Апеляційний суд міста Києва
14 червня 2017 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
секретаря ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання Апеляційного суду Одеської області про направлення кримінального провадження № 22014160000000036 щодо ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14 п.п. 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст.14 ч. 2 ст. 258 КК України з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, -
06 червня 2017 року до Апеляційного суду м. Києва у порядку ст. 34 КПК України надійшло поданням Апеляційного суду Одеської області про направлення кримінального провадження щодо ОСОБА_6 із Приморського районного суду м. Одеса до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів.
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.14 п.п.6,12 ч.2 ст. 115, ч. 1 ст.14 ч.2 ст. 258 КК України, які він вчинив перебуваючи у м. Сімферополі, що не відноситься до територіальної юрисдикції Приморського районного суду м.Одеси.
У судове засідання захисник ОСОБА_7 не з'явився, про час та місце розгляду подання був повідомлені належним чином, а тому у відповідності до ч. 4 ст. 34 КПК України його неприбуття не перешкоджає розгляду пидання.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали кримінального провадження, обговоривши доводи, викладені в поданні голови Апеляційного суду Одеської області, колегія суддів вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 3 КПК України кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв'язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно з положеннями п. 2 ч.1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду.
Згідно ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Частиною 2 статті 113 КПК України передбачено, що будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Як убачається з обвинувального акта, ОСОБА_5 обвинувачується у тому, що він, перебуваючи у м. Сімферополі АР Крим, за попередньою змовою з ОСОБА_8 готував терористичний акт в с. Корсунці Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області, направлений на умисне вбивство ОСОБА_9 . Зокрема ОСОБА_5 за допомогою електронного листування та зв'язку через програму «Skype» надавав вказівки ОСОБА_8 щодо готування до вчинення терористичного акту, засобів та знарядь позбавлення життя ОСОБА_9 , правил конспірації, шляхів відходу та інше, тобто ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення на території м. Сімферополя АР Крим.
Статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» постановлено забезпечити розгляд кримінальних проваджень, підсудних місцевим (районним, міським, районним у міста, міськрайонним судам), розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - одним з районних судів м. Києва, визначеним Апеляційним судом міста Києва.
При визначенні місцевого суду, до якого належить направити на розгляд кримінальне провадження № 22014160000000036, з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження, колегія суддів вважає за доцільне направити кримінальне провадження на розгляд до Голосіївського районного суду м. Києва.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 34 КПК України колегія суддів,
Подання голови Апеляційного суду Одеської області про направлення кримінального провадження № 22014160000000036 щодо ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14 п.п. 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 258 КК України з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів - задовольнити, направити зазначене кримінальне провадження для розгляду до Голосіївського районного суду містаКиєва.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді : ____________ ____________ _____________
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3