Справа № 444/646/17
Провадження № 3/444/349/2017
10 квітня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., з участю прокурора Жовківського відділу Червоноградської місцевої прокуратури Ненчин Р.П., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від Управління захисту економіки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. В'язова Жовківського району Львівської області, проживає АДРЕСА_1, працює завідувачем ферми ФГ «Вулик», паспорт серії НОМЕР_2 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області від 05.11.2000 року, ІПН НОМЕР_1,-
- за ст. 172-7 ч. 1, 2 КпАП України , -
ОСОБА_2, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради, перелік яких затверджений постановою засідання Туринківської сільської виборчої комісії від 04.11.2010 року «Про встановлення результатів виборів депутатів у одномандантних виборчих округах, виборів сільського голови Туринківської сільської ради», підписана головою Туринківської СВК ОСОБА_3 та рішенням №2 від 30.11.2010 р. «Про підсумки виборів Туринківського голови ОСОБА_4, депутатів Туринківської сільської ради і визнання їх повноважень» підписане сільським головою ОСОБА_4, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка Жовківського району Львівської області, не повідомив у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, тим самим вчинивши адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КпАП України.
Крім цього, ОСОБА_2, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради, перелік яких затверджений постановою засідання Туринківської сільської виборчої комісії від 04.11.2010 року «Про встановлення результатів виборів депутатів у одномандантних виборчих округах, виборів сільського голови Туринківської сільської ради», підписана головою Туринківської СВК ОСОБА_3 та рішенням №2 від 30.11.2010 «Про підсумки виборів Туринківського голови ОСОБА_4, депутатів Туринківської сільської ради і визнання їх повноважень» підписане сільським головою ОСОБА_4, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка Жовківського району Львівської області, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, тим самим вчинивши адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 КпАП України .
Частиною першою статті 172-7 КпАП України за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачено відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Частиною другою статті 172-7 КпАП України за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачено відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Судом встановлено, що 08.09.2015 року під час проведення тридцятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_2, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області не повідомив у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів перед прийняттям рішень №24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с. В'язова гр. ОСОБА_5», та рішення №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів між особистими інтересами або інтересами близьких йому осіб.
Відповідно до довідки Ф.1, отриманої в Жовківському РВ ГУ ДМС України у Львівській області ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 є батьком ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, що підтвердив ОСОБА_7 у своєму поясненні.
Таким чином, ОСОБА_2, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, який відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка, Жовківського району, Львівської області, порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, що виразився в неподанні (ні усно, ні письмово) ним заяви про реальний конфлікт інтересів сільській раді с.Туринка, Жовківського району Львівської області перед прийняттям рішення №24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с.В'язова гр. ОСОБА_5» та рішення №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5» під час проведення тридцятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області 08 вересня 2015 року, чим порушив вимоги ст. ст. 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 КпАП України .
Крім цього судом встановлено, 08.09.2015 року під час проведення тридцятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_2, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка, Жовківського району, Львівської області, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Вказане виразилось в участі у голосуванні ОСОБА_2 при розгляді власної заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 0,4000 га в с. В'язова в урочищі «Мельники» та заяви свого сина ОСОБА_6 з проханням надати дозвіл для проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 1,0000 га в с. В'язова в урочищі «За фермою» та голосуванні за прийняття рішень № 24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с. В'язова гр. ОСОБА_5» та рішення №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5» чим порушив вимоги ст. ст. 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 КпАП України .
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнав та щиро розкаявся у вчиненому, просив суд суворо не карати .
Прокурор в судовому засіданні підтримав висновки, викладені в протоколах про адміністративні корупційні правопорушення відносно ОСОБА_2 і просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення за порушення, передбачені ч. 1,2 ст. 172-7 КпАП України.
Факт вчинення адміністративного правопорушень передбачених ч.1,2 ст.172-7 КпАП України ОСОБА_2 підтверджується доказами зібраними в матеріалах даної справи, зокрема :
-поясненням сільського голови Туринківської сільської ради ОСОБА_8 від 23.02.2017 р.,який вказав, що депутат Туринківської сільської ради ОСОБА_2, 08.09.2015 р. під час проведення сесії не повідомив ні усно, ні письмово про наявний у нього реальний конфлікт інтересів та про самовідвід не заявляв, зокрема перед прийняттям рішень №24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с. В'язова гр. ОСОБА_6» та №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5» та голосував за вказані рішення,
-поясненням депутата шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради ОСОБА_2 від 14.03.2017р., який вказав, що він приймав участь у проведенні тридцятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради ОСОБА_2, яка відбулась 08.09.2015 р. та вказав що під час проведення вищевказаної сесії не повідомив ні усно, ні письмово про наявний у нього реальний конфлікт інтересів та про самовідвід не заявляв, зокрема перед прийняттям рішень №24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с. В'язова гр. ОСОБА_6» та №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5» та голосував за вказані рішення,
-поясненням секретаря Туринківської сільської ради ОСОБА_10 від 14.03.2017р. , яка вказала, що депутат Туринківської сільської ради ОСОБА_2,08.09.2015 р. під час проведення сесії не повідомив ні усно, ні письмово про наявний у нього реальний конфлікт інтересів та про самовідвід не заявляв, а також голосував за вище вказані рішення,
-поясненням депутата Туринківської сільської ради ОСОБА_11 від 23.02.2017 року, котрий вказав, що під час проведення вищевказаної сесії депутат Туринківської сільської ради ОСОБА_2 не повідомив ні усно, ні письмово про наявний у нього реальний конфлікт інтересів та про самовідвід не заявляв, а також голосував за прийняття рішень №24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с. В'язова гр. ОСОБА_6» та №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5»,
-протоколом сесії Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області від 08 вересня 2015 року, відповідно до якого депутат вказаної ради ОСОБА_2 голосував за прийняття рішень №24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с. В'язова гр. ОСОБА_6» та №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5»,
- списком депутатів, котрі брали участь в роботі тридцятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області,
-рішеннями сесії Туринківської сільської ради від 08.09.2015 року - №24 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За фермою» в с. В'язова гр. ОСОБА_6» та №25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Мельники» в с. В'язова гр. ОСОБА_5».
- постановою засідання Туринківської сільської виборчої комісії від 04 листопада 2010 року«Про встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, виборів сільського голови Туринківської сільської ради», підписана головою Туринківської СВК ОСОБА_3 та рішенням № 2 від 30.11.2010 р.«Про підсумки виборів Туринківського голови ОСОБА_4, депутатів Туринківської сільської ради шостого демократичного скликання і визнання їх повноважень» підписане сільським головою ОСОБА_4,
-регламентом Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, затверджений рішенням №3 2-ї сесії 6-го демократичного скликання,
-довідкою вих. 02-09/85 від 22.02.2017 р., виданою головою Туринківської сільської ради ОСОБА_8 про те, що депутат ОСОБА_2 приймав участь у голосуванні при вирішення питання щодо надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для ведення ОСГ в с. В'язова в урочищі «Мельники на 30-й сесії 6-го демократичного скликання Туринківської сільської ради від 08.09.2015р.,
-заявою гр. ОСОБА_6 з проханням надати дозвіл для проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення ОСГ орієнтовною площею 1.0000 га в с. В'язова в урочищі «За фермою»,
-заявою гр. ОСОБА_5 з проханням надати дозвіл для проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення ОСГ орієнтовною площею 0.4000 га в с. В'язова в урочищі «Мельники».
-
Ч.1 ст. 172-7 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Ч.2 ст. 172-7 КпАП України, передбачає адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього, згідно примітки 2 до цієї статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до вимог ст.36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому дані справи слід об'єднати в одне провадження та накласти стягнення за ст.172-7 ч. 2 КпАП України.
ОСОБА_2, будучи депутатом Туринківської сільської ради Жовківського району, користується правами, виконує обов'язки та дії, передбачені ст.18, 19, 20 Закону України " Про статус депутатів місцевих рад". Робота сільської ради проводиться сесійно, у відповідності до ст. 46, 47 ЗаконуУкраїни "Про місцеве самоврядування в Україні".
Ст. 12-1 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" передбачає, що у разі виникнення конфлікту інтересів протягом часу перебування на посаді посадова особа місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених у частині першій цієї статті (сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради), зобов'язана негайно доповісти про це своєму безпосередньому керівникові чи сільську раду. Безпосередній керівник посадової особи місцевого самоврядування зобов'язаний вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, шляхом доручення виконання відповідного службового завдання іншій посадовій особі, особистого виконання службового завдання чи в інший спосіб, передбачений законодавством.
У статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», визначено, що реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
У відповідності до ч. 3 цієї ж статті близькими особами є особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.
Відповідно до ч.1 ст.3 цього Закону суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є, зокрема, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
У відповідності до ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1,2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Статтею 35 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Відповідно до ч.1 ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Кваліфікація дій ОСОБА_2 за ч.1 та ч. 2 ст. 172-7 КпАП України є вірною.
Обставиною, що пом"якшує відповідальність правопорушника є те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Обставин, що обтяжують вину правопорушника ОСОБА_2 судом не встановлено.
Санкція ч.2 ст.172-7 КпАП України передбачає стягнення у вигляді штрафу.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 2 ст.7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч.1 ст. 9 КпАП України, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КпАП України, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Отже, судом встановлено, що ОСОБА_2 будучи депутатом Туринківської сільської ради Жовківського району вичнив адміністративні правопорушення пов»язані з корупцією, які полягають у неповідомленні ним про наявність реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів (голосував на сесії) у зв"язку з чим приходжу до висновку, що він є винним у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень передбачених за ч.1 та ч. 2 ст. 172-7 КпАП України.
При визначенні адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, його майновий стан, а також враховую ступінь його вини, обставини, що пом"якшують і обтяжують покарання, а відтак приходжу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Застосування вказаного адміністративного стягнення буде достатнім для виховання і запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320.00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36,172-7 ч.1,2,283-285 КпАП України,-
Адміністративну справу № 444/646/17, провадження 3/444/412/2017 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. В'язова Жовківського району Львівської області, проживає АДРЕСА_1, працює завідувачем ферми ФГ «Вулик», паспорт серії НОМЕР_2 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області від 05.11.2000 року, ІПН НОМЕР_1), за ст.172-7 ч.2 КпАП України та адміністративну справу № 444/646/17, провадження 3/444/349/2017 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. В'язова Жовківського району Львівської області, проживає АДРЕСА_1, працює завідувачем ферми ФГ «Вулик», паспорт серії НОМЕР_2 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області від 05.11.2000 року, ІПН НОМЕР_1, за ст. 172-7 ч. 1 КпАП України - об'єднати та присвоїти справі № 444/646/17, провадження № 3/444/349/2017.
ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. В'язова Жовківського району Львівської області, проживаючого АДРЕСА_1, працює завідувачем ферми ФГ «Вулик», паспорт серії НОМЕР_2 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області від 05.11.2000 року, ІПН НОМЕР_1), визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. 172-7 ч. 1, 2 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.- в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2, (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. В'язова Жовківського району Львівської області, проживає АДРЕСА_1, працює завідувачем ферми ФГ «Вулик», паспорт серії НОМЕР_2 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області від 05.11.2000 року, ІПН НОМЕР_1), судовий збір в розмірі 320.00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п"ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п"ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.