Рішення від 25.05.2017 по справі 924/1337/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"25" травня 2017 р.Справа № 924/1337/16

Господарський суд Хмельницької області у складі: головуючий суддя Шпак В.О., судді Димбовський В.В., Олійник Ю.П., розглянувши матеріали справи

за позовом Керівника Шепетівської місцевої прокуратури, м.Шепетівка в інтересах держави в особі Нетішинської міської ради Хмельницької області м. Нетішин Хмельницької області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" м. Нетішин

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста від 09.09.2008, зареєстрованого 09.09.2008 за №040874500191, а саме - п.4.1. викласти у наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі, що становить 116384,78 грн. в місяць.

Орендна плата за загальну площу орендованої землі встановлюється у розмірі 1396617,33 грн. та становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки" та додаткового договору (угоди) № 67 від 09.04.2009, який зареєстрований 05.05.2009 за №040974500067, а саме - п.2.4. викласти у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 46 531 639,40 грн."

Представники сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився.

від прокуратури: Параскевич О. Г. - службове посвідчення №001028

В судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Суть спору: Керівник Шепетівської місцевої прокуратури, м.Шепетівка в інтересах держави в особі Нетішинської міської ради Хмельницької області м. Нетішин Хмельницької області звернувся до суду із позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" м. Нетішин про внесення змін до договору оренди земельної ділянки що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста від 09.09.2008, зареєстрованого 09.09.2008 за №040874500191, а саме - п.4.1. викласти у наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі, що становить 116384,78 грн. в місяць.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що 09.09.2008 між Нетішинеькою міською радою та ЗАТ „Атоммонтажсервіс” укладено договір оренди земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста. Відповідно до п.2.1. договору, в оренду передасться земельна ділянка загальною площею 55,6865га, нормативна грошова оцінка якої становить 22 324 717, 85 грн., згідно з п.2.2. договору.

Відповідно до ст.288 Податкового кодексу України для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку с договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки.

Згідно витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки переданої в оренду (кадастровий номер 6810500000:02:004:0090) станом на 01.01.2016, становить 46 531 639,40 гри.

Отже, розмір мінімальної орендної плати за орендовану відповідачем земельну ділянку, згідно розрахунку, проведеного Нетішинським відділенням Славутської ОДПІ, повинен становити, станом на 2016 рік - 1 396 617,33 гривень, а щомісячно - 1 16 384,78 гри.

Відповідно до ті.4.4. договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення ціп і тарифів; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом.

Нетішинським відділенням Славутської об'єднаної державної податкової інспекції неодноразово, а саме листами від 14.01.2016 №124/9/22-23-15-00-28, від 03.06.2015 № 876/9/22-23-15-00-28, направлялись до Нетішииської міської ради (орендодавця спірної земельної ділянки) повідомлення щодо необхідності приведення умов даного договору оренди у відповідність до вимог податкового законодавства, з метою упередження втрат бюджету міста та врегулювання вказаного питання у добровільному порядку.

Відповідно до приписів ст.30 Закону України „Про оренду землі”, зміна умов договору здійснюється за письмовою згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується в судовому порядку.

Таким чином, питання внесення змін до договору оренди землі, відповідно до нових ставок орендної плати, не врегульовано у добровільному порядку, а тому вказане питання має бути вирішено судом.

Прокурором в засіданні суду подано клопотання про зміну підстав позову. В обґрунтування поданого клопотання зазначає, що під час судового розгляду справи до вказаної норми законодавства внесемо зміни, згідно яких розмір орендної штати встановлюється у договорі оренди, але річна сума може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Пунктом 2.1 Додатку до рішення шістдесят восьмої сесії Нетішинської міської ради VI скликання від 27 січня 2015 року № 68/1623 „Про внесення змін до рішення восьмої сесії Нетішинської міської ради VI скликання від 31 березня 2011 року № 8/157 „Про розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у межах міста Нетішин” встановлено розмір орендної плати для земель житлової забудови у розмірі 3% нормативно грошової оцінки землі.

Орендована відповідачем земельна ділянка, за кадастровим номером 6810500000:02:004:0090 знаходиться на території Нетішинської міської ради, у зв'язку з чим, розмір орендної плати за неї має бути встановлений в розмірі 3 % від її нормативно-грошової оцінки.

Згідно статті 271 ПК України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XIII Податкового кодексу.

Згідно з статтею 18 Закону України „Про оцінку земель”, нормативно-грошова оцінка земельних ділянок, в межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше одного разу у 5-7 років.

Згідно витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки переданої в оренду (кадастровий номер 6810500000:02:004:0090), станом на 01.01.2016р. становить 46 531 639,40 грн.

Відповідно до пункту 4.4. договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом.

Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Таким чином, розмір орендної плати у договорі оренди земельної ділянки повинен відповідати розміру орендної плати, встановленому міською радою для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Вказане клопотання було задоволене судом.

Відповідач позову не визнав. У відзиві зазначив, що 21 грудня 2016 року Верховна Рада України Законом №1797-\/Ш внесла зміни до ст. 288 Податкового кодексу України. Внаслідок внесених змін чинна редакція пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ станом на 02.02.2017 року є такою: Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Відповідно до ст. 284 Податкового кодексу України Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Тобто розмір земельного податку для земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Нетішин встановлює Нетішинська міська рада. 01 лютого 2017 року ТОВ „Атоммонтажсервіс” направило до виконавчого комітету Нетішинської міської ради лист-запит за вихідним №41 про надання інформації з питань оподаткування, а саме: про розмір земельного податку у 2017 році для земельних ділянок, які відноситься до земель житлової та громадської забудови м. Нетішин

Таким чином, вимога позивача про визначення у Договорі оренди земельної ділянки орендної плати у розмірі 3% нормативної грошової оцінки без посилання на відповідне рішення Нетішинської міської ради про встановлення ставок земельного податку, а лише на підставі ст. 288 Податкового кодексу України, є необґрунтованою, оскільки не відповідає нормам чинного законодавства.

Стосовно викладення п.2.4 у редакції: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 46531639,40 грн.”, вважає не правомірною, оскільки нормативна грошова оцінка встановлюється щорічно станом на 01 січня кожного року на законодавчому рівні шляхом індексації попереднього значення, її розмір не залежить від волі сторін за договором оренди землі та не може бути предметом домовленостей таких сторін.

У пункті 8 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 20.12.2016 № 1791 -VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році”) встановлено, що індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням: для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних застосовується із значенням: для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) - 100 відсотків; для земель несільськогосподарського призначення - 106 відсотків.

Просить у позові відмовити.

Розглядом матеріалів справи встановлено.

09.09.2008р. між Нетішинеькою міською радою та ЗАТ „Атоммонтажсервіс” укладено договір оренди земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста.

Відповідно до п.п.1.1,3 Договору Нетішинська міська рада передає, а ЗАТ „Атоммонтажсервіс” приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови, яка знаходиться в межах населеного пункту м. Нетішин, строком на 5 років.

Відповідно до п.п.2.1,2.2 договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 55,6865га, нормативна грошова оцінка якої становить 22 324 717, 85грн.

Договір зареєстровано Нетішииським міським відділом Хмельницької регіональної філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” 09 вересня 2008 року за № 040874500191.

Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі, що становить 1674 (одна тисяча шістсот сімдесят чотири) гри. 35 коп. у місяць шляхом перерахування коштів на рахунок Орендодавця. Згідно з розрахунком, який є невід'ємною частиною договору, прийнятий для розрахунку розміру орендної плати відсоток нормативної грошової оцінки земельної ділянки становить 0,09%. (п. 4.1. договору).

05.05.2009р. Нетішинським міським відділом Хмельницької регіональної філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” за №040974500067 зареєстровано додатковий договір (угоду) №67 від 09.04.2009р. до договору оренди земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста.

Відповідно до п.2.4. вказаної угоди, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 25 710 457,05грн. Згідно з п.4.1. угоди, орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі, що становить 1928 (одна тисяча дев'ятсот двадцять вісім) грн. 28 коп. у місяць, шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок Орендодавця. Відсоток нормативної грошової оцінки земельної ділянки, прийнятий для розрахунку розміру орендної плати - 0,09%.

24.11.2010р. Нетішинським міським відділом Хмельницької регіональної філії Державного підприємства ЦДЗК за № 041074500262 зареєстровано додатковий договір (угоду) №262 від 03.11.2010р. до договору оренди земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності, згідно з умовами якої, у зв'язку з реорганізацією, орендарем спірної земельної ділянки є ТОВ „Атоммонтажсервіс” (правонаступник ЗАТ „Атоммонтажсервіс”).

22.10.2012р. управлінням Держкомзему у місті Нетішин за №681 0500040001 18 зареєстровано додатковий договір (угоду) від 22.10.2012р. до договору оренди земельної ділянки, ще) перебуває у комунальній власності територіальної громади міста, згідно з умовами якої, зазначена земельна ділянка передається в оренду строком па 15 (п'ятнадцять) років.

Згідно витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки переданої в оренду (кадастровий номер 6810500000:02:004:0090) станом на 01.01.2016, становить 46 531 639,40 грн.

Нетішинське відділення Славутської об'єднаної державної податкової інспекції листами від 14.01.2016р. за №124/9/22-23-15-00-28, від 03.06.2015р. за № 876/9/22-23-15-00-28 повідомляло Нетішинську міську раду (орендодавця спірної земельної ділянки) щодо необхідності приведення умов даного договору оренди у відповідність до вимог податкового законодавства, з метою упередження втрат бюджету міста та врегулювання вказаного питання у добровільному порядку.

Підпунктом 2.1 Додатку до рішення шістдесят восьмої сесії Нетішинської міської ради VI скликання від 27 січня 2015 року за №68/1623 „Про внесення змін до рішення восьмої сесії Нетішинської міської ради VI скликання від 31 березня 2011 року за № 8/157 „Про розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у межах міста Нетішина” встановлено розмір орендної плати для земель житлової забудови у розмірі 3% нормативно - грошової оцінки землі.

Аналізуючи надані по справі докази, оцінюючи їх в сукупності, суд приймає до уваги наступне:

Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

У відповідності до ст.13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Приписами ст. 21 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно з п.п. 288.1-288.3 ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, а об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Відповідно до п. 288.4 ст. 288 ПК України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Як вбачається із змісту договору оренди земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста (з врахуванням укладених додаткових угод) від 08.08.2008р. нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 25 710 457,05грн. (п. 2.4 договору). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, у відповідності до грошової оцінки землі з урахуванням ставки земельного податку 0,03%. Загальна сума орендної плати за місяць 1 928,28грн. 39105 грн. (п.4.1 договору).

Згідно з ст. 288.5 ПК України зі змінами, внесеними відповідно до Закону України № 1797-VIII від 21.12.2016р., розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території (п. 288.5.1 ПК України) та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (п.288.5.2 ПК України).

У відповідності до п.5.2 Положення про порядок нарахування та сплати податку на майно, в частині плати за землю, затвердженого рішенням сімдесят п'ятої сесії Нетішинської міської ради VI скликання 07.07.2015 № 75/1852 (у редакції рішення чотирнадцятої сесії Нетішинської міської ради VII скликання 29.06.2016 № 14/555), ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання державної форми власності встановлюється у розмірі 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

Згідно із ст. 5 Закону України "Про оцінку землі" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Відповідно до ст. 289.1 ПК України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Тобто нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати (правова позиція, викладена у постанові ВСУ від 08.04.2015р. у справі №916/2439/14), а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати (правова позиція, викладена в постанові ВСУ від 03.12.2013р. у справі № 5009/3430/12 (3-34гс13).

Згідно витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки переданої в оренду (кадастровий номер 6810500000:02:004:0090) станом на 01.01.2016, становить 46 531 639,40 грн.

Отже, розмір мінімальної орендної плати за орендовану відповідачем земельну ділянку, згідно розрахунку, проведеного Нетішинеьким відділенням Славутської об'єднаної державної податкової інспекції, мав би становити, станом на 2016 рік - 1 396 617,33 гривень, а щомісячно - 116 384,78 грн.

Частинами 1, 2 ст. 651 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюються за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Аналогічні положення містяться в п. 12.1 договору оренди землі від 29.05.2004 року.

Сторони у п. 4.4 договору оренди землі від 29.05.2004р. погодили, що розмір орендної плати переглядається щорічно у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору (аналогічна правова позиція, викладена у постановах ВСУ від 27.12.2010р. у справі №27/15-10 (№3-47гс10), від 23.05.2011р. у справі №7/105-10(30/234-09) (№3-42гс11), від 30.05.2011р. у справі №17/299-10 (№3-43гс11), від 04.07.2011р. у справі №41/81пд (№3-66гс11), від 20.11.2012р. у справі №28/5005/640/2012 (№3-53гс12 та у п. 2.19 постанови Пленуму ВГСУ № 6 від 17.05.2011 р. „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин”).

Враховуючи наявність підстав для зміни розміру орендної плати у договорі оренди землі від 09.08.2008р. через його невідповідність встановленому законом розміру, вимога до відповідача про приведення цього договору у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами договору вимог законодавства, обов'язкового для сторін, є правомірною.

При цьому враховується, що вчинення відповідачем дій, спрямованих на поділ та об'єднання земельних ділянок з метою подальшого укладення нових договорів оренди земельних ділянок не може бути підставою для відмови у задоволенні позовних вимог чи припинення провадження у справі, оскільки на момент прийняття судового рішення відсутні належні докази розірвання чи припинення договору оренди землі від 09.08.2008р.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають задоволенню.

Стосовно поданої відповідачем заяви про затвердження мирової угоди, суд зазначає наступне.

Статтею 78 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем і умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи. Ці заяви підписуються відповідно позивачем, відповідачем чи обома сторонами.

До прийняття відмови позивача від позову або до затвердження мирової угоди сторін господарський суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи є повноваження на вчинення цих дій у представників сторін.

Мирова угода може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову.

Про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін господарський суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі.

В п.3.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011року „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції” одним із способів вирішення господарського спору є мирова угода сторін, яка може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмета позову (частини перша і третя статті 78 ГПК). Мирова угода підписується особами, уповноваженими представляти сторони в господарському суді (стаття 28 ГПК). Треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, користуються усіма правами позивача (частина третя статті 26 ГПК) і, отже, вправі укладати мирові угоди на загальних підставах. Мирова угода може бути укладена і стосовно певної частини позовних вимог. Умови мирової угоди мають бути викладені чітко й недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Суддя має роз'яснити сторонам процесуальні наслідки припинення провадження зі справи, зазначивши про це в ухвалі. В ухвалі про затвердження мирової угоди у резолютивній частині докладно й чітко викладаються її умови і зазначається про припинення провадження у справі (пункт 7 частини першої статті 80 ГПК), а також вирішуються питання, пов'язані з судовими витратами у справі. Затвердження судом мирової угоди з одночасним припиненням провадження у справі є одноактною (нерозривною) процесуальною дією і не може розглядатися як два самостійних акти - окремо щодо затвердження мирової угоди і щодо припинення провадження.

Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи 30 може призвести до виникнення нового спору. Мирова угода не може вирішувати питання про права і обов'язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому, а також стосуватися прав і обов'язків інших юридичних чи фізичних осіб, які не беруть участі у справі або, хоча й беруть таку участь, але не є учасниками мирової угоди. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини однозначно врегульовані законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін. Умови мирової угоди повинні безпосередньо стосуватися предмета позову, що виключає зазначення в ній дій, коштів чи майна, які не відносяться до цього предмета. У зв'язку з цим, зокрема, не можуть включатися до мирової угоди умови щодо застосування неустойки (штрафу, пені) за невиконання її умов.

Приймаючи до уваги, що подана відповідачем заява не є заявою про затвердження мирової угоди, оскільки вона не стосується предмету спору, в її задоволенні необхідно відмовити.

Відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покласти на відповідача.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 84, 85,116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Керівника Шепетівської місцевої прокуратури, м.Шепетівка в інтересах держави в особі Нетішинської міської ради Хмельницької області м. Нетішин Хмельницької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" м. Нетішин про внесення змін до договору оренди земельної ділянки що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста від 09.09.2008, зареєстрованого 09.09.2008 за №040874500191, а саме - п.4.1. викласти у наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі, що становить 116384,78 грн. в місяць. Орендна плата за загальну площу орендованої землі встановлюється у розмірі 1396617,33 грн. та становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки" та додаткового договору (угоди) № 67 від 09.04.2009, який зареєстрований 05.05.2009 за №040974500067, а саме - п.2.4. викласти у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 46 531 639,40 грн." задоволити.

Внести зміни до договору оренди земельної ділянки що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста від 09.09.2008, зареєстрованого 09.09.2008 за №040874500191,

Пункт 4.1. викласти у наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі, що становить 116384,78 грн. в місяць.

Орендна плата за загальну площу орендованої землі встановлюється у розмірі 1396617,33грн. та становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки" та додаткового договору (угоди) № 67 від 09.04.2009, який зареєстрований 05.05.2009 за №040974500067, а саме - п.2.4. викласти у наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 46531 639,40 грн."

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Атоммонтажсервіс" м. Нетішин, вул..Шевченка 1, код (25939741) на користь Прокуратури Хмельницької області р/р 35218028002814, код ЄДРПОУ 02911102, Банк Державна казначейська служба України в м.Києві, МФО 820172, Отримувач: Прокуратура Хмельницької області, код 2800, судовий збір в розмірі 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень 00 коп.).

Видати наказ.

Повний текст рішення складено 30.05.2017року.

Головуючий суддя Шпак В.О.

Суддя Димбовський В.В.

Суддя Олійник Ю.П.

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу, м.Нетішин, вул. Шевченка 1 рекомендованим

3 - відповідачу. м.Нетішин, вул.Лісова, 3 рекомендованим

4- прокуратурі - м. Славута, вул. Соборності, 34а рекомендованим

5 - прокуратурі Хмельницької області м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3