Постанова від 09.06.2017 по справі 760/5323/17

Провадження № 3-2656/17

в справі №760/5323/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.06.2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Захарова А.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління патрульної поліції в м. Києві відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого в Представництві Асус в Україні, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 в скоєні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП -

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП, зазначено, що 11.03.2017 року о 13 год. 50 хв. в м. Києві на вул. Гарматній, 36, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем «Hyundai» д/з НОМЕР_1, порушив п.п. 2.3.б), 13.1 ПДР оскільки не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою, не дотримався безпечного бокового інтервалу до автомобіля «Hyundai» д/з НОМЕР_2 та здійснив з ним зіткнення, що призвело до механічних пошкоджень транспортних засобів.

В протоколі про адміністративне правопорушення за ст. 122-4 КУпАП, зазначено, що 11.03.2017 року о 13 год. 50 хв. в м. Києві на вул. Гарматній, 36, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем «Hyundai» д/з НОМЕР_1, порушив п. 2.10.а) ПДР оскільки здійснивши зіткнення з автомобілем «Hyundai» д/з НОМЕР_2 не дочекався прибуття працівників поліції залишив місце ДТП.

Вважаю, що даний адміністративний матеріал не може бути розглянутий без проведення додаткової перевірки виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення, зазначається протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Пунктом 8 розділу VIII «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», закріплено, що якщо при ДТП один з його учасників зник з місця пригоди, поліцейський оформляє схему місця ДТП, відбирає пояснення в потерпілого, свідків (у разі їх наявності), встановлює наявність засобів зовнішнього відео-, фотоспостереження та невідкладно повідомляє уповноважену особу підрозділу патрульної поліції, відповідальну за розшук осіб, що зникли з місця ДТП. Остання зобов'язана вжити всіх можливих заходів для встановлення винуватців ДТП та обставин її вчинення в найкоротший строк, але не більше двох місяців.

Розшук осіб, що зникли з місця ДТП, здійснюється шляхом використання інформаційно-аналітичних баз даних, відкритих джерел інформації, надсилання запитів про отримання необхідних фото- та/або відеофіксацій відповідної пригоди, виклику осіб для прибуття до підрозділу або відвідування їх за місцем проживання (перебування), роботи.

При встановленні транспортного засобу, який зник з місця пригоди, проводяться його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень, інших обставин ДТП та фотофіксація.

Так, в порушення вимог вище зазначеної інструкції інспекторами УПП в м. Києві ДПП, які оформляли адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП, при встановленні транспортного засобу марки «Hyundai» д/з НОМЕР_1, яким керував водій ОСОБА_1 та який зник з місця пригоди, не проводився його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень, інших обставин ДТП, а також не здійснена фотофіксація.

Виходячи з вищевикладеного, вважаю, що за таких обставин суд позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, а тому адміністративний матеріал не може бути розглянутий без усунення наявних недоліків та підлягає повернення до Управління патрульної поліції у м. Києві для проведення додаткової перевірки.

Керуючись ст.ст. 251, 256, 268, 278, 124, 122-4 КУпАП та Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП направити до Управління патрульної поліції у м. Києві (вул. Народного Ополчення, 9, м. Київ, 03680) для проведення додаткової перевірки.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: