29 травня 2017 року Справа № 905/3630/16
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого суддів: Ковтонюк Л.В., Нєсвєтової Н.М., Корнілової Ж.О.
розглянувши касаційну скаргу корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком"
на ухвалуДонецького апеляційного господарського суду від 03.02.2017
у справі № 905/3630/16господарського суду Донецької області
за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство "Маст - Буд"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком"
простягнення трьох процентів річних та інфляційного збільшення
Ухвалою Вищого господарського суду України від 20.03.2017 касаційну скаргу на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 03.02.2017 у справі № 905/3630/16 було повернуто корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком" на підставі п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України.
Корпорація "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком" повторно 30.03.2017 через Донецький апеляційний господарський суд звернулась до Вищого господарського суду з касаційною скаргою на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 03.02.2017 (якою було повернуто без розгляду апеляційну скаргу корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком" на ухвалу господарського суду Донецької області від 25.01.2017 про повернення без розгляду зустрічної позовної заяви корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком" до товариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство "Маст - Буд", товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхове будівництво "Альтком" про визнання недійсним договору субпідряду № ДСА/Р/П/С/3-27 від 08.09.2011) та клопотанням про поновлення строку для касаційного оскарження, посилаючись на те, що нею усунуто обставини, які були підставою для повернення касаційної скарги ухвалою Вищого господарського суду України від 20.03.2017 згідно п. 3 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частин третьої та четвертої статті 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником; до скарги додаються докази сплати судового збору.
Касаційну скаргу Корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 03.02.2017, яку подано 30.03.2017 через Донецький апеляційний господарський суд, підписано представником Корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком" - Бистровим М.І.
Разом з тим, до касаційної скарги не додано оригінал чи належним чином засвідчену копію довіреності щодо повноважень Бистрова М.І. на здійснення процесуальних дій від імені та в інтересах корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком". В матеріалах справи також відсутній оригінал або належним чином засвідчена копія довіреності щодо повноважень Бистрова М.І. представляти інтереси корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком", що є відповідно до п. 1 ч. 1 ст.1113 ГПК України підставою для повернення касаційної скарги без розгляду.
Також до вказаної касаційної скарги Корпорація "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком", яку подано 30.03.2017 через Донецький апеляційний господарський суд, на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 03.02.2017, не додано доказів сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Згідно з п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено; до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Вищий господарський суд України звертає увагу на те, що вказані дії заявника касаційної скарги є зловживанням процесуальними правами, оскільки корпорацією "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком", яка повторно звертається до суду касаційної інстанції із касаційною скаргою на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 03.02.2017, вдруге не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі за подання вказаної касаційної скарги.
Керуючись ст.ст. 111, п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
Касаційну скаргу корпорації "Будівельників автомобільних доріг та транспортних споруд "Альтком" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 03.02.2017, яку подано 30.03.2017 через Донецький апеляційний господарський суд, у справі №905/3630/16 повернути заявнику без розгляду.
Головуючий Л.Ковтонюк
судді: Н.Нєсвєтова
Ж.Корнілова