Ухвала від 03.04.2017 по справі 814/661/17

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви в частині позовних вимог

03.04.2017 № 814/661/17

Cуддя Миколаївського окружного адміністративного суду Марич Є. В., розглянувши заяву і додані до неї матеріали

за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1, Миколаїв, 54031

доКабінету Міністрів України, вул. М. Грушевського, 12/2, Київ 8, 01008 Прокуратури Миколаївської області, вул. Спаська, 28, Миколаїв, 54030 Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області, пр. Центральний (Леніна) 141-В, Миколаїв, 54055

провизнання протправною бездіяльність, визнання протиправними дії, стягнення коштів в сумі 96945,06 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Кабінету Міністрів України, Прокуратури Миколаївської області, Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області про:

- визнання протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо не приведення посадових окладів прокурорів місцевих прокуратур, у відповідності до приписів п.13 розділу XIII Закону України «Про прокуратуру» та вимог п.9 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 № 80-УІІІ», з 27.01.2015 по 30.09.2015 до норм статті 81 Закону України «Про прокуратуру», а також щодо не вчинення дій з забезпечення нарахування й виплати прокурорам місцевих прокуратур, у

зв'язку з цим, належного розміру заробітної плати у період з 15.07.2015 по 12.10.2015, що призвело до не нарахування та невиплати мені належної заробітної плати (за посадовим окладом з надбавкою за вислугу років) в сумі 39 135 грн. 79 коп. (тридцять дев'ять тисяч сто тридцять п'ять гривень 79 коп.);

- визнання протиправними дії Кабінету Міністрів України щодо прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №763 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. № 505», в частині затвердження схем посадових окладів прокурорів місцевих прокуратур, які не відповідають вимогам ст.81 Закону України «Про прокуратуру», що упродовж періоду з 13.10.2015 й до 09.03.2016 призвело до не нарахування та невиплати мені належної заробітної плати (за посадовим окладом з надбавкою за вислугу років) в сумі 57 809 грн. 27 коп. (п'ятдесят сім тисяч вісімсот дев'ять гривень 27 коп.);

- зобов'язання прокуратури Миколаївської області, у десятиденний термін, провести перерахунок належної мені заробітної плати з урахуванням встановленого ч.З ст.81 Закону України «Про прокуратуру» від

14.10.2014 №1697-УІІ розміру посадового окладу прокурора місцевої прокуратури та надбавки за вислугу років за відповідний період з 15.07.2015 по 12.10.2015, з врахуванням вже здійснених виплат за цей період, з поданням звіту про виконання судового рішення Головному управлінню Державної казначейської служби України у Миколаївській області (код за ЄДРПОУ 37992030), а також ОСОБА_1;

- зобов'язання прокуратури Миколаївської області, у десятиденний термін, провести перерахунок належної мені заробітної плати з урахуванням встановленого ч.З ст.81 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-УІІ розміру посадового окладу прокурора місцевої прокуратури та надбавки за вислугу років за відповідний період з 13.10.2015 по 09.03.2016, з врахуванням вже здійснених виплат за цей період, з поданням звіту про виконання судового рішення Головному управлінню Державної казначейської служби України у Миколаївській області (код за ЄДРІІОУ 37992030), а також ОСОБА_1;

- стягнення з Державного бюджету України, шляхом зобов'язання Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області (код за ЄДРПОУ 37992030) здійснити безспірне списання коштів державного бюджету з казначейського рахунку Державного бюджету України, обслуговування якого забезпечується Казначейством, на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) суми ненарахованої та не виплаченої заробітної плати, як прокурору місцевої прокуратури - прокурору прокуратури Центрального району м. Миколаєва Миколаївської області, з 15.07.2015 по 12.10.2015, за посадовим окладом та надбавкою за вислугу років, у сумі 39 135 грн. 79 коп. (тридцять дев'ять тисяч сто тридцять п'ять гривень 79 коп.);

- стягнення з Державного бюджету України, шляхом зобов'язання Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області (код за ЄДРПОУ 37992030) здійснити безспірне списання коштів державного бюджету з казначейського рахунку Державного бюджету України, обслуговування якого забезпечується Казначейством, на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1) суми ненарахованої та не виплаченої заробітної плати, як прокурору місцевої прокуратури - прокурору прокуратури Центрального району м. Миколаєва Миколаївської області та з 15.15.2015 прокурору Заводського відділу Миколаївської місцевої прокуратури №1, з 12.10.2015 по 09.03.2016, за посадовим окладом та надбавкою за вислугу років, у сумі 57 809 грн. 27 коп. (п'ятдесят сім тисяч вісімсот дев'ять гривень 27 коп.).

Суд встановив, що вимога до Кабінету Міністрів України щодо визнання протиправними дії Кабінету Міністрів України щодо прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №763 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. № 505», в частині затвердження схем посадових окладів прокурорів місцевих прокуратур, які не відповідають вимогам ст.81 Закону України «Про прокуратуру», що упродовж періоду з 13.10.2015 й до 09.03.2016 призвело до не нарахування та невиплати мені належної заробітної плати (за посадовим окладом з надбавкою за вислугу років) в сумі 57 809 грн. 27 коп. (п'ятдесят сім тисяч вісімсот дев'ять гривень 27 коп.) є фактично вимогою встановити незаконність окремих положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 763, проте розгляд таких позовних вимог не входить до повноважень Миколаївського окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на м. Київ (Окружний адміністративний суд м. Києва).

Поняття „оскарження” не може тлумачитись виключно як вимоги про скасування нормативно-правового акту Кабінету Міністрів України повністю або ж в чистині. Дане поняття є значно ширшим та включає в себе також і вимоги стосовно визнання незаконним відповідного нормативно-правого акту повністю або ж частково. Вказане твердження обґрунтовується положеннями п.1 ч.1 ст. 171 КАС України, якою встановлено спеціальний порядок розгляду такої категорії справ.

Так, відповідно до п.1 ч. 1 ст. 171 КАС України, правила даної статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.

Як наслідок, дану вимогу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, але не в окружному адміністративному суді.

Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи територіальну підсудність адміністративних справ, позивач не позбавлений права звернутись з цією позовною вимогою до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 108, 158, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву в частині позовних вимог про визнання протиправними дії Кабінету Міністрів України щодо прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №763 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. № 505», в частині затвердження схем посадових окладів прокурорів місцевих прокуратур, які не відповідають вимогам ст.81 Закону України «Про прокуратуру», що упродовж періоду з 13.10.2015 й до 09.03.2016 призвело до не нарахування та невиплати мені належної заробітної плати (за посадовим окладом з надбавкою за вислугу років) в сумі 57 809 грн. 27 коп. (п'ятдесят сім тисяч вісімсот дев'ять гривень 27 коп.) повернути.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви в частині позовних вимог надіслати заявнику невідкладно.

Ухвала набирає законної сили після закінчення 5-денного строку з дня проголошення ухвали, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили ухвали за наслідками апеляційного провадження. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення/отримання копії ухвали, апеляційної скарги, вимоги до якої встановлені статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є. В. Марич