Іванівський районний суд Одеської області
Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/357/17-п
Провадження № 3/499/178/17
Іменем України
23.05.2017 року смт. Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Одеської області Погорєлов І.В., при розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст.124Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії АП2 №428981 від 17 травня 2017 року вбачається, що 17 травня 2017 року о 16 год. 45 хв. в смт. Іванівка по вул. Виноградна 101, водій автомобіля ВАЗ 2109, д/н 30998ОА, червоного кольору ОСОБА_1 не впорався з керуванням та здійснив зіткнення з металевою огорожею садиби №101 по вул. Виноградної, чим порушив п.13.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність зо ч.1 ст.124 КУпАП.
ОСОБА_1 пояснив суду, що з протоколом не згоден, на його думку працівники поліції діяли незаконно та також зазначив, що займається роздрібною торгівлею, а працівниками поліції у нього було примусово вилучено деякі товари, ніби то за те, що він продавав алкогольні напої неповнолітній особі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В ході розгляду справи було виявлено, що дані матеріали не відповідають вимогам встановлених законодавством.
Відповідно до ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно п.1 Розділу VIІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС від 07.11.2015 року №1395, у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються: 1) схема місця ДТП (додаток 7), яку підписують учасники ДТП та поліцейський; 2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); 3) показання технічних приладів (у разі їх наявності); 4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності); 5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.
У протоколі серії АП2 №428981 не зазначено чи отримав транспортний засіб та огорожа механічні пошкодження, а оскільки диспозиція статті 124 КУпАП передбачає відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів та іншого майно, отже дана обставина вказує на відсутність об'єктивної сторони правопорушення.
Відповідно до п.4 Розділу VIІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС від 07.11.2015 року №1395 В обов'язковому порядку на схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об'єктів, зображених на схемі. На зворотному боці схеми місця ДТП зазначаються: 1) марка (модель) пошкодженого транспортного засобу; 2) номерний знак транспортного засобу; 3) власник (співвласник) транспортного засобу; 4) серія та номер полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та назва страхової організації, яка його видала, а у разі його відсутності - посвідчення відповідної категорії осіб, для яких наявність полісу не є обов'язковою; 5) перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, які сталися внаслідок ДТП; 6) вид пригоди; 7) кількість учасників ДТП; 8) порушення пункту Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306; 9) результати огляду на стан сп'яніння (у випадку його проведення); 10) тип транспортного засобу.
Однак в порушення вимог даної інструкції працівниками поліції дана інформація на схемі ДТП була зазначена не в повному об'ємі, а саме не вказано кому належить транспортний засіб, відомості про нього, та не вказано які механічні пошкодження отримав транспортний засіб та огорожа.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, а саме невідповідність складеного протоколу та схеми ДПТ вимогам закону, що робить не можливим встановити обставини правопорушення, отже, суд, з метою не порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, без усунення вищевказаних недоліків, позбавлений можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення по справі, а тому даний адміністративний матеріал підлягає поверненню відповідному правоохоронному органу для доопрацювання.
Керуючись ст.256 КУпАП, суд,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.124 КУпАП повернути для доопрацювання до Іванівського ВП Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_2