Справа № 815/2203/17
14 квітня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Завальнюк І.В., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до Державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення штрафу,
Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Так, відповідно до ч.5 ст.106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
В порушення приписів вищезазначеної норми у позовній заяві, яка підписана представником позивача ОСОБА_2, не зазначені повні ПІБ представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. При цьому до адміністративного позову не додано довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В порушення приписів вищезазначених правових норм до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до ч.3 ст.181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
В порушення приписів вищезазначеної норми відповідачем в адміністративному позові визначено державного виконавця, а не відповідний орган державної виконавчої служби.
Таким чином, позивачу слід визначитись із колом учасників процесу та усунути виявлені судом недоліки шляхом подачі згідно ч.2, ч.3 ст.106 КАС України оформленого згідно ст.105 КАС України адміністративного позову та підписаного уповноваженим представником, документу про сплату судового збору в належному розмірі.
На підставі викладеного, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, керуючись ст. 108 КАС України, суд
Позовну заяву Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до Державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення штрафу залишити без руху, надавши строк п'ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення зазначених вище недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя І.В. Завальнюк