки В15, розміром 9740*6400 глибина закладання 800 мм, ширина 400 мм (об'єм 12,36 куб.м.); зовнішні стіни на фундаменті з керамічної цегли на розчині М100 товшиною в 1,5 цегли розміром 9700*6360 мм висота 2700 мм, ширина 380 мм (об'єм цегли 63,45 кв.м. або 3355 куб. м.) з використанням чотирьох фундаментальних блоків ФБС-4, розміром 1800*400*600 мм, залізобетонної плити розміром 5200*1800*400, двох плит 1400*1000*400 мм, двох залізобетонних плит розміром 3000*1800*400, дах з шиферу примикає до діючих гаражів.

Позивач вважає, що зазначений гараж є окремою будівлею, а не реконструкція гаражу Артемівської міської ради.

Таким чином, у 2008 році за рахунок асигнувань передбачених за КЕКВ2143 «реконструкція інших об'єктів» проведені видатки по капітальному будівництву нового об'єкта, які фінансуються за рахунок бюджетних призначень, затверджених за КЕКВ2123 «Інше будівництво», чим порушено законодавство та призвело до нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму 158544 грн.

До теперішнього часу вищезазначені порушення не усунуті, що свідчить про невиконання та порушення вимог ч.2 ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються.

Просили зобов'язати Артемівську міську раду виконати вимогу від 26.06.2009 року № 05-08-15/5544, а саме здійснити зменшення асигнувань за спеціальними фондами на суму 158544 грн.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі статтею 2 Закону України Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» №2940-ХП від 26.01.1993р. (із змінами та доповненнями) головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів. розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Судом встановлено, що Контрольно-ревізійним управління в Донецькій області згідно п. 2.1 плану роботи КРУ в Донецькій області на IІ квартал 2009 року проведена позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності Артемівської районної ради за період з 01.06.2006р. по 01.05.2009р.

За результатами перевірки складений акт ревізії фінансово-господарської діяльності Артемівської міської ради № 08-13/022 від 01.06.2009 року.

В ході ревізії були виявлені порушення фінансово-бюджетної дисципліни.

Контрольним обміром встановлено, що підрядником побудовано гараж позиція 5 до діючих гаражем позиція 3 (експлікація будівель та споруд згідно генплану робочого проекту лист 1). За проектом виконано роботи: фундамент стрічковий монолітний з бетону марки В15, розміром 9740*6400 глибина закладання 800 мм, ширина 400 мм (об'єм 12,36 куб.м.); зовнішні стіни на фундаменті з керамічної цегли на розчині М100 товшиною в 1,5 цегли розміром 9700*6360 мм висота 2700 мм, ширина 380 мм (об'єм цегли 63,45 кв.м. або 3355 куб. м.) з використанням чотирьох фундаментальних блоків ФБС-4, розміром 1800*400*600 мм, залізобетонної плити розміром 5200*1800*400, двох плит 1400*1000*400 мм, двох залізобетонних плит розміром 3000*1800*400, дах з шиферу примикає до діючих гаражів.

Виходячи із вищезазначеного, гараж є окремою будівлею (нове будівництво) а не реконструкція гаража Артемівської міської ради.

Таким чином, у 2008 році за рахунок асигнувань передбачених КЕКВ 2143 «Реконструкція інших об'єктів» проведені видатки по капітальному будівництву нового об'єкту, які фінансується за рахунок бюджетних призначень, затверджених за КЕКВ 2123 «Інше будівництво», чим порушено роз'яснення щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджених наказом ДКУ від 04.11.2004 року № 194, ч. 8 ст. 7, 23 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 року № 2542-ІІІ, п.п 5, 46 Порядку складання розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228 та призвело до нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму 158544 грн.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі виконують такі функції, зокрема, проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю.

Для виконання функцій, визначених у статті 7, згідно зі статтею 10 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право :

- перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);

- пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;

- у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Пунктом 10 статті 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

До суду органи контрольно-ревізійної служби можуть звертатись із вимогою про стягнення виявлених ревізіями прихованих і занижених валютних та інших платежів та коштів, одержаних підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

- Керуючись п.7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», виконуючим обов'язки начальника КРУ в Донецькій області була направлена вимога (а.с. 5-8) на ім'я голови Артемівської районної ради Данилова В.М. від 26.06.2009 року № 05-08-08-15/5544 щодо усунення виявлених ревізією порушень виявлених ревізією, а саме здійснити зменшення асигнувань за спеціальними фондами за КФКВ 010116 на суму 158544 грн. по здійсненим видаткам реконструкції гаража Артемівської районної ради.

Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються.

Відповідач доказів щодо виконання вимог позивача не надав.

Вимога КРУ в Донецькій області № 05-08-08-15/5544 від 26.06.2009 року відповідачем оскаржена не була, таким чино, вимога підлягає виконанню з моменту її винесення.

Дані фінансові порушення підтверджені поданими по справі доказами, тому підлягає відшкодуванню.

Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 172, 177, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ

Позовну заяву Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Артемівської районної ради про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Зобов'язати Артемівську районну раду виконати вимогу Контрольно-ревізійного правління в Донецькій області від 26.06.2009 року № 05-08-08-15/5544, а саме: здійснити зменшення асигнувань за спеціальними фондами за КФКВ 010116 на суму 158544 (сто п'ятдесят вісі тисяч п'ятсот сорок чотири) грн. по здійсненим видаткам реконструкції гаража Артемівської районної ради.

Повний текст постанови виготовлений 11 жовтня 2009 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шальєва В.А.