27 квітня 2017 року Справа № 823/393/17
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рідзеля О.А.,
при секретарі судового засідання - Мельниковій О.М.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 - за договором про надання правової допомоги, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області про визнання протиправними дій та скасування рішення,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (далі - позивач) з позовом до управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області (далі - відповідач), в якому, просить:
- визнати протиправними дії посадових осіб відповідача щодо складання розрахунку № 475 від 27.04.2016;
- скасувати розрахунок відповідача № 475 від 27.04.2016.
19.04.2017 на адресу суду надійшло клопотання про заміну первинного відповідача - управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті, яке обґрунтоване тим, що згідно з п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 26.06.2015 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті, зокрема і управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області, яке не є юридичною особою.
Представник позивача не заперечував проти заміни первинного відповідача на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши позицію представника позивача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає про таке.
Згідно з Положенням «Про Державну службу України з безпеки на транспорті» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 р. № 103 (далі - Положення), Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Відповідно до п. 4 Положення, основними завданнями Укртрансбезпеки є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті, здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті.
Згідно п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.
Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 26.06.2015 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті, зокрема і управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області
Отже, відповідно до вищенаведеного, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження через територіальні органи - структурні підрозділи апарату та є належним відповідачем в даній справі, оскільки територіальні органи - структурні підрозділи апарату Укртрансбезпеки не визначені, як самостійні органи Державної служби з безпеки на транспорті, що виключає можливість їхньої участі як сторони в адміністративному процесі.
Згідно положень ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання та заміну первинного відповідача на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті, яка є центральним органом виконавчої влади, що має наслідком визначення колегії у складі трьох суддів для розгляду даної справи, відповідно до положень ст. 24 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 52, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Допустити заміну первинного відповідача - управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті.
Відкласти розгляд даної адміністративної справи.
Справу розглядати колегією у складі трьох суддів, відповідно до положень ст. 24 Кодексу адміністративного судочинства України.
Про дату, час і місце розгляду справи сторонам буде повідомлено додатково, після визначення складу колегії суддів.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Рідзель
Ухвалу складено у повному обсязі 03.05.2017.