29.05.2017 Справа № 7/314-07
Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В.,
за участю секретаря Данілової Т.А.,
представників:
кредиторів - Шосткинського ОУПФУ- Молодцова Ю.С., ДП «НЕК «Укренерго» в особі Північної електроенергетичної системи - Остропілець А.В.
керуючий санацією Ховрін Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 7/314-07
про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Шостка - Тепло», м.Шостка Сумської області,
встановив:
Ухвалою від 11.12.2007 господарським судом Сумської області порушено провадження у даній справі.
Ухвалою від 05.05.2011 судом було відкрито процедуру санації боржника, керуючим санацією призначено арбітражного керуючого Ховріна Ю.А.
Господарським судом строк процедури санації неодноразово продовжувався.
Ухвалою від 04.03.2014 судом затверджено поданий керуючим санацією ТОВ «Шостка-тепло» Ховріним Ю.А. план санації боржника.
02.06.2016 господарський суд ухвалою затвердив зміни до плану санації.
Ухвалою від 18.05.2017 судом призначено до розгляду на 29.05.2017 клопотання керуючого санацією про підтвердження його повноважень.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін та керуючого санацією, суд встановив наступне.
До суду звернувся керуючий санацією боржника Ховрін Ю.А. з клопотанням №02-01/04/115 від 17.05.2017 в якому просив суд підтвердити його повноваження у справі.
Від КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс», Шосткинського міськрайонного центру зайнятості, Шосткинської ОДПІ до суду надійшли клопотання про проведення судового засідання 29.05.2017 по розгляду клопотання керуючого санацією у відсутності представників зазначених осіб.
У судовому засіданні керуючий санацією підтримав подане клопотання.
Згідно з частинами 2, 3, 7, 8, 9, 13 статті 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними законом №4212-VI від 22.12.2011р.) ( далі Закон) господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією. Санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців. За клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією або інвесторів цей строк може бути продовжено ще до шести місяців або скорочено. Одночасно з винесенням ухвали про санацію господарський суд своєю ухвалою призначає керуючого санацією за наявності у нього ліцензії, крім випадків, передбачених цим Законом. Затвердження звіту керуючого санацією або дострокове припинення процедури санації тягне за собою припинення повноважень арбітражного керуючого як керуючого санацією, про що зазначається у відповідній ухвалі суду. У разі дострокового припинення процедури санації у зв'язку з укладенням мирової угоди або погашенням вимог кредиторів керуючий санацією протягом п'яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, у разі необхідності забезпечує проведення зборів чи засідання відповідного органу та продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) боржника до призначення в установленому порядку керівника (органів управління) боржника. Керуючий санацією може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень керуючого санацією, про що виноситься ухвала, у таких випадках:
за його заявою;
на підставі рішення комітету кредиторів у разі невиконання чи неналежного виконання ним своїх обов'язків. При цьому комітет кредиторів повинен запропонувати кандидатуру іншого керуючого санацією, про що виноситься ухвала господарського суду.
Ухвала господарського суду про звільнення керуючого санацією може бути оскаржена у встановленому порядку нагляду, що не зупиняє її виконання. Власник майна боржника (орган управління майном боржника) не може обмежувати повноваження керуючого санацією щодо розпорядження майном боржника. У разі визнання господарським судом боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури керуючий санацією продовжує виконувати свої обов'язки до моменту передачі справ ліквідатору або призначення його ліквідатором у встановленому цим Законом порядку.
Відповідно до частин 1, 9 статті 21 Закону за п'ятнадцять днів до закінчення санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення санації керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів. Якщо комітет кредиторів прийняв рішення про припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника, звіт керуючого санацією підлягає затвердженню господарським судом, якщо інше не передбачено цим Законом.
У п. 76 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 зазначено, що відповідно до частини першої статті 17 Закону санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців. За клопотанням комітету кредиторів, керуючого санацією або інвесторів господарський суд має право продовжити санацію боржника на строк не більше шести місяців або скоротити. Господарському суду не надано права на затвердження плану санації, що містить строк для здійснення заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, який перевищує строк, визначений у Законі, навіть якщо цей план схвалено комітетом кредиторів. Разом з тим слід враховувати, що нормативно визначений строк, на який запроваджується процедура санації, не слід ототожнювати зі строком фактичних розрахунків з кредиторами, включеними до реєстру. Планом санації може бути передбачено терміни здійснення розрахунків з кредиторами, включеними до реєстру, що перевищують визначений у частині першій статті 17 Закону строк, на який вводиться процедура санації.
Враховуючи вищевикладене, у суду відсутні правові підстави для винесення ухвали про підтвердження повноважень керуючого санацією та продовження процедури санації поза межами строків, встановлених статтею 17 Закону, які на даний час закінчились.
Однак суд наголошує, що рішення про затвердження звіту керуючого санацією або про припинення процедури санації у даній справі судом не приймались, мирова угода не укладалась та не затверджувалась, керуючий санацією не звільнявся судом від виконання своїх повноважень, а тому керуючий санацією Ховрін Ю.А. продовжує виконувати свої повноваження у порядку та обсязі, передбаченому Законом.
Керуючись статтями 17, 21 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними законом №4212-VI від 22.12.2011р.), ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
У задоволенні клопотання керуючого санацією - відмовити.
Зобов'язати керуючого санацією Ховріна Ю.А. в місячний строк провести засідання комітету кредиторів, на якому прозвітувати про хід виконання плану санації та надати суду відповідне рішення комітету кредиторів.
Копію даної ухвали надіслати кредиторам, боржнику, керуючому санацією.
Суддя (підпис) В.В.Яковенко