ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
24 квітня 2017 року 11:36 № 826/20331/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.,
при секретарі судового засідання Зубенко М.О.,
за участю сторін:
представника позивача - Пшеничної В.В.,
представника відповідача - Шкодича Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Інженерний сантехнічний центр Валтек» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «Інженерний сантехнічний центр Валтек» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0010511205 від 06.06.2016 року.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що позивач не мав змоги в період з 22.02.2016 року по 11.03.2016 року здійснювати господарську діяльність та вести бухгалтерський облік в порядку, передбаченому нормами чинного законодавства України, з використанням необхідних бухгалтерських програм, в т.ч. здійснювати реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до норм чинного законодавства. Водночас, позивач не заперечує доводи, наведені в рішенні Головного управління ДФС у м. Києві про результати розгляду первинної скарги №19742/10/26-15-10-03 від 05.09.2016 року, про те, що в період з 03.03.2016 року по 10.03.2016 року реєстрував податкові накладні.
В ході судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, посилаючись на доводи наведені в тексті його письмових заперечень. Зокрема, представник ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві зазначив, що спірне податкове повідомлення-рішення було прийняте у межах наданих повноважень, в порядку та у спосіб, передбачені чинним законодавством України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що управлінням оподаткування юридичних осіб ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві на підставі пп. 20.1.4 п.20.1 ст. 20 розділу І, п.57.2 ст. 57 розділу ІІ, п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «Інженерний сантехнічний центр Валтек» з податку на додану вартість за січень-лютий в тому числі березень 2016 року, за результатами якої складено відповідний акт перевірки №105/26-55-12-05/39560684.
За висновками цього акта перевірки відповідачем встановлено порушення позивачем граничного строку реєстрації податкових накладних у Єдиному державному реєстрі податкових накладних (далі по тексту - Єдиний реєстр), що визначений у п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. А саме товариством було зареєстровано з порушенням граничного строку наступні податкові накладні: №699 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 9 днів; №687 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №698 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №880 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №781 від 16.02.2016, зареєстрована 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №740 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №739 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №893 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №778 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №709 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №777 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №828 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №829 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №695 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №704 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №659 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №706 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №864 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №867 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №870 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №901 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №898 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №892 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №865 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №850 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №705 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №866 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №651 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №652 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №849 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №657 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №703 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №839 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №872 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №902 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №848 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №650 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №661 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №701 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №852 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №702 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №660 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №899 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №853 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №895 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №900 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №854 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №846 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №851 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №896 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №869 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №655 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №847 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №658 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №897 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №873 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №894 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №654 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №871 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №649 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №845 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №696 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №656 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №653 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №710 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №884 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №776 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №875 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №775 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №877 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №683 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №645 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №888 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №692 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №700 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №886 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №691 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №889 від 22.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №693 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №694 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №689 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №646 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №690 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №647 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №883 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №882 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №671 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №685 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №738 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №686 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №774 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №697 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №648 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №688 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №779 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №840 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №782 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №732 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №841 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №684 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №682 від 12.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №879 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №878 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №737 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №736 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №876 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів; №741 від 16.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 1 день; №708 від 15.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 03.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 2 дні; №842 від 19.02.2016, зареєстрована в Єдиному реєстрі 10.03.2016, що становить затримку граничних термінів реєстрації на 5 днів.
Всього несвоєчасно було зареєстровано податкових накладних на загальну суму податку на додану вартість у розмірі 376547,11 грн.
06.06.2016 на підставі вказаного акта камеральної перевірки відповідач прийняв оспорюване у справі податкове повідомлення-рішення форми «Н» №0010511205, яким згідно з п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та на підставі ст. 1201 цього Кодексу, за порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних, визначених ст. 201 Податкового кодексу України, на 15 і менше календарних днів нарахував товариству штраф у сумі 37654,71 грн. (що, складає 10% від суми податку на додану вартість 376547,11 грн. всіх несвоєчасно зареєстрованих податкових накладних).
Вважаючи зазначене податкове повідомлення-рішення від 06.06.2016 протиправним, а, відтак, таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся із даним позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до пп. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України) Єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконаної влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246.
Пунктами 201.1 і 201.4 ст. 201 ПК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В силу приписів норм п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
У разі порушення цього терміну реєстрації податкових накладних до платника податків (продавець товарів/послуг, який склав відповідні податкові накладні) застосовуються штрафні санкції визначені цим Кодексом.
Так, згідно з п. 1201. 1 ст. 1201 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 ПКУ, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках/коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках/коригування, - у разі порушення терміну реєстрації 16 до 30 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації від 61 і більше календарних днів.
У випадку встановлення факту вчинення платником податку порушення граничного терміну реєстрації податкових накладних контролюючий орган відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України (визначає підстави, порядок оформлення та вручення податкового повідомлення-рішення) та положень п. 2 розд. II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204 (що зареєстрований в Міністерстві юстиції 22.01.2016 за № 124/28254), складає податкове повідомлення-рішення за формою «Н» - за порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 ПК України (додаток 13 до зазначеного Порядку).
Згідно з п. 1201.3 ст. 1201 ПК України (в редакції Закону України від 17.09.2015 № 702-VIII) порядок застосування штрафних санкцій, передбачених цією статтею, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
У редакції ПК України від 01.01.2016 п. 1201.3 ст. 1201 виключено згідно з Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Як вбачається з тексту позову, позивач визнає факт вчинення ним порушення вимог п. 201.10 ст. 201 в частині порушення термінів реєстрації податкових накладних, та висновки акта камеральної перевірки по суті не оскаржує.
Разом з тим, доводи позивача щодо відсутності у нього можливості ведення бухгалтерського обліку в порядку, передбаченому чинним законодавством у зв'язку з вилученням жорстких дисків та документів, на яких працювали бухгалтери товариства, судом не беруться до уваги з огляду на наступне.
Згідно з протоколом обшуку від 22.02.2016 проведеного слідчим з ОВС І ВКР СУФР ГУ ДФС у м. Києві ст. лейтенантом Партолою Д.Р. в рамках к/с № 32014100000000243, у приміщеннях ТОВ «Інженерний сантехнічний центр Валтек» 22.02.2016 об 11:45 год було розпочато проведення обшуку та виїмки документів, речей та інших предметів, в т.ч. комп'ютерів, жорстких дисків та ін. електронних засобів, який закінчено 01.03.2016 о 21:47 год.
Зазначені в протоколі документи, речі та інші предмети були направлені у запечатаному вигляді до СУФР ГУ ДФС у м. Києві та повернуті 11.03.2016 представнику ТОВ «Інженерний сантехнічний центр Валтек» згідно з протоколом огляду речей і документів від 11.03.2016 під розписку.
Під час вилучення та перебування документів, речей та інших предметів в т.ч. комп'ютерів, жорстких дисків та інших електронних засобів в приміщенні СУФР ГУ ДФС у м. Києві клопотань від представників ТОВ «Інженерний сантехнічний центр Валтек» щодо отримання копій вилучених документів на паперових та магнітних носіях до СУФР ГУ ДФС у м. Києві не надходило.
Згідно з даними єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що реєстрація податкових накладних виданих покупцям - платникам ПДВ у період з 12.02.2016 по 22.02.2016 та зареєстрованих з порушенням терміну відбувалась в період з 03.03.2016 по 10.03.2016, тобто, під час перебування документів, речей та інших предметів в т.ч. комп'ютерів, жорстких дисків та інших електронних засобів в приміщення СУФР ГУ ДФС у м. Києві, а відтак ТОВ «Інженерний сантехнічний центр Валтек» мало змогу реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
Оскільки оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято відповідачем у у межах визначених законодавством строків, суд вважає, що відповідач має право притягувати платників податків до відповідальності на підставі статті 1201 ПК України, а відтак оскаржуване податкове повідомлення-рішення є правомірним та підстави для його скасування відсутні.
В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи представника позивача стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Частиною другою ст. 94 КАС України визначено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
У зв'язку з ухваленням судового рішення на користь суб'єкта владних повноважень та відсутністю з його сторони судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з позивача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
В задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Інженерний сантехнічний центр Валтек» відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Є.В. Аблов