Ухвала від 17.05.2017 по справі 911/1470/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення позовної заяви без розгляду

"17" травня 2017 р. Справа № 911/1470/17

Суддя О.В.Конюх, розглянувши позовні матеріали

за заявою боржника комунального підприємства "Аптека матері та дитини" (07400, Київська область, місто Бровари, вулиця Гагаріна, будинок,5, код 23566885)

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

заявник (боржник) - комунальне підприємство "Аптека матері і дитини", звернулось до господарського суду Київської області із заявою від 15.05.2017 про порушення справи про банкрутство в порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки відносно боржника ОСОБА_1 міською радою Київської області прийнято рішення про припинення діяльності юридичної особи шляхом ліквідації від 05.03.2015, у зв'язку з неприбутковістю діяльності підприємства, припиненням бюджетного фінансування, а також з відсутністю працівників на комунальному підприємстві "Аптека матері і дитини".

Дослідивши матеріали заяви про порушення справи про банкрутство, суд дійшов висновку, що зазначена заява не може бути прийнята судом до розгляду з підстав невідповідності її вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини другої статті 41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до частини першої статті 2 ГПК України провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч.2 ст. 105 Цивільного кодексу України (в редакції чинній на момент винесення рішення про припинення комунального підприємства "Аптека матері і дитини") після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Відповідно до ч.1 ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" інформація про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців":

- спеціалізований друкований засіб масової інформації - видання центрального виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до п.1 Положення "Про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2007 №667 Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України.

Держкомпідприємництво забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва. Держкомпідприємництво є спеціально уповноваженим органом з питань державної регуляторної політики, державної реєстрації, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

Відповідно до п.4 Положення "Про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва" Держкомпідприємництво відповідно до покладених на нього завдань видає спеціалізований друкований засіб масової інформації.

Відповідно до пункту 1 Роз'яснення Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва: Держпідприємництво як спеціально уповноважений центральний орган влади з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців згідно з статтею 7 "Спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації" Закону повинен забезпечувати видання спеціалізованого друкованого засобу масової інформації. Такий спеціалізований друкований засіб масової інформації із назвою "Бюлетень державної реєстрації" Держпідприємництвом відповідно до чинного законодавства офіційно зареєстровано в Держкомітеті телебачення і радіомовлення України.

Держпідприємництвом 2 липня 2004 року отримано свідоцтво про державну реєстрацію "Бюлетеню державної реєстрації"серії КВ № 8926.

Натомість, до заяви про визнання банкрутом, боржником подано лист до головного редактора газети "Нове Життя" з проханням про публікацію повідомлення про ліквідацію та витяг з газети "Нове Життя" від 27.03.2015 з таким повідомленням, що не може бути належним підтвердженням офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Суд зазначає, що до заяви про порушення справи про визнання банкрутом комунального підприємства "Аптека матері і дитини" боржником долучено рішення ОСОБА_1 міської ради Київської області про припинення комунального підприємства "Аптека матері і дитини" від 05.03.2015, однак зазначене рішення не містить підпису міського голови. По-друге, як вбачається з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 16.05.2017 № НОМЕР_1 заявник перебуває у процесі припинення з 16.03.2015 за рішенням засновників.

Крім того, боржником долучено ряд не підписаних документів, які не можуть бути прийняті судом в якості належних та допустимих доказів, зокрема, Рішення ОСОБА_1 міської ради Київської області "Про припинення комунального підприємства "Аптека матері і дитини" шляхом ліквідації" та додаток 1 до вказаного рішення "Персональний склад ліквідаційної комісії з припинення комунального підприємства "Аптека матері і дитини" шляхом ліквідації", додаток 2 до рішення Порядок припинення комунального підприємства "Аптека матері і дитини", Рішення ОСОБА_1 міської ради Київської області "Про затвердження проміжного ліквідаційного балансу комунального підприємства "Аптека матері і дитини" від 24.09.2015, додаток до цього рішення Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємства, рішення ОСОБА_1 міської ради Київської області "Про внесення змін в додаток 1 рішення ОСОБА_1 міської ради від 05.03.2015 №1437-53-06 "Про припинення комунального підприємства "Аптека матері і дитини" .

Крім того, суд позбавлений можливості встановити і повноваження особи, яка підписала заяву про порушення справи про банкрутство комунального підприємства "Аптека матері і дитини", адже належних та допустимих доказів повноважень ОСОБА_2 як голови ліквідаційної комісії комунального підприємства "Аптека матері і дитини" в розумінні ст. 34 Господарського процесуального кодексу України суду не надано.

Так, згідно даних Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань №1002581319 станом на 16.05.2017 керівником заявника є ОСОБА_3, а головою комісії з припинення є ОСОБА_4.

Додатково, суд зазначає, що відповідно до частини третьої ст.111 Цивільного кодексу України під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.

У свою чергу, заявником не долучено до заяви інформації про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити та інформації про рахунок для розрахунку з кредиторами.

Відповідно до ч. 7 ст. 111 ЦК України, для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.

До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.

Як встановлено судом, заявником до заяви про порушення справи про банкрутство додано копії листів-повідомлень до ОСОБА_1 ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області від 25.03.2015 №4 та від 04.06.2015 №27, Управління Пенсійного фонду України у м. Бровари та ОСОБА_1 районі Київської області №5 від 25.03.2015, ОСОБА_1 районній виконавчій дирекції Київського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.03.2015 та копії рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень.

Однак, за змістом частини другої ст. 34 ГПК України єдиним належним доказом направлення сторонам таких повідомлень є опис вкладення в лист (оригінал).

Відповідно до частини першої статті 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено; заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

За таких обставин суд робить висновок про те, що заявником не виконано обов'язкової умови звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", на яку останній посилається в заяві, а саме, не дотримано порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, а також враховуючи недотримання вимог чинного процесуального законодавства, суд вважає її такою, що підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та пунктами 1, 3, частини першої ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву від 15.05.2017 комунального підприємства "Аптека матері і дитини" про порушення справи про банкрутство з доданими до неї документами (всього на 104 аркушах, в тому числі оригінал платіжного доручення №22 від 05.05.2017 на суму 16 000,00 грн.) повернути заявникові без розгляду.

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Суддя О.В. Конюх