Ухвала від 05.05.2017 по справі 331/151/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

05 травня 2017 року справа № 331/151/17 (2-а/331/30/2017)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Ясенова Т.І. перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя на постанову Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 27 лютого 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі м. Запоріжжя про визнання протиправними дії щодо відмови у нарахуванні пенсії на пільгових умовах та зобов'язання нарахувати пенсію,-

ВСТАНОВИВ:

18 квітня 2017 року Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м.Запоріжжя подано до суду апеляційну скаргу на постанову Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 27 лютого 2017 року та заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду.

Частиною 2 статті 186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга, подана на постанову суду першої інстанції, подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до матеріалів справи, управлінням отримано копію оскаржуваної постанови 09.03.2017, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим поштовим повідомлення про вручення поштового відправлення. (а.с. 27)

Отже, строк для звернення з апеляційною скаргою до суду починається з 10.03.2017 та закінчується 20.03.2017. Проте, апелянтом скаргу подано 18.04.2017, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції суду першої інстанції. (а.с. 30)

Звертаючись до суду з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження управління, як на поважну причину пропуску встановленого статтею 186 КАС України строку посилається на те, що управління не мало можливості вчасно скористатись наданим правом на апеляційне оскарження, оскільки, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 за №988 «Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» здійснювався процес злиття управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі м.Запоріжжя, управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м.Запоріжжя, управління Пенсійного фонду України в Вознесенському райдні м.Запоріжжя в Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя, що є правонаступником зазначених управлінь.

Відповідно до статті 55 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Суд апеляційної інстанції не може вважати наведені апелянтом обставини поважними підставами пропуску строку апеляційного оскарження судового рішення. Поважними причинами пропуску строку на апеляційне оскарження можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, які не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами, однак, наведені в клопотанні підстави для поновлення строку апеляційного оскарження не є такими обставинами.

Процес реорганізації підприємств, установ, організацій не звільняє сторін у справі від обов'язку дотримуватись вимог встановлених чинним законодавством, зокрема, своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій та дотримання встановлених строків при зверненні до суду.

Відповідно до частини 4 статті 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 КАС України і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

З огляду на вищевикладене та враховуючи, що апелянтом було подано апеляційну скаргу до адміністративного суду апеляційної інстанції після закінчення строків, установлених статтею 186 КАС України, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для направлення до суду апеляційної інстанції заяви із зазначенням інших поважних підстав для поновлення строку встановленого для апеляційного оскарження.

Керуючись ст. 186, 187, ч. 4 ст. 189 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Запоріжжя на постанову Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 27 лютого 2017 року у справі №331/151/17 (2-а/331/30/2017) залишити без руху та надати строк тридцять днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.

Суддя Т.І. Ясенова