30 травня 2017 р.Справа № 820/8008/15
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Мельнікової Л.В.
суддів - Бенедик А.П. , Донець Л.О.
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2016 року, прийняту за результатами розгляду заяви Територіального управління Державної судової адміністрації в Харківській області про відстрочення виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року по справі № 820/8008/15 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Харківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
01 червня 2016 року відповідач Територіальне управління Державної судової адміністрації в Харківській області (далі - ТУ ДСА України в Харківській області, відповідач) звернувся до суду із заявою, якою просив відстрочити виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року по справі № 820/8008/15 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в Харківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування заяви відповідач зазначив про відсутність у ТУ ДСА України в Харківській області коштів для виконання судового рішення, і про можливість лише подати пропозиції до бюджетного запиту при плануванні обсягу бюджетних коштів, необхідних для наступного бюджетного періоду на 2017 рік.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2016 року заява ТУ ДСА України в Харківській області задоволена.
Так, судовим рішенням відстрочено виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року до затвердження розпису Державного бюджету України на 2017 рік.
Не погоджуючись із судовим рішенням, в апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить скасувати ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2016 року, та прийняти нове судове рішення про відмову у задоволенні заяви ТУ ДСА України в Харківській області про відстрочення виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів, дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а судове рішення згідно положень ст. 202 ч. 1 п. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) слід скасувати, з огляду на наступне.
Судом установлено, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2015 року відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ТУ ДСА України в Харківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії /а.с. 44-48/.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року апеляційна скарга ОСОБА_1 задоволена частково. Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2015 року скасовано, з прийняттям нового судового рішення, яким позов ОСОБА_1 задоволений частково. Так, постановою суду апеляційної інстанції визнано неправомірними дії ТУ ДСА України в Харківській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 заробітної плати за період з 29 березня 2015 року по 08 вересня 2015 року відповідно до ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зобов'язано ТУ ДСА України в Харківській області здійснити позивачу перерахунок заробітної плати за вказаний період та здійснити в повному обсязі відповідні виплати з урахуванням усіх надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу /а.с. 78-83/.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частиною 2 цієї статті визначалося, що суд < > у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
01 червня 2016 року відповідач ТУ ДСА України в Харківській області звернулись до суду із заявою про відстрочення виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року, мотивуючи своє прохання відсутністю правового висновку Верховного Суду України щодо застосування норм права, регламентуючих правовідносини, що виникли між позивачем у справі та ТУ ДСА України в Харківській області та необхідністю подати пропозиції до бюджетного запиту при плануванні обсягу бюджетних коштів, необхідних для наступного бюджетного періоду - 2017 рік. /а.с. 90-92/.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2016 року вказана заява задоволена, відстрочено виконання рішення суду апеляційної інстанції до затвердження розпису Державного бюджету України на 2017 рік /а.с. 108-110/.
Погоджуючись з доводами апеляційної скарги, колегія суддів зазначає, що наведене заявником обґрунтування причин неможливості своєчасного виконання судового рішення не посвідчує наявність виняткових обставин, які б об'єктивно обумовили необхідність відстрочення виконання судового рішення.
При цьому колегія суддів зауважує, що ухвалою Вищого адміністративного суду України від 29 березня 2017 року, прийнятою за результатами розгляду касаційної скарги ТУ ДСА України на рішення суду апеляційної інстанції, постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року скасовано, залишено в силі постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2015 року, якою відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 /а.с.148-150/.
Таким чином, колегія суддів з підстав, передбачених п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України приходить до висновку про необхідність задоволення апеляційної скарги та скасування оскаржуваного судового рішення.
Доводи апеляційної скарги, інші доводи сторін висновки колегії суддів не спростовують.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 184, 195, 196, п. 6 ч. 1 ст. 199, ст.ст. 202 ч. 1 п. 4, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2016 року скасувати з прийняттям нового судового рішення про відмову в задоволені заяви Територіального управління Державної судової адміністрації в Харківській області про відстрочення виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2016 року по справі № 820/8008/15.
Ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя Мельнікова Л.В.
Судді Бенедик А.П. Донець Л.О.
Текст ухвали виготовлений і підписаний 30 травня 2017 року.