Справа №461/2131/17
Провадження №3/461/894/17
06 квітня 2017 року суддя Галицького районного суду м.Львова Зубачик Н.Б., за участю представника Львівської митниці ДФС ОСОБА_1, представника правопорушника ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли від т.в.о заступника начальника Управління ПМП Львівської митниці ДФС ОСОБА_3 про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт громадянина України для виїзду за кордон EН 993521, виданий 09.06.2011 року, органом 5101, персональний № НОМЕР_1,
за ч.1 ст.483 Митного кодексу України,
21.01.2017 року близько 19:38 год., в зону митного контролю м/п «Мостиська» Львівської митниці ДФС в напрямку в'їзд в Україну смугою руху «зелений коридор» заїхав транспортний засіб марки «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер ZGL30697, VIN: TMBBP21U642855541, під керуванням громадянина України ОСОБА_4 Під час здійснення митних формальностей ОСОБА_4, подав до митного оформлення паспортний документ фізичної особи, що дає право на перетин державного кордону України паспорт FH993521, виданий 09.06.2011 року, контрольний талон для проходження по «зеленому коридору» транспортного засобу без причепа та без товарів, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню щодо транспортного засобу марки «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер ZGL30697, VIN: TMBBP21U642855541, свідоцтво про реєстрацію т/з на території РП серії DR/BAJ №2363903, згідно якого власником автомобіля є LASKOWSKI KRZYSTOF HENRYK, адреса KLINISKA WIELKIE PIASTOWSKA 36, а також надав доручення (ptlnomocnictwo) від 13.01.2017 року, засвідчене нотаріусом Marta Przybylowska, зареєстрований за адресою: Польща 83-330 Zukawa, ul. Gdynska, 30, як документ що дає право на тимчасове користування вищезгаданого автомобіля громадянином України ОСОБА_4
В ході здійснення митного оформлення виникла підозра щодо підробки доручення на користування автомобілем від 13.01.2017 року, тому було прийнято рішення здійснити перевірку автентичності документів, поданих ОСОБА_4, як підставу для переміщення транспортного засобу марки «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер ZGL30697, VIN: TMBBP21U642855541, через митний кордон України. На письмовий запит Львівської митниці ДФС від 23.01.2017 року № 1772/13-70-20/10/38 до нотаріуса «Marta Przybylowska», отримано відповідь, згідно якої дане доручення канцелярією нотаріальної кантори не видавалось, нотаріусом Marta Przybylowskaі не підписувалось, а отже є підроблене.
Згідно висновку експертного дослідження Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС України від 28.02.2017 року № 142005901-0365 вартість вилученого автомобіля «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер ZGL30697, VIN: TMBBP21U642855541, становить 186381,98 грн.
У судовому засіданні представник правопорушника факт вчинення ОСОБА_4 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України заперечив. Зокрема зазначив, що перевезення даного транспортного засобу ОСОБА_4 здійснював за проханням свого знайомого, а відтак не міг знати про недоліки документів, які були надані ним для митного оформлення. Окрім того, стверджує, що ОСОБА_4 умислу щодо несплати митна або приховування товару не мав.
Заслухавши думку представника Львівської митниці ДФС, представника правопорушника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, наявні ознаки правопорушення, що передбачені ч.1 ст.483 МК України, оскільки він подав органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблені документи.
Суд зазначає, що доводи, викладені в запереченні представника правопорушника, є необґрунтованими та спростовуються доказами, наявними у матеріалах справи.
Згідно п.7 Наказу ДМСУ № 1118 «Про затвердження Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України» під 17.11.2005 року власник ТЗ або вповноважена особа, який переміщує транспортний засіб через мінний кордон України, пред'являє його митному органу для проведення митного огляду й подає оригінали та ксерокопії таких документів, що підтверджують право власності на транспортний засіб або користування ним (у тому числі з правом розпорядження); паспортні документи та інші документи, визначених законодавством України та міжнародними договорами України, що дають право на перетин державного кордону, та/або паспорта громадянина (посвідчення особи з відміткою про місце проживання); тощо.
Відповідно до ч.1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення , а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Так, вина ОСОБА_4 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України підтверджується сукупністю доказів, а саме: протоколом про порушення митних правил, нотаріальною довіреністю на користування транспортним засобом на ім'я ОСОБА_4 із перекладом, відповіддю нотаріуса Marta Przybylowska, доповідною запискою, описом вилучених предметів, висновком експертизи.
Таким чином, ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.483 МК України, тобто здійснив переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме подав органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблені документи.
Вирішуючи питання призначення виду стягнення за порушення митних правил, з урахуванням характеру вчиненого порушення митних правил, особи правопорушника, який не притягувався до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, обставин справи, суд дійшов висновку, що до нього належить застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості автомобіля, що був безпосереднім предметом порушення митних правил з конфіскацією цього транспортного засобу.
Окрім того, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника судовий збір у сумі 320,00 грн., а також відповідно до ч.1 ст.519 МК України суму витрат за зберігання товару на складі митниці в розмірі 15949,04 грн.
Керуючись ст.ст. 524, 526, 527, 528 МК України, суд -
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості автомобіля - 186381,98 грн. з конфіскацією вилученого згідно з протоколом про порушення митних правил №0447/209000015/17 від 10.02.2017 року автомобіля марки «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер ZGL30697, VIN: TMBBP21U642855541, 2003 р.в., сірого кольору, об'єм двигуна 1896,00 см.куб., ключ запалення до нього, а також свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на території РП серії DR/BAJ № 2363903, вартістю 186381,98 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Львівської митниці ДФС 15949,04 грн. витрат за зберігання товару на складі митниці.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави в особі ДСА України 320,00 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Зубачик Н.Б.