04 жовтня 2011 р.Справа № 2-а-724/10/1570
Категорія: 9.2.1Головуючий в 1 інстанції: Єфіменко К.С.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -ОСОБА_1
судді - ОСОБА_2
судді - ОСОБА_3
при секретаріОСОБА_4
за участю сторін:
ДПІОСОБА_5 (довіреність)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи-підприємця Гайрат Факіра на Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2010 року по справі за позовом фізичної особи-підприємця Гайрат Факіра до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.12.2009 року № НОМЕР_1, -
встановиЛА:
Позивач, звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.12.2009 року № НОМЕР_1.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою задовольнити його позовні вимоги.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав:
Судом першої інстанції встановлено, що 19.11.2009 року співробітниками Державної податкової адміністрації в Одеській області була проведена перевірка закладу громадського харчування, в якому здійснював підприємницьку діяльність позивач за адресою: м.Одеса, вул.Преображенська 42, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктів господарювання, обліку товарних запасів.
За результатами перевірки було складено акт №5616/15/32/23/НОМЕР_2 від 19.11.2009 року (а.с.24-32). Перевіркою встановлені порушення п.п.1,9,12,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». А саме те, що підприємцем проведено реалізацію товарів на суму 28,00 грн. без застосування РРО, не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітів РРО, не забезпечено відповідність готівкових коштів в місці проведення розрахунків денному х-звіту РРО та порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їхньої реалізації.
На підставі вищезазначеного акту перевірки відповідачем ДПІ у Суворовському районі м.Одеси було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.12.2009 року №0002452370 (а.с.4) на суму 32435,00 грн.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади й місцевого самоврядування їхні посадові та службові особи повинні діяти у спосіб та порядку передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень повинен довести ґрунтовність та законність рішень, дій чи бездіяльності, що оскаржуються.
Відповідно до ч.1 ст.70 КАС України певні обставини повинні бути доведені належними та допустимими доказами.
На підтвердження факту встановлення правопорушення позивачем в сфері застосування РРО та обігу готівки наданий акт перевірки №5616/15/32/23/НОМЕР_2 від 19.11.2009 року (а.с.24-32). Вказаний акт перевірки хоча і не був підписний посадовою особою позивача ОСОБА_6, однак у відповідно до встановленого порядку оформлення результатів перевірок органів ДПС України, 25.11.2009 року був складений акт про відмову у підписанні акту перевірки №329 (а.с.25).
Описом наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків (а.с.26), який був підписаний особисто посадовою особою позивача ОСОБА_6 встановлена невідповідність грошових коштів в місці проведення розрахунків даними денного Х-звіту РРО підприємства за 19.11.2009 року на суму 675,00 грн.
Таким чином, обставини, що зазначені у ньому підтверджені повноважним представником позивача, а тому на підставі ч.3 ст.72 КАС України вважаються встановленими, в тому числі проведення розрахунків без застосування РРО, не забезпечення щоденного роздрукування звітів РРО та невідповідність грошових коштів в місці проведення розрахунків даних денного х-звіту РРО позивача.
Застосовані до позивача штрафні (фінансові) санкції ДПІ у Суворовському районі відповідають вимогам ст.ст. 17,22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»щодо їхнього розміру та порядку й строків застосування.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлена спеціальна відповідальність за реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, в розмірі подвійної вартості не облікованих товарів.
Згідно додатку №2 та додатку №3 до акту перевірки №5616/15/32/23/НОМЕР_2 від 19.11.2009 року (а.с.24-32) в ході перевірки була проведена інвентаризації наявних в місці реалізації позивача товарно-матеріальних цінностей та встановлено, що невідповідність склала суму 14290,00 грн. Вказані додатки підписані посадовою особою позивача ОСОБА_6 без будь-яких зауважень та заперечень, а тому, на підставі положень ч.3 ст.72 КАС України, ці обставини вважаються встановленими.
Застосована до позивача штрафна (фінансова) санкція ДПІ у Суворовському районі відповідає вимогам ст.20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»щодо її розміру та порядку й строків застосування.
Позивач зареєстрований в якості платника податків у ДПІ у Суворовському районі м. Одеси та його перевірка з цих питань включена до плану роботи ДПА у Одеській області на листопад 2009 року, що підтверджується даними відповідного плану-графіку (а.с.33-35). За таких обставин на підставі положень ст.ст.15,16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»посадові особи ДПА в Одеській області мали право на проведення планової перевірки цієї установи з питань дотримання законодавства про застосування РРО та обігу готівку.
Підставою для проведення перевірки саме вказаними у акті перевірки посадовими особами були їхні направлення на її проведення від 18.11.2009 року №7633/23-7017 (а.с.31) та вони були допущені посадовими особами позивача до перевірки, що підтверджується відповідним написом посадової особи ОСОБА_6 у направленні від 18.11.2009 року (а.с.31).
Оскільки оскаржені дії та рішення податкового органу відповідають вимогам закону, колегія суддів апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця Гайрат Факіра на Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2010 року, - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2010 року по справі за позовом фізичної особи-підприємця Гайрат Факіра до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.12.2009 року № НОМЕР_1, - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Ухвалу складено у повному обсязі -05 жовтня 2011 року.
Головуючийсуддя ОСОБА_1
суддя ОСОБА_2
суддя ОСОБА_3