Постанова від 07.04.2017 по справі 815/1631/17

Справа № 815/1631/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2017 року м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Харченко Ю.В.

При секретарі Рудченко О.І.

Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними дій, та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просять суд визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідок про заробітну плату, що подаються для перерахунку пенсій непрацюючим державним службовцям, із всіма складовими заробітної плати, з якої сплачено страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування; зобов'язати Державну податкову інспекцію у Суворовському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату із зазначенням усіх складових заробітної плати працюючого державного службовця за відповідною посадою, на які нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015р., та з 01.05.2016р. посадових окладів державним службовцям.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанов від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», та від 06.04.2016р. №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016році», підвищено посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі, державних службовців, та беручи до уваги те, що позивачу пенсію призначено відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ, ОСОБА_1 має право на отримання довідки про заробітну плату із зазначенням усіх складових заробітної плати працюючого державного службовця за відповідною посадою, на які нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015р., та з 01.05.2016р. посадових окладів державним службовцям.

Представник відповідача - Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області у судове засідання 04.04.2017р. не з'явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчить наявний у матеріалах справи відповідний звіт про надіслання Ухвали суду від 23.03.2017р. про відкриття провадження у справі, та призначення справи до судового розгляду, на електронну адресу відповідача, а саме: «od.dpi54@sfs.gov.ua», заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, з урахуванням того, що від позивача - ОСОБА_1 до суду надійшло клопотання (вхід.№9425/17 від 29.03.2017р.) про розгляд справи за без її участі в порядку письмового провадження, а також зважаючи на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, позивач - ОСОБА_1, з метою перерахунку пенсії, 27.01.2017р. звернулась до в.о. начальника Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області ОСОБА_2 з заявою щодо видачі довідки про заробітну плату станом на 01.01.2017р., у зв'язку з перерахуванням, а також зміною окладів в травні 2016р., та 01.10.2016р. інспектора ІІ рангу аналогічно займаної ОСОБА_1 посади в період роботи в ДПІ.

Судом з”ясовано, що за результатами розгляду вищеозначеного звернення від 27.01.2017р., Державною податковою інспекцією у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на ім”я ОСОБА_1 надіслано Лист від 31.01.2017р. №857/К/15-54-05-19, за підписом в.о. начальника Інспекції ОСОБА_2, та завідувача сектору фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ОСОБА_3, яким адресата повідомлено про відсутність підстав для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій, який був передбачений статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015р. №889-VIII, оскільки пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015р. №213 з 01.06.2015р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України „Про державну службу". Тобто, після 01.06.2015р. пенсії на умовах Закону України „Про державну службу" не призначаються та не перераховуються. Разом з тим, Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 „Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" скасовано пункт 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. №865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії", яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ. До прийняття даної Постанови, зокрема, в 2014-2015 роках, рішення щодо підвищення заробітної плати державним службовцям не приймалися. З набранням чинності Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015р. №889-VIII скасовано статтю 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ.

Не погодившись з означеною відмовою щодо видачі довідки, викладеною в Листі Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області від 31.01.2017р. №857/К/15-54-05-19, позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.

Так, на думку суду, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідок про заробітну плату, що подаються для перерахунку пенсій непрацюючим державним службовцям, із всіма складовими заробітної плати, з якої сплачено страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування; зобов'язання Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату із зазначенням усіх складових заробітної плати працюючого державного службовця за відповідною посадою, на які нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015р., та з 01.05.2016р. посадових окладів державним службовцям, підлягають частковому задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є пенсіонером, та отримує пенсію по інвалідності 2 групи (загальне захворювання), про що свідчить наявна у матеріалах справи копія пенсійного посвідчення від 05.02.2008р. серії ААБ №313893.

Судом встановлено, що до виходу на пенсію, ОСОБА_1 працювала на посаді державного інспектора ДПІ у Суворовському районі м.Одеси.

До 01.05.2016р. порядок пенсійного забезпечення державних службовців було врегульовано положеннями Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16.12.1993р., а з 01.05.2016р. набув чинності Закон України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015р.

Пенсійне забезпечення державних службовців на момент призначення позивачу пенсії визначалось Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993року №3723-XII (у редакції станом на час призначення пенсії позивачу), відповідно до статті 37 якого, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно зі статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993року №3723-XII у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

У свою чергу, частиною 2 статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993року №3723-XII встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що призначення державним службовцям пенсій, та їх перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995року №108/95-ВР передбачено, що заробітна плата - це винагорода обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

До структури заробітної плати входять: основна та додаткова заробітні плата, а також заохочувальні і компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та грошові і матеріальні виплати, які передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми (частина 2 статті 2 Закону України «Про оплату праці»).

У свою чергу, згідно з частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993року №3723-XII, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991року №1788-XII врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Так, відповідно до частини 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991року №1788-XII, до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003року №1058-IV передбачено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із зазначеним Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналізуючи вищевказані норми чинного законодавства України, судом встановлено, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховано та сплачено страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються у заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Крім того, на всі складові заробітної плати нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування і вони є складовою заробітної плати та зобов'язані враховуватися при обчисленні (перерахунку) пенсії.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у Постановах від 14.05.2013р. (справа №21-125а13), та від 28.05.2013р. (справа №21-97а13).

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 31.05.2015р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» керівним працівникам, спеціалістам і службовцям з 01 грудня 2015року підвищено посадові оклади.

Відповідно до статей 51 і 52 Закону України “Про державну службу” Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 06.04.2016р. №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016році», якою затверджено нову схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів та розмір надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців, з урахуванням яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій працівників.

Також, на виконання вимог Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015р. №889-VІІІ (набрав чинності 01.05.2016р.), Кабінетом Міністрів України встановлено нову схему підвищення посадових окладів державних службовців.

Відповідно до п.5 «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», у разі неприйняття до 01 червня 2015року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000р., а саме: виключено пункт 4, яким передбачалось право на збільшення розміру пенсії у разі збільшення заробітної плати державним службовцям; абзац 1 пункт 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000р. викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується Управлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Згідно абзацу 2 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000р., у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а у разі його відсутності та перейменування (відсутності) посад довідка видається у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики за погодженням з Головним управлінням державної служби.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013року №15-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670» затверджено, та введено в дію форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Однак, у подальшому, згідно з Постановою Правління пенсійного фонду України від 04.07.2016 р. №15-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25 липня 2016р. за №1020/29150, положення про запровадження вказаної форми довідки виключено.

Зокрема, як зазначено в п.3 Постанови правління Пенсійного фонду України від 4 липня 2016р. №15-2, вказана постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, котре відбулося в Офіційному віснику України, 2016, №67, а саме 02.09.2016р.

Тобто, форма довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виключена з 02.09.2016р.

Водночас, судом встановлено, що Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013року №15-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670» затверджено, та введено в дію форму Довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", котра наразі є чинною.

Відповідно до статті 49 Кодексу законів про працю України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

За таких обставин, враховуючи, що на момент виникнення спірних правовідносин, нормативно врегульовано питання видачі довідки із зазначенням всіх складових заробітної плати державного службовця, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на отримання довідки з усіма складовими заробітної плати державного службовця, на посаді якого остання працювала до виходу на пенсію.

Крім того, суд вважає за доцільне наголосити, що у даному випадку позовні вимоги ОСОБА_1 не полягають у вирішенні питання щодо проведення самого перерахунку пенсії та її розміру, а стосується лише видачі довідки.

Приписами ст.11 КАС України передбачено право суду вийти за межі позовних вимог у разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Таким чином, беручи до уваги наведене, а також те, що Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013року №15-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670» затверджено, та введено в дію форму Довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", котра наразі є чинною, суд з метою повного захисту прав, свобод, та охоронюваних законом інтересів позивача - ОСОБА_1, вважає за доцільне вийти за межі позовних вимог даного адміністративного спору, та зобов'язати Державну податкову інспекцію у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області видати ОСОБА_1 довідку «про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», форму якої затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України 04.09.2013р. №15-1, станом на 01.12.2015року, та станом на 01.05.2016року, із зазначенням усіх складових заробітної плати: посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи; премії, інші виплати (винагорода за вислугу років, індексація, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) по аналогічній посаді державного інспектора ДПІ у Суворовському районі м.Одеси.

При цьому, судом відхиляються, та не приймаються до уваги наведені Державною податковою інспекцією у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в Листі від 31.01.2017р. №857/К/15-54-05-19 посилання на те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 внесено зміни до Постанови від 31.05.2000р. №865, а саме не передбачено перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", оскільки такі зміни не є підставою для відмови ОСОБА_1 у видачі довідки.

Також, до повноважень відповідача - Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області не входить питання надання правової оцінки наявності чи відсутності у ОСОБА_1 права на перерахунок пенсії державного службовця, оскільки компетенцією щодо вирішення питання про проведення перерахунку пенсії державного службовця наділені органи Пенсійного фонду України.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо протиправності дій Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідок про заробітну плату, що подаються для перерахунку пенсій непрацюючим державним службовцям, із всіма складовими заробітної плати, з якої сплачено страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, 94, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними дій щодо відмови у видачі довідок про заробітну плату, що подаються для перерахунку пенсій непрацюючим державним службовцям, із всіма складовими заробітної плати, з якої сплачено страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування; зобов'язання видати довідку про заробітну плату із зазначенням усіх складових заробітної плати працюючого державного службовця за відповідною посадою, на які нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з підвищенням з 01.12.2015р., та з 01.05.2016р. посадових окладів державним службовцям, задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідок про заробітну плату, що подаються для перерахунку пенсій непрацюючим державним службовцям, із всіма складовими заробітної плати, з якої сплачено страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

3. Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Суворовському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області видати ОСОБА_1 довідку «про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», форму якої затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України 04.09.2013р. №15-1 станом на 01.12.2015року, та станом на 01.05.2016року із зазначенням усіх складових заробітної плати: посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи; премії, інші виплати (винагорода за вислугу років, індексація, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) по аналогічній посаді державного інспектора ДПІ у Суворовському районі м.Одеси.

4. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.