про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
14 червня 2017 року Справа № 803/710/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ксензюк А. Я, вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, Перша Луцька державна нотаріальна контора, про визнання протиправними та скасування рішень,
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом про визнання протиправними та скасування рішень державного реєстратора - приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_3, про: реєстрацію прав власності ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 (з відкриттям розділу) на незавершений будівництвом адміністративно-побутовий корпус /А-2/, готовністю 38%, розташований за адресою: АДРЕСА_1, індексний номер: 29892094 від 03 червня 2016 року; реєстрацію прав власності ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 (з відкриттям розділу) на незавершений будівництвом гараж-майстерню /А-1/, готовністю 65%, розташований за адресою: АДРЕСА_1, індексний номер: 29890650 від 03 червня 2016 року; реєстрацію прав власності ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 (з відкриттям розділу) на незавершений будівництвом гараж-бокс на чотири секції /Б-1/, готовністю 88%, розташований за адресою: АДРЕСА_1, індексний номер: 29887638 від 03 червня 2016 року.
Позивачам слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно із частиною другою статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Частиною першою статті 15 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, спірні правовідносини виникли у зв'язку із тим, що на підставі оскаржуваних рішень приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_3 до Державного реєстру прав були внесені записи про право власності на спадкове майно, а саме: незавершений будівництвом адміністративно-побутовий корпус /А-2/, готовністю 38% №14803560, №14803663, №14803639; незавершений будівництвом гараж-майстерню /А-1/, готовністю 65% №14802211, №14802237, №14802292; незавершений будівництвом гараж-бокс на чотири секції /Б-1/, готовністю 88% №14799525, №14799569, №14799608.
Зважаючи на характер спірних правовідносин та беручи до уваги те, що в даному випадку фактично існує спір про спадкове право, порядок вирішення якого визначений положеннями Цивільного процесуального кодексу України, тому даний позов не відноситься до юрисдикції адміністративного суду та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства - Луцьким міськрайонним судом Волинської області.
Пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З врахуванням викладеного, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити та роз'яснити позивачам, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, Перша Луцька державна нотаріальна контора, про визнання протиправними та скасування рішень відмовити.
Ухвалу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачам.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з такою самою позовною заявою щодо якої постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.Я. Ксензюк