Ухвала від 23.06.2017 по справі 158/2360/16-а

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

23.06.2017 № 876/7236/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Качмар В. Я. перевіривши апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Ківерцівського районного суду Волинської області від 22 грудня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області надати довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ківерцівського районного суду Волинської області від 22 грудня 2016 року позов ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ОДПІ) надати довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії задоволено.

Не погоджуючись із цією постановою суду першої інстанції, відповідач 13.06.2017 подав на неї апеляційну скаргу, яка надіслана на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду.

Як вбачається із матеріалів справи, оскаржувану постанову прийнято у відкритому судовому засіданні 22.12.2016.

Апеляційна скарга подана лише 13.06.2017, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.

Згідно абзацу 1 ч.4 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України; (далі - КАС; в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги), апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст.186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Вказані апелянтом підстави для поновлення строку апеляційного оскарження визнані судом неповажними, з таких міркувань.

Так, поважними визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Однією із підстав для визнання причин пропуску строку для апеляційного оскарження поважними апелянт зазначає те, що ним уже оскаржувалась постанова Ківерцівського районного суду Волинської області від 22 грудня 2016 року, однак його апеляційна скарга була залишена без руху ухвалами Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2017 року та 3 квітня 2017 року у зв'язку із несплатою судового збору та повернута ухвалами цього ж суду від 20 лютого 2017 року та 29 травня цього ж року. Вважає, що відтак ОДПІ не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду.

Такі доводи апелянта критично оцінюються судом апеляційної інстанції, оскільки в силу ч.3 ст.189 та ч.6 ст.108 КАС апелянт не позбавлений повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Однак, ст.186 КАС передбачено строки в межах яких може бути подана апеляційна скарга на постанову суду, які апелянтом порушено.

Також, подана апеляційна скарга містить і інші недоліки, не усунення яких може бути перешкодою для здійснення судом дій спрямованих на поновлення строків апеляційного оскарження та відкриття провадження по даній справі, з огляду на таке.

Відповідно до ч.6 ст.187 КАС до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Згідно із ч.2 ст.87 КАС розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон №3674-VI; в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2016 року - 1378 грн.

Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Вказаний адміністративний позов містить вимогу немайнового характеру.

Розмір ставки судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою станом на момент подання такого у 2016 році становив 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Оскільки адміністративний позов містить вимогу немайнового характеру, то розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні цієї позовної заяви повинен становити 551,2 грн, тобто 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 606,32 грн (551,2грн х 1,1 = 606,32 грн)..

Посилання апелянта на те, що судовий збір у зазначеному розмірі був ним сплачений за подання апеляційної скарги від 16.03.2017, відповідно до платіжного доручення від 20.04.2017 №329 (а.с.80), та має бути зарахований як такий, що сплачений у повному обсязі, не може братися апеляційним судом до уваги, оскільки зазначена сума судового збору стосується іншої апеляційної скарги, яка уже була повернута скаржнику, а відтак перераховані на відповідний казначейський рахунок кошти не можуть бути віднесені до тих, що сплачені за подання апеляційної скарги від 13.06.2016.

Крім того апеляційний суд, вважає за потрібне, зазначити наступне.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону №3674-VI сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Такий порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) від 03.08.2011 №845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» (у редакції постанови КМУ від 30.01. 2013 №45).

З п.6 вказаного Порядку видно, що у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач (в даному випадку ОДПІ) подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб:

заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній;

оригінал виконавчого документа;

судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності);

оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.

Те ,що апелянт не скористався своїм правом на повернення вказаних коштів в даний момент, не впливає на його право здійснити зазначене в майбутньому на підставі рішення суду та зазначених вище документів.

З огляду на це, апеляційний суд не може врахувати зазначену квитанцію як належне підтвердження сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Документ про сплату судового збору у належному розмірі або докази про наявність підстав для звільнення заявника від сплати судового збору до апеляційної скарги не долучені.

Зазначені в ухвалі недоліки можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням саме поважних підстав пропуску останнього .

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз'яснити, що у разі, якщо заяву про поновлення не буде подано в зазначений строк, або вказані нею підстави, для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними у відповідності до абз.2 ч.4 ст.189 КАС, суддею - доповідачем буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись статтями 186, 189, 254 КАС, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Ківерцівського районного суду Волинської області від 22 грудня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області надати довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії залишити без руху.

Надати Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду із заявою про поновлення строку та наведенням поважних причин для цього.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, - для відома та виконання.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя В. Я. Качмар