Ухвала від 14.04.2017 по справі 803/479/17

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 квітня 2017 року Справа № 803/479/17

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Плахтій Н.Б., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Володимир-Волинської міської ради про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Володимир-Волинської міської ради про стягнення компенсації за втрату можливості отримання соціального житла у розмірі 390000 грн. та можливості отримання доходу зі здачі в оренду житлового приміщення у розмірі 505814,40 грн. через недбалість працівників.

Даний адміністративний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно із частиною другою статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

При визначенні судової юрисдикції щодо вирішення справи слід виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмета спірних правовідносин.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлено вимоги про стягнення із Володимир-Волинської міської ради завданої майнової шкоди за втрату можливості отримання ОСОБА_1 державного соціального житла у розмірі 390000,00 грн. та за втрату можливості отримання доходу зі здачі в оренду житлового приміщення у розмірі 505814,40 грн.

Відповідно до частини другої статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

З наведеного слідує, що вимоги про відшкодування майнової шкоди - збитків, заявлені з вирішенням публічно-правового спору, можуть розглядатися в одному провадженні в порядку адміністративного судочинства, в той час як за інших обставин вимога про відшкодування такої шкоди вирішується судами в порядку цивільного або господарського судочинства. Тобто, окремо вимоги про відшкодування шкоди в адміністративному процесі не вирішуються.

Таким чином, оскільки вимога про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними діями суб'єкта владних повноважень, позивачем заявлена окремо без вимоги вирішити публічно-правовий спір, тому вказана позовна вимога підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Володимир-Волинської міської ради про стягнення компенсації за втрату можливості отримання соціального житла у розмірі 390000 грн. та можливості отримання доходу зі здачі в оренду житлового приміщення у розмірі 505814,40 грн. слід відмовити.

Керуючись статтею 109 КАС України,

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Володимир-Волинської міської ради про стягнення коштів відмовити.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самими позовними вимогами, щодо яких постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Н.Б.Плахтій