Постанова від 30.06.2017 по справі 455/682/17

Справа № 455/682/17

Провадження № 3/455/386/2017

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 червня 2017 року м.Старий Самбір

Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й.,

з участю захисника ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2

розглянувши матеріали, які надійшли від Старосамбірського відділення поліції Самбірського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області,

про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, пенсіонера, зі слів - до адміністративної відповідальності не притягався,-

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення (КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

Поліцейським сектору реагування патрульної поліції №3 Старосамбірського відділення поліції Самбірського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого ОСОБА_1 05.06.2017 року, о 23 годині 45 хвилин в м.Старий Самбір по вул.Дрогобицька бічна, Старосамбірського району Львівської області, керував автомобілем марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.п. «а», п.2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, додатково пояснив, що при зупинці його транспортного засобу працівники поліції не пропонували йому пройти огляд на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, а одразу відвезли до Старосамбірської ЦРЛ, де також його не оглядали на стан сп'яніння, лише формально заповнили бланки.

Свідок ОСОБА_4 в суді показав, що відносно ОСОБА_1 ним проведено пробу Ромберга та пальцево-носову пробу, було виміряно кров'яний тиск. З порожнини рота ОСОБА_1 відчувався різкий запах алкоголю. Алкотестер на момент огляду проходив технічні випробування і він його не застосовував.

На підставі розділу ІХ п. 3 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року №1395 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 року за №1408/27853), направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп'яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (зі змінами).

Згідно п. 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

У відповідності з п. 6 та п. 7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 №1452/735 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року за №1413/27858), огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоров'я).

У порушення вимог зазначеної Інструкції поліцейським не було проведено огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 з використанням спеціальних технічних засобів, і про це у матеріалах справи відсутні докази.

Крім цього, як вбачається з копії акту №14 медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, лікарем не застосовувалися технічні засоби для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі.

Згідно п. 15 та п. 16 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 №1452/735 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року за №1413/27858), за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду, - з якого (а.с.25) вбачається, що жодних досліджень з використанням технічних засобів для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі не проводилося.

Відповідно п. 22 розділу ІІІ Інструкції, висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Аналогічне є регламентованим ст. 266 КУпАП, що огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним

Згідно ч. 1 ст. 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Оскільки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не в повній мірі виконані вимоги ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: огляд особи ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння; не наведено жодних доказів, що йому пропонувалося, але він відмовився від проходження такого огляду, - позбавляє у суді можливості використати зазначене як докази інкримінованого проступку.

П.п. «а». 2.9 Правил дорожнього руху України вказано, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин. Об'єктивна сторона зазначеного правопорушення виражається у формі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, - що не знайшло свого підтвердження у суді під час розгляду справи.

У матеріалах справи відсутні докази керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, а відтак, в його діях відсутня ознака вчинення ним адміністративного проступку, що передбачено п.п. «а» п. 2.9 ПДР України, відповідно - ч. 1 ст. 130 КУпАП, а відповідно до ст. 247 КУпАП є обставина, що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Старосамбірський районний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Суддя Л.Й.Ніточко