465/4738/16-ц
2/465/435/17
Іменем України
29.06.2017 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого - судді Мартинишин М. О.
при секретарі Потюк В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2 комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради,
третя особа: ОСОБА_3
про визнання недійсними результатів конкурсу,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Франківського районного суду м. Львова з позовом до ОСОБА_2 комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради про визнання недійсними результатів конкурсу.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що він є власником квартири АДРЕСА_1. 24.05.2016 року він звернувся до відповідача із заявою про надання йому в оренду нежитлове підвальне приміщення, яке знаходиться в буд. 17 по вул. Сахарова у м. Львові. 18.07.2016 року відповідачем повідомлено його про те, що 24.06.2016 року відбувся некомерційний конкурс на право оренди приміщення підвалу, переможцем якого було визнано іншу особу. Вважає, що оскільки переможець конкурсу ОСОБА_3 проживає за іншою адресою, не має жодного відношення до будинку № 17 по вул. Сахарова у м. Львові, а тому не може використовувати це приміщення за цільовим призначенням - для задоволення потреб співвласників будинку, то визначення її переможцем конкурсу грубо порушує Порядок організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова та права ОСОБА_1. Просить позов задоволити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву про слухання справи за відсутності позивача та його представника, позов підтримує повністю, просить такий позов задовольнити, а тому суд вважає, що справу слід слухати у їх відсутності на підставі наявних у справі доказів, достатніх для постановлення рішення.
Представник відповідача ОСОБА_2 комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради та третя особа ОСОБА_3 у минулому судовому засіданні позов заперечили та пояснили, що конкурс був проведений із дотриманням вимог чинного законодавства, а тому просили суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
29.06.2017р. в судове засідання представник відповідача та третя особа не з'явилися, хоча належним чином повідомленні були про день, час та місце розгляду справи, а тому суд вважає, що справу слід слухати у їх відсутності на підставі наявних у справі доказів, достатніх для постановлення рішення.
Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України та ст. 3 ЦПК України кожна особа має право на захист свого цивільного права.
За вимогами ст. ст.10,60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст.11 ч.1 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Судом встановлено, що згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 19158568 від 18.03.2014 року ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1.
З акта ЛКП «Вулецьке» від 16.03.2016 року вбачається, що в кв. №4, буд. № 17 на вул. Сахарова проживає без реєстрації ОСОБА_1.
Згідно з листа ЛКП «Вулецьке» від 25.03.2014 року № 139 вих. нежитлове приміщення під індексом 1-1, 1-2, 1-3, загальною площею 12 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Сахарова, 17, перебувають в користуванні ОСОБА_1 з 2014 року.
Відповідно до статті 4 ЖК України житловий фонд утворюють жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території Української РСР. Житловий фонд включає: жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд); жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, профспілковим та іншим громадським організаціям (громадський житловий фонд); жилі будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам (фонд житлово-будівельних кооперативів); жилі будинки (частини будинків), квартири, що належать громадянам на праві приватної власності (приватний житловий фонд); квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях усіх форм власності, що надаються громадянам, які відповідно до закону потребують соціального захисту (житловий фонд соціального призначення).
До житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.
У ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку. Зокрема, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
Відповідно до вимог ст. 327 ЦК України у комунальній власності є майно, що належить територіальній громаді . ОСОБА_2 майном , що є у комунальній власності здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Згідно ч.5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування», органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі, виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним або фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їх відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання і фінансування об'єктів, що приватизуються чи передаються в користування (оренду).
Конкурсною комісією на право оренди майна територіальної громади м. Львова 24.06.2016 року було проведено некомерційний конкурс для надання в оренду майна, зокрема, підвалу, площею 12,0 кв.м. по вул. Сахарова, 17 у м. Львові.
Згідно реєстрація претендентів для участі 24.06.2016 року в некомерційному конкурсі з метою надання в оренду нежитлових приміщень по вул. Сахарова, 17 у м. Львові, претендентами були ОСОБА_1 та ОСОБА_3, які погоджувались на укладення договору на термін 2 роки 364 дні.
Із протоколу № 7 засідання конкурсної комісії на право оренди майна територіальної громади м. Львова від 24.06.2016 року видно, що за результатом голосування за «7», проти «3» було переможцем конкурсу визнано ОСОБА_3, та надано останній в оренду для господарських потреб - підвал, площею 12,0 кв.м. по вул. Сахарова, 17 у м. Львові.
Порядок проведення конкурсів на оренду комунального майна м. Львова регламентується Положенням про оренду майна територіальної громади м. Львова, затвердженим ухвалою № 897 від 07.06.2007 року Львівської міської ради,Порядком організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова, затвердженим ухвалою № 2472 від 27.06.2013 року Львівської міської ради.
Відповідно до п. 1.4. Порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова некомерційний конкурс - визначення орендаря серед учасників конкурсу, який запропонував при орендній платі, визначеній відповідно до Методики, найкращі умови використання об'єкта оренди та співпраці з територіальною громадою м. Львова.
У відповідності до п. 8.5. розділу 8 «Проведення некомерційного конкурсу» Порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова, у протоколі засідання конкурсної комісії зазначається хід проведення конкурсу, а саме: 8.5.1.Умови конкурсу; 8.5.3. Мотивація вибору переможця; 8.5.4. Відомості про учасників конкурсу, а в іншому разі результати конкурсу підлягають скасуванню( п.8.7 даного Порядку)
Згідно з п. 8.9. розділу 8 «Проведення некомерційного конкурсу» Порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова переможцем некомерційного конкурсу визнається учасник, що запропонував найкращі умови використання, покращання об'єкта та співпраці з територіальною громадою міста, а також погодився виконувати всі умови, передбачені проектом договору оренди (у редакції орендодавця).
Відповідно п. 8.13. розділу 8 «Проведення некомерційного конкурсу» Порядку організації та проведення конкурсів на право оренди майна територіальної громади м. Львова у разі необхідності отримання інформації про учасників конкурсу, його зобов'язань щодо об'єкта конкурсна комісія має право заслуховувати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу.
Як вбачається із додатку №2 до протоколу № 7 засідання конкурсної комісії на право оренди майна територіальної громади м. Львова від 24.06.2016 року, в якому якраз і міститься опис об'єкта та умови конкурсу, об'єктом є підвал площею 12,0 кв.м. по вул. Сахарова, 17 у м. Львові, а умовами використання об'єкта є: для мешканців будинку, творчих працівників, громадських організацій та для господарських потреб мешканців. Заявник ОСОБА_1 (мешканця будинку) заява від 24.05.2016 року №3-К-24009/АП-2302 для господарських потреб терміном на 2 роки 364 дні, конкурсна пропозиція: проведення ремонтних робіт, заміна комунікацій, орендна плата - як для мешканців будинку. Заявник ОСОБА_3 заява від 10.06.2016 року №3-М-28685/АП-2302 для господарських потреб терміном на 5 років 364 дні, на протязі трьох місяців зробити ремонт приміщення, змінити підлогу, двері, сантехніку, пофарбувати стіни, орендна плата - 800,00 грн..
Судом встановлено, що переможець конкурсу, ОСОБА_3, не є ні творчим працівником, ні представником громадської організації, ні мешканцем будинку по вул. Сахарова,17 у м. Львові, тому не може використовувати підвал будинку для своїх господарських потреб як мешканець будинку.
На основі вищезазначеного суд приходить до висновку, що комісія всупереч умовам конкурсу щодо використання об'єкта оренди обрала переможця, який не може забезпечити дотримання умов такого використання
Крім цього, всупереч п. 8.5.1 Порядку, в Протоколі №7 від 24.06.2016 року умовою конкурсу було укладення договору на термін 2 роки 364 дні, а згідно заяви ОСОБА_3, відбулось укладення терміном на 5 років 364 дні, що не відповідає умовам конкурсу.
Також, всупереч п. 8.5.3 Порядку, в Протоколі №7 від 24.06.2016 року взагалі не зазначено, якими мотивами керувалася конкурсна комісія при виборі переможця конкурсу.
Тобто, даний протокол не містить всіх відомостей, які повинен містити згідно з Порядком, що є підставою для скасування результатів конкурсу.
Окрім цього, всупереч п. 8.13 Порядку, конкурсна комісія не заслухала на своєму засіданні пояснення учасника конкурсу ОСОБА_1, так як з матеріалів справи вбачається, що була необхідність отримання інформації про нього як учасника конкурсу та його зобов'язань як мешканця будинку.
При цьому, також суд вважає, що представника відповідача заперечення по даній справі є необґрунтовані, оскільки він не надав належних, достатніх та допустимих доказів на спростування позову, тому суд діє в такому випадку відповідно до положень ст.ст. 10, 60 ЦПК України.
Згідно із ст.4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно до ч. 3 ст.212 ЦПК України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільного права та інтересів є припинення дії, яка порушували право, примусового виконання обов'язку в натурі, зміна правовідношення, припинення правовідношення. Суд може захистити цивільне право і інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
З урахуванням вищевказаного, аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, приймаючи до уваги пояснення учасників процесу, наданих суду доказів, а також виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, а тому слід визнати недійсними результати некомерційного конкурсу на право оренди нежитлових приміщень підвалу площею 12,0 кв.м. в будинку № 17 по вул. Сахарова у м. Львові.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 10, 11, 27, 30, 57-60, 88, 169, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд,-
позов задовольнити.
Визнати недійсними результати некомерційного конкурсу на право оренди нежитлових приміщень підвалу площею 12,0 кв.м. в будинку № 17 по вул. Сахарова у м. Львові, оформлені Протоколом засідання конкурсної комісії на право оренди майна територіальної громади м. Львова №7 від 24.06.2016 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Мартинишин М.О.