Справа № 461/3982/17
Провадження № 1-кс/461/3811/17
13.06.2017 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 скаржника - ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові скаргу ОСОБА_5 на постанову про закриття кримінального провадження,
ОСОБА_5 звернувся в суд зі скаргою на постанову слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Львівської області ОСОБА_4 від 28 квітня 2017 року про закриття кримінального провадження № 42016140000000181 від 20.09.2016р.
В обґрунтування поданої скарги покликається на те, 27.10.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості за фактом невиконання службовими особами ГУ МВС України у Львівській області постанови Львівського окружного адміністративного суду від 28.03.2016 року про поновлення ОСОБА_6 в органах внутрішніх справ на посаді заступника начальника районного відділу - начальника відділу кримінальної міліції Пустомитівського РВ ГУ МВС України у Львівській області, стягнення з відповідача на користь ОСОБА_6 заробітної плати за час вимушеного прогулу за ознаками кримінального порушення, передбаченого ч.2 ст.382 КК України. Всупереч неодноразовим зверненням скаржника щодо виконання вимог постанови суду (поновлення на посаді та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу), службовими особами ГУ МВС України у Львівській області не вчинялось з цього привод жодних дій, натомість слідчим прийнято рішення про відсутність складу кримінального правопорушення у діях службових осіб обласної міліції та закрито провадження у справі. Скаржник вважає, що на час винесення оскаржуваної постанови, постанова Львівського окружного адміністративного суду від 28.03.2016 р. не була виконана. Слідчим зроблено помилковий висновок про ліквідацію юридичної особи ГУ МВС України у Львівській області, що унеможливлює виконання приписів постанови, а відтак - відсутність у діях службових осіб ГУ МВС України у Львівській області складу кримінального правопорушення.
В судовому засіданні скаржник надав пояснення, аналогічні викладеним у скарзі, просить скаргу задовольнити.
Слідчий в судовому засіданні проти мотивів скарги заперечив, зазначивши, що оскаржувана постанова від 28.04.2017 року винесена з дотриманням вимог чинного кримінального процесуального законодавства, на підставі всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження. Просить у задоволенні скарги відмовити.
Прокурор в судовому засіданні проти мотивів скарги заперечив, просив відмовити в задоволенні скарги.
Заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали кримінального провадження
№ 42016140000000181, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
У відповідності до п.3 ч.1 ст.303 КПК України рішення слідчого або прокурора про закриття кримінального провадження на досудовому розслідуванні може бути оскаржене заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.
Судом встановлено, що другим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Львівської області проводилось досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016140000000181 від 20.09.2016 р. за фактом невиконання рішень Львівського окружного адміністративного суду про поновлення осіб на посадах в органах внутрішніх справ, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.382 Кримінального кодексу України.
27.10.2016 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості №42016140000000222 за фактом невиконання службовими особами ГУ НП у Львівській області постанови Львівського окружного адміністративного суду від 28.03.2016 року про поновлення ОСОБА_5 в органах внутрішніх справ на посаді заступника начальника районного відділу - начальника відділу кримінальної міліції Пустомитівського РВ ГУ МВС України у Львівській області, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.382 КК України.
28 квітня 2017 року слідчим в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Львівської області ОСОБА_4 винесено постанову про закриття кримінального провадження № 42016140000000181 від 20.09.2016 р. - на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв'язку із відсутністю в діях службових осіб ГУ МВС України у Львівській області та ГУ НП України у Львівській області ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.382 КК України.
Судом встановлено, що Львівським окружним адміністративним судом м. Львова 28.03.2016 року видано виконавчий лист №813/6223/15 про поновлення ОСОБА_5 в органах внутрішніх справ на посаді заступника начальника районного відділу - начальника відділу кримінальної міліції Пустомитівського РВ ГУ МВС України у Львівській області на підставі постанови Львівського окружного адміністративного суду від 28.03.2016 р., яка вступила в законну силу, є чинною, не скасована у встановлений законом порядку /т.1 а.с. 147 м.к.п./
13 квітня 2016 р. державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №50840970, якою зобов'язано боржника - ГУ МВС України у Львівській області негайно виконати вказаний виконавчий документ /т.1 а.с. 149 м.к.п./.
22 квітня 2016 р. на адресу відділу надійшла заява ГУ МВС України у Львівській області від 21.04.2016, згідно якої боржник просить державного виконавця звернутись до суду із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення мотивуючи тим, що згідно наказу МВС України від 06.11.2015 р. №1388 всі штати ГУ МВС України у Львівській області та його структурних підрозділів ліквідовані, а тому боржник не може виконати рішення суду /т.1 а.с. 150,151 м.к.п./.
25 травня 2016 р., 08 вересня 2016 р. державним виконавцем винесено постанови про накладення штрафу на ГУ МВС України у Львівській області у зв'язку із невиконанням без поважних причин вказаного рішення /т.1 а.с. 155,160 м.к.п./.
Наказом ГУ МВС України у Львівській області №1023 о/с від 11.04.2017 р. ОСОБА_5 поновлено на посаді заступника начальника РВ - начальника відділу кримінальної міліції Пустомитівського РВ ГУ МВС України у Львівській області / т.2 а.с.260 м.к.п./.
Суд погоджується з аналізом ч.2 ст. 382 КК України, наведеним у постанові про закриття кримінального провадження, що невиконання судового рішення полягає у невжитті службовою особою, до якої звернуто виконання вироку, рішення, ухвали або постанови суду, що набрало законної сили, передбачених законом заходів щодо їх виконання. Невиконання може виражатись у прямій відмові виконати судове рішення або в ухиленні від його виконання. Відмова означає явне, відкрите, висловлене усно або письмово небажання службової особи виконати судове рішення. Ухилення - та сама відмова, яка має завуальований характер: службова особа відкрито не заявляє про відмову виконати судове рішення, але діє таким чином, що фактично унеможливлює його виконання.
Суд також приймає до уваги, те що рішення суду виконано, шляхом видання наказу про поновлення. Виконання постанови про поновлення ОСОБА_5 на службі в органах внутрішніх справ відноситься до виключної компетенції юридичної особи - ГУ МВС України у Львівській області, повноваження якої з 06.11.2015 року передані ліквідаційній комісії ГУ МВС України у Л/о.
ГУ НП України у Львівській області не є боржником у даних справах в контексті видання наказів про поновлення вказаних осіб в органах внутрішніх справ.
Відповідно до ч.1 ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.284 КК України кримінальне провадження закривається у разі, якщо встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.
Згідно ст. 284 КПК України, закриття кримінального провадження - це закінчення досудового розслідування, яке відбувається в силу наявності обставин, що виключають кримінальне провадження або за наявності підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності. Прийняття рішення про закриття кримінального провадження можливе лише після дослідження всіх обставин кримінального провадження та безпосереднього дослідження і оцінки слідчим показань, речей і документів , які стосуються цього провадження, у їх сукупності.
Таким чином, правових підстав для скасування постанови слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Львівської області ОСОБА_7 від 28 квітня 2017 року про закриття кримінального провадження № 42016140000000181 від 20.09.2016 р., слідчий суддя не вбачає, доводи скаржника не зайшли свого підтвердження у судовому засіданні, відтак, в задоволенні скарги слід відмовити.
Керуючись ст.ст.303, 304,306,307, 318-380 КПК України,
у задоволенні скарги ОСОБА_5 на постанову про закриття кримінального провадження - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1