Справа №313/195/17 Пров. №3/313/78/2017
Веселівський районний суд Запорізької області
27 лютого 2017 року смт. Веселе Суддя Веселівського районного суду Запорізької області Потапова О.М., в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Веселівського відділення поліції Мелітопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, відносно громадянки:
Прізвище, ім'я, по-батькові ОСОБА_1
Число, місяць і рік народження ІНФОРМАЦІЯ_1
Місце народженням. Запоріжжя
Громадянство України
Місце реєстрації Місце проживаннявул. Горького, 39, смт. Веселе, Веселівський район вул. Горького, 39, смт. Веселе, Веселівський район
Місце роботи і посада не працює
Чи піддавався протягом року адміністративному стягненню, дата, яким органом, вид стягнення: не піддавалася
за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу серія АА №408248 про адміністративне правопорушення від 11.02.2017 р. ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що:
«10.02.2017 року о 12.10 годині ОСОБА_1 перебуваючи на території ФОП «Ємельянов» придбала у невідомих людей 10 кг чорного металу на загальну суму 30 грн., не маючи на це відповідних документів, а саме, ліцензії, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП». Під час судового розгляду справи ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, та вважає що в діях, за які вона притягається до адміністративної відповідальності, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 164 КУпАП. За змістом ч. 1 ст. 164 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди). Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності. Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), полягає у провадженні господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди). Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про металобрухт» N 619-XIV від 05.05.1999 р. (зі змінами) (далі - Закон) відносини, що виникають у процесі здійснення операцій з металобрухтом, регулюються цим Законом, іншими законами України та постановами, виданими Кабінетом Міністрів України, у випадках, передбачених законом. Відповідно ч. 1, 2 ст. 4 Закону операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Діяльність, пов'язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, провадиться в порядку, встановленому законодавством. Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» N 222-VIII від 02.03.2015 р. (зі змінами) діяльність, пов'язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою ліцензуванню не підлягає. За таких обставин в діях ОСОБА_1, за які вона притягається до адміністративної відповідальності згідно протоколу серія АА №408248 про адміністративне правопорушення від 11.02.2017 р., відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до пункту 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність складу адміністративного правопорушення, що є обставиною, яка виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення та є підставою для його закриття.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 221, п. 1 ст. 247, ст.ст. 283-284, 287, 294 КУпАП, суддя
Закрити відносно гр. ОСОБА_1 провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене за ч. 1 ст. 164 КУпАП через відсутність складу адміністративного правопорушення.
Рішення щодо вилучених документів, речей - не вилучалися.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Запорізької області через суд, якій виніс постанову.
СУДДЯ ОСОБА_2
313/195/17
3/313/78/2017
27.02.17