Постанова від 13.06.2017 по справі 760/8758/17

Провадження № 3-4058/17

в справі №760/8758/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.06.2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Захарова А.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 - в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП -

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення вказано серії АП2 №426169, який складений відносно ОСОБА_1, зазначено що 30.04.2017 року близько 16 год. 45 хв. на а/д «Київ-Одеса» м. Умань, вул. С. Бендери, 1-Б, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Volkswagen Passat» д/з НОМЕР_1, перед початком руху, не переконався, що це буде безпечним. В результаті чого пошкодив заправний кран А95 колонки №4, чим порушив вимоги п. 10.1 ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП, не визнав просив провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Оскільки пошкодження його автомобіля та заправного крану А95 колонки №4, виникло внаслідок неохайного відношення співробітника АЗС відносно обслуговування його транспортного засобу, яке в подалі потягло пошкодження також заправного крану А95 колонки №4. Так він зазначає, що після отримання пального, він отримав усний дозвіл на виїзд, в результаті чого він почав рух на своєму транспортному засобу, однак внаслідок цього було пошкоджено його транспортний засіб та заправний кран А95 колонки №4.

Відповідно до ст.278 КУпАП суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, одне із яких, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення, зазначається протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Також даний адміністративний матеріал складений з порушенням вимог «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі».

Так, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення серії АП2 №426169 та інші наявні в матеріалах справи письмові докази суд приходить до висновку про направлення адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 до Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області. Оскільки відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 в яких він зазначає, що причино-наслідковим зв'язком виникнення ДТП, що сталася 30.04.2017 року близько 16 год. 45 хв. на а/д «Київ-Одеса» м. Умань, вул. С. Бендери, 1-Б, вважає неохайне відношення співробітника АЗС відносно обслуговування його транспортного засобу, яке в подалі потягло пошкодження його транспортного засобу та заправного крану А95 колонки №4.

Однак старшим інспектором Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області не було відібрано та долучено до матеріалі справи жодних, письмових пояснень у відповідальної службової особи АЗС та заправника АЗС стосовно обставин ДТП.

Виходячи з вищевикладеного, вважаю, що за таких обставин суд позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, а тому адміністративний матеріал не може бути розглянутий без усунення наявних недоліків та підлягає повернення до Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області для проведення додаткової перевірки.

Керуючись ст.ст. 251, 256, 268, 278, 124 КУпАП та Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП направити до Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області (вул.Незалежності, 35, м.Умань, 20300, Україна) для проведення додаткової перевірки.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: