Справа № 815/2090/17
10 квітня 2017 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про скасування акту та розрахунку,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про скасування акту та розрахунку, в якому позивач просить суд скасувати акт № 0220081 від 07.03.2017 року про перевищення транспортними засобами габаритно-вагових параметрів та скасувати розрахунок № 235 складений до акту.
Відповідно до пунктів 1-5 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
В той же час нормативно-правовий акт - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта, якому він адресований.
Обов'язковою ознакою нормативно-правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення, що характеризується обов'язковістю приписів такого нормативно-правового акта для відповідного суб'єкта (суб'єктів), дотримання яких забезпечується правовими механізмами.
Відповідно до п.41 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.07 № 879, дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
Виходячи з законодавчо встановленої процедури складення акту про перевищення транспортним засобом встановлених обмежень, його правової суті як документу, який фіксує факт проведення на пересувному пункті габаритно-вагового контролю автомобіля та його результати, суд вважає, що скасування такого акту не є законодавчо встановленим способом захисту порушених прав, оскільки викладення в акті відомостей та висновків не встановлюють для позивача будь-яких обов'язків.
Оскаржуваний позивачем акт та розрахунок є одним із доказів при вирішенні питань, які виникають внаслідок здійснення габаритно-вагового контролю, а не рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись вищевказаними нормами чинного законодавства та враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про скасування акту та розрахунку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 107, 109, 160, 165, 181 КАС України, суддя,-
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження по справі за його адміністративним позовом до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про скасування акту та розрахунку.
Копію даної ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та у строки, відповідно до приписів ст. 254 КАС України.
Суддя С.М. Корой