Ухвала від 04.05.2017 по справі 820/1631/17

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

04 травня 2017 р. № 820/1631/17

Харківський окружний адміністративний суд

в складі: головуючого -судді Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання Ділбаряна А.О.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області в особі державного реєстратора ОСОБА_2 про скасування рішення,-

встановив:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області в особі державного реєстратора ОСОБА_2, в якому просить суд, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог, скасувати рішення реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області про державну реєстрацію прав і їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 22059567 від 15.06.2015 права власності об'єктів нерухомого майна, а саме: нежитлові приміщення першого поверху № 1-:-8, 6а, 6б в житловому будинку літ. "А-9", розташовані за адресою: АДРЕСА_1, "З", загальною площею 100,4 кв. м.

Судом було поставлено на обговорення питання про заміну відповідача, Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області, на Департамент реєстрації Харківської міської ради; про залучення в якості другого відповідача державного реєстратора ОСОБА_2, витребування від Департаменту реєстрації Харківської міської ради доказів та інформації.

Позивач, ОСОБА_1, не заперечував по усім поставленим питанням.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

При вирішенні поставлених питань, суд виходить з такого.

Відповідно до ч. 1 с. 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2016 №99 "Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги" передбачено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції України.

Наказом Міністерства юстиції України від 01.03.2016 № 572/5 "Про ліквідацію територіальних управлінь юстиції" ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції України, утворені ліквідаційні комісії територіальних управлінь юстиції та затверджено їх склад.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1395-р "Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", яке набрало законної сили з 01.01.2016, з метою створення зручних та доступних умов для реалізації юридичними і фізичними особами права на одержання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і ґрунтуючись на принципі безперервності під час виконання завдань з децентралізації, Міністерству юстиції доручено забезпечити:

1) надання органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції, послуг у сферах державної реєстрації разом із суб'єктами державної реєстрації, визначеними Законами України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та нотаріусами до прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо припинення надання зазначених послуг на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції, але не пізніше 30 квітня 2016 р.;

2) підготовку проекту рішення Кабінету Міністрів України щодо припинення надання послуг у сферах державної реєстрації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції, на підставі звернень виконавчих органів міських рад міст обласного значення, Київської міської, районних, районних у м. Києві державних адміністрацій про забезпечення ними умов, необхідних для реалізації повноважень у сферах державної реєстрації, що повинні містити інформацію про: затверджену структуру та штатний розпис, якими передбачено посади державних реєстраторів; отримання не менше ніж 50 відсотків кількості державних реєстраторів, передбаченої штатним розписом, ідентифікаторів доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

3) з дня набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України щодо припинення надання послуг у сферах державної реєстрації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції: фактичне припинення в одноденний строк надання органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції, послуг у сферах державної реєстрації з одночасною передачею на розгляд виконавчих органів міських рад міст обласного значення, Київської міської, районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, заяв, що перебувають на розгляді у відповідному органі державної реєстрації, утвореному Міністерством юстиції, з обов'язковим повідомленням заявників про таку передачу; передачу у місячний строк виконавчим органам міських рад міст обласного значення, Київській міській, районним, районним у м. Києві державним адміністраціям, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реєстраційних справ;

4) ведення органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції, реєстраційних справ до припинення надання такими органами послуг у сферах державної реєстрації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Оскільки функції з реєстрації прав та обтяжень на нерухоме майно передано, зокрема, з ліквідованої Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області до Департаменту реєстрації Харківської міської ради, хоча, останній не є правонаступником територіального органу юстиції, суд вважає за необхідне замінити відповідача - ліквідовану Реєстраційну службу Харківського міського управління юстиції Харківської області на Департамент реєстрації Харківської міської ради.

Також, суд вважає за необхідне залучити в якості другого відповідача - в особі державного реєстратора ОСОБА_2, оскільки саме ця посадова особа приймала спірне рішення.

Відповідно до ст. 69, ч.3 ст.71, ч.1, ч.3 ст.79 КАС України - письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи. Письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду. Про витребування доказів суд постановляє ухвалу.

Враховуючи, що предметом розгляду справи є оскарження рішення державного реєстратора Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області ОСОБА_2 та, беручи до уваги специфіку спірних правовідносин в розрізі того, що хоча функції з реєстрації прав та обтяжень на нерухоме майно передано, зокрема, з ліквідованої Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області до Департаменту реєстрації Харківської міської ради, проте, останній не є правонаступником територіального органу юстиції, маючи на меті повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи, суд дійшов висновку про необхідність витребування у Департаменту реєстрації Харківської міської ради інформацію з приводу того, чи перебуває ОСОБА_2, яка працювала на посаді державного реєстратора Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області, наразі у трудових відносинах з Департаментом реєстрації Харківської міської ради та надати належним чином завірені докази, з метою можливості її виклику у судове засідання.

Також, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи суд вважає за необхідне витребувати від Департаменту реєстрації Харківської міської ради належним чином завірену копію реєстраційної справи щодо об'єкту нерухомості - нежитлових приміщень першого поверху №1-:-8, 6а, 6б в житловому будинку літ. «А-9», розташованих за адресою: АДРЕСА_1, «З», загальною площею 100,4 кв.м.

Відповідно до ч.1 ст.150 КАС України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч.4 ст.52 КАС України, після заміни сторони, вступу третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 52, 55, 69, 71, 150, 160 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Замінити відповідача - Реєстраційну службу Харківського міського управління юстиції Харківської області на Департамент реєстрації Харківської міської ради.

2. Залучити в якості другого відповідача - державного реєстратора ОСОБА_2.

3. Витребувати від Департаменту реєстрації Харківської міської ради у строк до 18.05.2017 інформацію з приводу того, чи перебуває ОСОБА_2, яка працювала на посаді державного реєстратора Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області, наразі у трудових відносинах з Департаментом реєстрації Харківської міської ради, а також зобов'язати Департамент реєстрації Харківської міської ради надати належним чином завірені докази з метою можливості її виклику у судове засідання.

4. Витребувати від Департаменту реєстрації Харківської міської ради у строк до 18.05.2017 належним чином завірену копію реєстраційної справи щодо об'єкту нерухомості - нежитлових приміщень першого поверху №1-:-8, 6а, 6б в житловому будинку літ. «А-9», розташованих за адресою: АДРЕСА_1, «З», загальною площею 100,4 кв.м.

5. Відкласти розгляд справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту реєстрації Харківської міської ради, державного реєстратора ОСОБА_2 про скасування рішення на 18.05.2017 о 10:00 год., яке відбудеться за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 3 "Б-6", 3-й поверх, каб. №18.

6.Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 04 травня 2017 року.

Суддя Білова О.В.