Справа №440/505/17
Провадження № 3/440/179/2017
"07" квітня 2017 р. суддя Буського районного суду Львівської області Журибіда Б. М., розглянувши матеріали, які надійшли від заступника начальника ВАП УПП у м. Львові ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, не працюючого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2.
за ст. 130 ч. 1 КпАП України -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 118217 від 18.03.2017 року, вбачається, що 18.03.2017 року о 04.05 год. на 491 км. автодороги Київ - Чоп М-06, ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Volkswagen Passat», н/з RJA 37067, в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) ПДР України.
В суді ОСОБА_1 своєї вини не визнав, пояснивши, що зміст протоколу не відповідає дійсним обставинам справи, оскільки інспектор не взяв до уваги його пояснення щодо причини зупинки. Також інспектор не дав змоги йому викласти свої пояснення на аркуші паперу, тому змушений був обмежитись поясненням в протоколі, що з порушенням не згідний, чим порушено його Конституційні права як громадянина.
Крім того, інспектором водію не роз'яснено його права згідно Конституції України, не додано рапорт інспектора, відеоматеріалів, які б підтверджували даний факт, тощо.
До матеріалів справи, не додано висновок медичного закладу на стан сп»яніння водія (хоча в протоколі зазначено що такий існує - висновок Буської ЦРЛ № 72). Натомість надано пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про те що водій відмовився проходити медичний огляд на стан сп»яніння.
Суду ОСОБА_1 пояснив що від проходження медичного огляду не відмовлявся, з працівниками поліції прибув до лікарні, однак через незалежні від нього обставини, такий не відбувся, і він поїхав додому.
Згідно із статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом. Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до ч.2 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу на швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Частиною 3 ст.266 КУпАП визначено, що лише у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу на швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладі охорони здоров'я.
Аналогічні положення щодо огляду громадян на стан сп'яніння містить Інструкціі про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2011 р. N 1452/735, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2011р. за N 1413/27858.
Крім того, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складання висновку за результатами огляду приводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я, що передбачено ч.4 ст.266 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні, всупереч вищевикладених вимог закону, огляд водія на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів працівником поліції, також освідчення в медичному закладі, не проводився.
Зокрема, в протоколі про адмінправопорушення вбачається, що вище згаданий водій відмовився від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку, в той час як правопорушенням, згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП визнається відмова водія, який керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп»яніння. Таке не точне визначення ознак цього правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпПА щодо суті адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Враховуючи усе вище викладене та аналізуючи докази в їх сукупності, вважаю, що в матеріалах справи відсутні і судом не здобуті належні докази про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 п. 2 КпАП України, якщо при підготовці справи до розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення, отже вважаю, що дані матеріали слід повернути заступнику начальника ВАП УПП у м. Львові ДПП, для дооформлення.
Керуючись ст. ст. 254, 256, 266, 278, 279 КпАП України,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КпАП України, повернути заступнику начальника ВАП УПП у м. Львові ДПП, для дооформлення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Львівської області через Буський районний суд Львівської області.
Суддя:ОСОБА_4