Постанова від 14.06.2017 по справі 822/1240/17

Копія

Справа № 822/1240/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2017 року 13:10м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Красилівському районі Хмельницької області до Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області про визнання протиправним та скасування запису про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Красилівському районі Хмельницької області звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування запису від 30.12.2016 року №16601110010000670 - про припинення юридичної особи "Красилівмаш" в результаті ліквідації внесений Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 06.09.2016 року до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено рішення засновників (учасників) товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Красилівмаш" щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації, визначено термін для заявлення кредиторами своїх вимог до 09.11.2016 року. На адресу ТОВ "Завод Красилівмаш" відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Красилівському районі Хмельницької області направлено претензію щодо визнання кредиторських вимог на суму 214010,66 грн. зі сплати капіталізованих платежів, відповідь щодо визнання чи відмови у визнанні вимог відсутня, тому в подальшому відділення Фонду звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду, постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року позов задоволено в повному обсязі. Не погодившись із постановою Хмельницького окружного адміністративного суду ТОВ "Завод Красилівмаш" оскаржило в апеляційному порядку, однак ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2017 року апеляційну скаргу повернуто, а тому постанова Хмельницького окружного адміністративного суду набрала законної сили та виданий виконавчий лист. Вказує, що в подальшому до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області внесено запис від 30.12.2016 року №16601110010000670 про припинення юридичної особи "Красилівмаш" в результаті ліквідації. А тому просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на обставини вказані у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, в задоволенні позову просив відмовити з підстав зазначених в письмових заперечень.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, які знаходяться в матеріалах справи, дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що 06.09.2016 року до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено рішення засновників (учасників) товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Красилівмаш" щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації, визначено термін для заявлення кредиторами своїх вимог до 09.11.2016 року.

На адресу ТОВ "Завод Красилівмаш" відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Красилівському районі Хмельницької області направлено претензію щодо визнання кредиторських вимог на суму 214010,66 грн. зі сплати капіталізованих платежів. Відповідь щодо визнання чи відмови у визнанні вимог відсутня, тому в подальшому відділення Фонду звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року позов задоволено в повному обсязі. Не погодившись із постановою Хмельницького окружного адміністративного суду ТОВ "Завод Красилівмаш" оскаржило в апеляційному порядку, однак ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2017 року апеляційну скаргу повернуто. Постанова Хмельницького окружного адміністративного суду набрала законної сили та виданий виконавчий лист. В подальшому до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області внесено запис від 30.12.2016 року №16601110010000670 про припинення юридичної особи "Красилівмаш" в результаті ліквідації.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд враховує наступне.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, що виникають з приводу державної реєстрації припинення юридичних осіб врегульовані Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Відповідно до ч.2 ст. 6 Закону державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно із ч.12 ст. 17 Закону для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого учасниками юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідних державних органів, або судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з її банкрутством, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації; 2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

ТОВ "Завод Красилівмаш" 30 грудня 2016 року надано державному реєстратору документи для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті ліквідації". Так, відповідно до Опису документів, що були надані державному реєстратору ТОВ "Завод Красилівмаш" було надано реєстраційну картку про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією, довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню, ліквідаційний баланс, документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи.

Державним реєстратором Красилівської РДА Хмельницької області 30 грудня 2016 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було внесено запис №16601110010000670 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ "Завод Красилівмаш".

Відповідно до п.11 ст. 28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" підставою для відмови у державній реєстрації є подання документів для державної реєстрації припинення юридичної особи щодо юридичної особи, стосовно якої надійшли відомості про наявність заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування.

Згідно до ст.1 Закону принцип мовчазної згоди у сфері державної реєстрації (далі - принцип мовчазної згоди) - принцип, згідно з яким державний реєстратор набуває право на проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій без одержання від державних органів у порядку та випадках, визначених цим Законом, відповідних документів (крім судових рішень та виконавчих документів) або відомостей, за умови, що відповідні державні органи у встановлений цим Законом строк не направили до державного реєстратора такі документи або відомості.

Суд встановив, що відомості про наявність заборгованості із сплати страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, в тому числі до позивача у розмірі 214010 грн. 66 коп. на момент вчинення запису до державного реєстратора не надходили. При цьому, відповідачем не надано доказів на підтвердження того, що ним вчинялись дії для отримання вказаної інформації.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області протиправно проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи - ТОВ "Завод Красилівмаш".

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Красилівському районі підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Красилівському районі задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію припинення юридичної особи в результаті ліквідації - товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Красилівмаш", ідентифікаційний код 36719878, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 30.12.2016 року №16601110010000670.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 19 червня 2017 року , 14:53.

Суддя/підпис/ОСОБА_1

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1